Bohové Olympu – Hádův chrám

hádův chrámAutor: Rick Riordan

Nakladatelství: Fragment

Žánr: Sci-fi a fantasy – Romány

Rok vydání: 2014

Počet stran: 550

Čas se krátí… Bránu Smrti, tajemný průchod mezi světem živých a mrtvých ovládla Gaia se svými pomocníky. Zástupy nestvůr proudí na zem a chystají se převzít vládu nad světem. Přijdou Percy a jeho přátelé na to, jak bránu uzavřít? Dokáží se vrátit z hlubin Tartaru, nejtemnější části podsvětí, kterému vládne bůh mrtvých Hádes? Nebude to jednoduché! Řečtí a římští bohové nedokáží svým dětem pomoci a k Táboru polokrevných se blíží armáda římských polobohů, aby ho zničila. Sedm statečných hrdinů z proroctví musí znovu nasadit své životy za záchranu bohů, lidstva a celé civilizace.

Na tento předposlední díl Hádův chrám jsem čekala dlouho a musím říct, že jsem se těšila právem. Jako vždy mě kniha od Ricka Riordana nezklamala. Jeho styl psaní a humor je nepřekonatelný a vždy mě zvedne na nohy. V každé kapitole se stane něco důležitého, plného akce a napětí. A jsem velmi ráda, že nás čeká ještě jeden díl. I když na něj možná budeme čekat dlouho.

Příběh navazuje na důležité události, které se staly na konci třetí knihy Znamení Athény. Když se Percy a Annabeth zřítili do Tartaru, bylo jasné, že jejich úkol musí splnit jejich kamarádi Leo, Frank, Piper, Hazel, Jason a Nico di Angelo. Všichni se musí dostat do Hádova chrámu, kde pro každého z nich čeká buď smrtelná zkouška, nebo nepřítel, který je mnohem větší, než oni sami. Během cesty na lodi Argo II je napadají různé nestvůry a znepříjemňují jim cestu.

Když se každou noc všichni ponoří do hlubokého spánku, pronásledují je velmi živé noční můry a dokonce vidí i své nepřátele, kteří se chystají napadnout jejich domov, Tábor polokrevných. Nezbývá jim mnoho času a cesta je ještě dlouhá. Na povrch vyplouvá spousta nebezpečných tajemství, která můžou ohrozit celou skupinu i jejich misi.

Náš tým se den co den (když si můžou konečně odpočinout) bojí svého úkolu, který pro ně může být i smrtelný. Proti komu bude každý z nich stát v Hádově chrámu? Dorazí včas Annabeth s Percym v Tartaru k bráně Smrti, aby ji zevnitř uzavřeli a zabránili přístupu nestvůr do našeho světa? Podaří se jim přežít v nejhorším místě na světě více jak jeden den? A co jejich zranění?

Tato knížka je opět plná napětí a zvratů. Velmi ráda čtu série Percyho Jacksona a Bohové Olympu, protože mají v sobě vše, co by mohl milovník fantasy a dobrodružství chtít. Vřele doporučuji.

Péťa

hádův chrám

HODNOCENÍ – 10/10

Reklamy

2 Comments

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s