Serafína – Příběh draků

serafínaAutor: Rachel Hartman

Nakladatelství: Fragment

Žánr: Sci-fi a fantasy

Rok vydání: 2014

Počet stran: 352

V zemi zvané Gored žijí již po čtyři desetiletí lidé a draci v míru. Po tajemné smrti lidského prince je však příměří ohroženo. Podaří se Serafíně, která před světem skrývá své životní tajemství, odhalit skutečného vraha?  

Nacházíme se v zemi Gored, kde spolu žijí lidé i draci. Ne však ve velkém míru. Těm, kteří se dokáží přeměnit v člověka, se říká sárantrasové a když je zraníte, teče jim stříbrná krev. Draci jsou vázáni Comonotovou smlouvou, která zajišťuje mír mezi Goredem a dračí populací. Lidé však draky a sárantrasy nemají moc v lásce a tak je občas v temné uličce napadají a okrádají.

V této zemi se narodí dívka jménem Serafína. Matka jí zemřela při porodu a ona musela zůstat s otcem, který po smrti své ženy změnil k Serafíně chování. Jednoho dne se dozvěděli, že byl zavražděn princ Rufus a jeho hlava byla nalezena kousek od jeho těla. Serafína byla pozvaná na pohřeb prince Rufuse, aby předvedla hlavní sólo na hudební nástroj. Zahrála jim tak překrásnou melodii na flétku, že všichni v obecenstvu uronili slzu. Od té doby byla Serafína velmi známá a dokonce vyučovala princeznu Glisseldu na hudební nástroj. Ale i ji zajímala smrt jejich prince a tak si začala shánět různé informace o dni, kdy byl princ Rufus na lovu zavražděn.

Na scénu se dostává princ Lucian Kiggs, který si Serafíny začíná mnohem více všímat, a dohodnou se na spolupráci. Serafína se také snaží získat více informací o své matce. Jenže když zjistí pravdu, nemůže tomu uvěřit. Jednoho dne jí na rukou a v pase vyroste pás dračích šupin. Serafína je nucena se více schovávat a dávat si velký pozor. Jenže pár lidí už tuší, že není jen obyčejná dívka a dostává se do nebezpečí.

Serafína má více tajemství, než by chtěla a ty se pomalu dostávají na povrch. Ohrozí to její lásku k Lucianovi? Zjistí celou pravdu o své matce a svém původu? Kdo vlastně je? Je drak? A kdyby ano, proč nemá stříbrnou krev, jako ostatní? Kdo ve skutečnosti zabil prince Rufuse?

Tato knížka se mi celkem líbila, ale musím říct, že tento typ knihy nepatří zrovna mezi mé nejoblíbenější. Přišlo mi, že chvíli trvalo, než kniha nabrala spád, přibližně po půlce se příběh pořádně rozjel a já se od knížky nemohla odtrhnout. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

Péťa

 HODNOCENÍ – 7/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s