EREBOS-Hra, která zabíjí!

v_erebos_pocitacova_hra_ktera_te_sleduje_tit-202133-02 (1)Autor: Ursula Poznanski

Nakladatelství: Fragment

Žánr: Sci-fi, fantasy, horory

Rok vydání: 2011

Počet stran: 318

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?

Tato kniha vypráví o Nickovi Dunmorovi, který chodí do londýnské školy. V jeho škole si mezi sebou začnou spolužáci předávat podivný balíček, který se nakonec dostane do rukou i Nickovi. V balíčku najde DVD s počítačovou hrou jménem Erebos. Zvědavý Nick začne Erebos hrát pod přezdívkou Sarius. Obleče si svou postavu, vybere mu schopnosti, které bude ovládat a také národnost.

Jenže už od začátku mu přijde hra podivná. Vyptává se ho na jeho pravé jméno, ví o všech jeho kamarádech a hlavně o jeho nejtajnějších snech. Také pravidla hry jsou netradiční. S nikým o hře nesmí mluvit ani naznačit a nesmí se ostatních hráčů ptát a prosit je o radu. Když porušíte pravidla nebo se nebudete líbit poslovi se žlutýma očima, čeká Vás krutý trest. Protože hra Nicka baví, pokračuje dál a nepřikládá tomu velkou pozornost. Hra mu však začne udělovat úkoly nejen ve hře, ale i v realitě. Například musí najít jeden balíček na náměstí a přesunout ho, nebo musí tajně vyfotit úplně neznámého člověka. Proč by to ale po něm hra vůbec chtěla?

Nick tomu všemu chce přijít na kloub, protože jeho kamarádi (spoluhráči) se začínají chovat divně. Chybí několik dní ve škole, jsou nervózní, bojí se a to vše kvůli Erebosu. Ten je sleduje a zadává mnohem těžší úkoly, které jsou i životu nebezpečné a když je nesplní, nečeká je nic dobrého. Jeho nejlepší kamarád Jamie má podivnou nehodu na kole a Nick si je jistý, že to nebyla Jamieho vina. Jeho spoluhráči dostávají anonymní dopisy s výhružkami a někdo se dokonce pokusí Nicka schodit pod metro. Kdo by to dělal a proč? Po kom vlastně Erebos jde? Jaktože o nich hra tolik ví? A jak ji může Nick zastavit?

Knihu jsem přečetla velmi rychle a přišla mi jako příjemná oddechovka. Nejsou zde moc dlouhé popisy budov a místností, kniha Vás vtáhne do děje už od začátku a nepustí až do konce poslední stránky. I přes to jsem od této knihy čekala trochu víc.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

Péťa

 HODNOCENÍ – 70%

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s