KRVAVÁ CESTA

krvava cestaAutor: Moira Young

Nakladatelství: CooBoo

ŽÁNR: Fantasy, sci-fi

ROK VYDÁNÍ: 2013

POČET STRAN: 344

Saba žije u Stříbrného jezera – pustiny zpustošené neustálými písečnými bouřemi – kde se její rodina snaží přežít a neustále naráží na pozůstatky dávno zaniklé civilizace Padlých. Když čtyři tajemní jezdci unesou její milované dvojče Lugha a zabijí jejího otce, Saba se vypraví osvobodit bratra a pomstít otce. Cestou potkává pestrou společnost dobrodruhů, pašeráků a samozřejmě i Jacka, úžasného a nesmírně drzého kluka. Saba během svého putování zjistí, že není slabou a bezbrannou dívkou, ale naopak skvělým bojovníkem, který má schopnost změnit deformovanou společnost zevnitř… 

Tato kniha Vás už od první stránky vtáhne do děje. Nacházíme se v jedné pustině, kterou sužují neustále písečné bouře. Saba žije u Stříbrného jezera se svým otcem, bratrem Lughem a mladší sestrou Emmi. Matka jim zemřela při porodu její mladší sestry a Saba jí to dává za vinu. Nemá sestru ráda a neustále tráví čas se svým dvojčetem, Lughem.

Jednoho dne přijedou ke Stříbrnému jezeru čtyři jezdci, unesou Lugha a zabijí jejího otce. Zastihne je písečná bouře a Saba jezdce ztratí z dohledu. Nakonec však překoná pocit smutku a tísně a rozhodne se Lugha najít. Jenže zapomněla na Emmu. A tak se rozhodne svou sestru odvést k jedné vzdálené kamarádce a nechat ji tam.

Emma však tajně sleduje Sabu a nakonec se vydávají na Krvavou cestu společně.  Jenže už na první zastávce je čekají velké problémy. Dokáží najít Lugha živého? Překonají všechny překážky a vrátí se ve zdraví domů? Dokáže Saba mít Emmu ráda?

Knížka je opět plná dobrodružství a akce. Ze začátku jsem moc nemusela Emmu. Neustále mi svým chováním lezla na nervy, ale časem jsem si na ni zvykla a měla ji ráda. Už se těším na druhý díl. Pustina.

Péťa

HODNOCENÍ – 9/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s