Dračí oči – Čarodějka

dračí očiAutor: Kristina Hlaváčková

Nakladatelství: Fragment

Žánr: Sci-fi a fantasy

Rok vydání: 2014

Počet stran: 368

Učit se tančit, vyšívat a jak být hezká? To není nic pro princeznu Elenu. Chce bojovat po boku bratrů a prožívat velká dobrodružství. Ani se nenaděje a její sen se začne stávat skutečností. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem změní malé princezně život. Musí opustit svůj domov a odjet k elfům do kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat a hlavně skrývat magii, která jí koluje v žilách. Nejde však o žádnou prestižní školu pro mladé dámy… Dokáže Elena čelit všem změnám a nástrahám osudu, které na ni čekají? S pomocí mladého draka Charlika a svérázného přítele Michaela na to nebude sama. Bude to však stačit? Nepůjde totiž jen o ni, ale o budoucnost celého světa!

Tato knížka je o princezně jménem Elena. Je jí osm let, ale jako dáma se rozhodně nechová. Chce se učit bojovat po boku svých bratrů, umět střílet z luku a spoustu jiných dovedností. Prohání se po lese se svým koněm a jejím rodičům se to vůbec nelíbí. Jednoho dne se setká s rudým drakem, který v ní probudí pradávnou dračí sílu. Musí tedy odjet k elfům, kteří ji budou učit, jak ovládat svou nově objevenou sílu, aby nikomu neublížila. Na pomoc si s sebou bere svého kamaráda Michaela, který se stává jejím ochráncem.Jenže kvůli jejímu malému věku se k ní elfové a její učitelé chovají nepřátelsky a odpudivě. Nevěří totiž, že právě tato malá holčička, má v sobě velkou dračí moc, která ji brzo bude činit velmi mocnou.

Zdrcená Elena se rozhodne opustit elfy a vydává se na cestu za dobrodružstvím. Cestou se učí poznávat les a svou moc dostává pod kontrolu. Nakonec se k ní přidá i Michael a spolu zažívají mnohá a nebezpečná dobrodružství. Jenže pak se dozvídají, že Elenin odchod způsobil mnoho sporů mezi národy. Královská rodina se zlobí na elfy, protože se k Eleně chovali nevhodně a nechali ji odejít. Draci a trpaslíci se také nemají moc v lásce a začíná být všude velké napětí. Elena to všechno musí zastavit, ale jak? Naštěstí na to není sama. Dokáže se ale naučit ovládnout svou moc a včas zastavit spory, které se každým dnem prohlubují?

V tomto příběhu se prolíná hlavní příběh Eleny s dalším příběhem Brety, mladé dívky, která žije sama v horách a prodává bylinky. Lidé ji považují za čarodějku, protože umí vyléčit spoustu nemocí a zranění. Jednoho dne zachrání muže jménem Nelson, kterého napadlo v lese zvíře. Oba se do sebe zamilují a Nelson si ji chce odvést k sobě domů, jako svou nevěstu. Breta začíná prodávat své bylinky na trhu, ale jednoho dne k ní přijde voják, kterému se zalíbí a Breta začíná mít strach. Je k ní hrubý a Breta ví, že to jen tak neskončí. V ten den do jejich domku vtrhnou vojáci a chtějí si Bretu odvést pryč. Proč a kam si ji chtějí odvést? A kdo vojákům prozradil, kde bydlí? Dokáže se jich Breta zbavit?

Tato knížka mě zaujala svým obalem. Moc se mi líbil a tak jsem tu knížku chtěla vyzkoušet. Začátek mě hned vtáhl do děje a já se radovala z toho, že to bude dobrá knížka. Četla jsem dál a knížka mě trochu nudila. Naštěstí ne dlouho. V půlce knihy se to zase rozjelo a já si knížku velmi užila. Jediné, co mi na knížce vadilo, byl věk hlavní hrdinky. Přece jenom se ve všech knížkách nesetkáváme s osmiletou hrdinkou, že?

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

Péťa

 HODNOCENÍ – 8/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s