PERCY JACKSON – PROROCTVÍ

bohove olympu-proroctviAutor: Rick Riordan

Nakladatelství: Fragment

ŽÁNR: Fantasy, sci-fi

ROK VYDÁNÍ: 2010

POČET STRAN: 572

První kniha série Bohové Olympu, která volně navazuje na sérii Percy Jackson.

Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná! Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedená záhadným proroctvím. A podaří se při tom všem vypátrat i Percyho Jacksona, ztraceného hrdinu? Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem.

Nová série Percyho Jacksona.

Po velkém úspěchu Percyho Jacksona začíná psát v roce 2010 Rick Riordan novou sérii s názvem Bohové Olympu. Volné pokračování začíná o dva měsíce později po událostech románu Poslední z bohů. Hlavní roli zde mají tři noví hrdinové a to Jason, Leo a dívka Piper. První díl, Proroctví, získal opět velký úspěch a Riordan nyní pracuje na zbylích dílech. Podle rozhovoru s tímto vynikajícím spisovatelem, by mělo být dílů 5. Stejně, jako u série Percyho Jacksona.

V dalších dílech se už setkáváme s Percym i Annabeth a dalšími známými postavami.Jason se probudí v autobuse, který je veze na školní výlet do Grand Canyonu. Vedle něj sedí jeho nejlepší kamarád Leo a jeho dívka Piper. Zjišťuje však, že si vůbec na nic nevzpomíná. Neví, kdo jsou jeho přátelé, jak se jmenuje nebo kolik je mu let. Po jejich napadení v Grand Canyonu se o sobě dozvídají pravdu. Jsou potomci bohů. A tak se vydávají do Tábora polokrevných, kde však zjišťují, že se pohřešuje Percy Jackson. Záhadné proroctví je posílá na nebezpečnou výpravu. Podaří se jim najít a zjistit, co se stalo Percymu Jacksonovi? Získají to, pro co je proroctví poslalo? Co se stane, když selžou?

Série je opět dokonale napsaná, vůbec mě nezklamala. Myslela jsem si, že mě to nebude bavit. Vždyť to není o Percym Jacksonovi, mé oblíbené postavě. Ale spletla jsem se. Percy Jackson v dalších dílech vystupuje velmi často a za to jsem moc ráda. Jen tak dál, Ricku Riordane! Jen tak dál.

Péťa

HODNOCENÍ – 10/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s