SOUMRAK KRÁLOVSTVÍ

soumrak kralovstviAutor: Morgan Rhodes

Nakladatelství: Egmont

Žánr: Fantasy, sci-fi

Rok vydání: 2013

Počet stran: 392

Je předvečer války. Vyberte si svou stranu.

AURANOS

Princezna Cleo vychovaná v přepychu se musí vydat na strastiplnou a zrádnou cestu na nepřátelské území, aby tam nalezla dávno ztracenou magii.

PAELSIA

Jonas, rebel zuřící nad nespravedlností světa, se vzbouří proti útlaku, který zbídačil jeho zemi, a stane se vůdcem lidové revoluce.

LIMEROS
Lucia, sirotek adoptovaný královskou rodinou, odhalí pravdu o své minulosti a objeví nadpřirozené schopnosti, které je předurčena ovládat.
Magnus, prvorozený královský syn vychovávaný svým otcem k násilí a dobývání, začíná zjišťovat, že srdce může být smrtelnější zbraní než meč.

Princezna Cleo je druhorozená dcera krále Auranosu. Její starší sestra byla vychována jako budoucí královna a Cleo k ní vždy vzhlížela. Jenže Cleo je nešťastná kvůli dohodnutému sňatku s dvorským šlechticem Aronem. Oba dva se i se svoji stráží vydávají na výlet do Paelsie, kde si chce Aron koupit vyhlášené víno. Jenže po prodejci vyžaduje velmi nízkou cenu. Do jejich hádky se zapojují jeho dva synové-Thomas a Jonas. Aron zabije Thomase a Jonas jim přísahá pomstu. Ztrátu bratra nese velmi těžce a chystá si plán na zabití Arona, Cleo a všech, kteří mají něco společného s Auranosem.

Magnus je starší potomek Krvavého krále, kterého ovšem nenávidí. Jeho otec je krutý, krvežíznivý a je příčinou Magnusovy jizvy na tváři. Přesto se snaží otci dokázat, že je stejně tvrdý a neústupný, aby jednou mohl dosednout na trůn, jako král. Zjišťuje však, že jeho sestra Lucie je jeho nevlastní sestra. Začíná k ní cítit něco víc, než jen sourozeneckou lásku. Neví však, že Lucie ovládá magii. 

Krvavý král se chce zmocnit Auranosu a shání si kontakty, kteří by mu pomohly dobýt Auranos. K jeho armádě se dostává i Jonas, poháněný pomstou. Krvavý král začíná dobývat vesnice v Auranosu a dostává se blíže ke královské rodině. Proto král Auranosu zakazuje svým dcerám opustit království.

Cleonina sestra náhle onemocní a žádný lékař si s ní neví rady. Cleo na magii nevěří, ale když o ní najde spoustu knížek, kde se píše o Strážkyni používající magii, rozhodne se ji najít. Společně s Theonem, jejím osobním strážcem, se vydává na nebezpečnou cestu do nepřátelské země Krvavého krále.
Schyluje se k válce a Krvavý král získává jednu velmi cennou zbraň. Dokáže Cleo s Theonem najít včas Strážkyni a zachránit její sestru? Nebo je jejich cesta až příliš nebezpečná a oni udělali jednu z největších chyb? Jak dopadne válka mezi Auranosem a Krvavým králem, kdo vyhraje? A za jakou cenu?

Tato kniha mě bavila od začátku do konce. Je zde spousta otázek, napětí a nečekaných zvratů. Nechybí zde dobrodružství, akce a ani smysl pro humor. Ke knize jsem se ráda vracela a s chutí se vrhám na další díl, Jaro rebelů.

Péťa

HODNOCENÍ – 8/10

 

Reklamy

2 Comments

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s