LABYRINT:ÚTĚK

Autor: James Dalabyrint obr2shner

Nakladatelství: Yoli

Žánr: Fantasy, sci-fi, akční, dobrodružný

Rok vydání: 2014

Počet stran: 360

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit..

Thomas se probouzí ve výtahu, který je plný zásob-jídel, oblečení, zbraně. Nemůže si vzpomenout, jak se ve výtahu ocitl a propadá panice. Nakonec se výtah zastaví a otevřou se dveře. Thomas vyjde ven a ocitne se mezi cizími chlapci na místě jménem Plac. Tam chlapci žijí, někteří dva roky, jiní zase pár měsíců. Vůdcem chlapců je Alby a Newt, kteří ho provedou po Place a vysvětlí mu situaci. Každý měsíc vyjede tento výtah nahoru na Plac a přiveze sebou jednoho chlapce. Každý chlapec si pamatuje jen své jméno, nic víc. Nemají žádné vzpomínky na rodiče ani na domov a nikdo netuší, kdo je posílá sem nahoru.

Thomasovi je přidělen jeho “spolubydlící“ Chuck, který je v Placu nejmladším z chlapců. Ten mu pomáhá a stávají se z nich dobří přátelé. Thomas zjistí, že Plac obepínají zdi Labyrintu, které se každé ráno otvírají a večer zavírají. Newt mu vysvětlí, že v Labyrintu žijí Rmutové, kteří mají bodce a v nich smrtelný jed. Postupem času Thomas zjišťuje, že existují Běžci-vyvolení chlapci-kteří každý den ráno vyběhnou do Labyrintu, mapují ho a hledají cestu ven. Když se však stane, že se nevrátí včas zpátky, než se brány zavřou, běžci se nedožijí rána. Rmutové totiž vylézají v noci ze svých skrýší a ti, co zůstanou v noci v Labyrintu, zemřou. Thomas se, i přes svůj strach, chce stát také běžcem a pomoct při hledání cesty ven. Jenže spousta chlapců Thomasovi nevěří, obzvlášť Gally. Proč? Když se k nim ten měsíc Thomas připojil, najednou chlapcům přestali Tvůrci posílat zásoby a bylo jasné, že bez zásob moc dlouho nevydrží.

Pak se ale stalo něco nečekaného-poprvé za dva roky k nim výtahem poslali dívku, která měla v ruce dopis: Ona je poslední. V Place začíná chaos. Brány se na večer nezavírají a Rmutové mají volnou cestu k chlapcům. Dokáže Thomas společně s Newtem, Chuckem a ostatními najít cestu ven z Labyrintu? Kolik nevinných chlapců musí pro jejich úspěch zemřít? Komu se dá v této situaci věřit a kdo jsou Tvůrci, kteří je v Placu uvěznili?

Kniha byla neuvěřitelná! Do děje mě hned vtáhla svou první větou a nepustila se mě, dokud jsem nedočetla knihu až do konce. Tolik zvratů, akce, strachu ale i napětí jsem u této knihy nečekala. Nejsou zde žádné dlouhé popisy míst a situací, v knize získáte odpovědi na své otázky a nikdy se nenudíte. Nemohla jsem se dočkat, až se ke knize vrátím a zjistím, co se asi bude dít dál. Opravdu povedená kniha, nemám k ní žádné připomínky a jsem ráda, že můžu dát nejvyšší hodnocení.

V kinech vyšel i stejnojmenný film, který jsem viděla a musím říct, že se mi moc líbil. Obsazení je skvělé (hlavně postava Newta), ale i přes to všechno se mi kniha líbila více. Jsem velmi ráda, že vyšel i druhý díl, na který se s chutí vrhnu.

Péťa

HODNOCENÍ – 10/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s