VOLÁNÍ SIRÉNY-POMSTA

voláníAutor: Michaela Burdová

Nakladatelství: Fragment

Žánr: Fantasy, sci-fi, akční, dobrodružný

Rok vydání: 2015

Počet stran: 364

Noel se nedokáže smířit se smrtí svého přítele. Je přesvědčená, že za ní stojí nadpřirozené síly. Každé léto se totiž ve městě ztrácejí a záhadně umírají muži. Její teorii o siréně, která má všechno na svědomí, nikdo nevěří. Až na záhadného Derrena, který se nedávno přistěhoval, a kterému Noel očividně není lhostejná. Co když ale Derren něco skrývá?
Dívka se začne zaplétat do příběhu staleté zrady a nenávisti, a brzy zjišťuje, že jí jde o život. Vše se ještě zkomplikuje, když poznává strýcovu přítelkyni Larissu – skutečnou sirénu.

Tato kniha je pokračování série Volání sirény-Prokletí. Dívka jménem Noel bydlí v malém městečku a chodí s klukem jménem Zeck. Ten jí napíše zprávu, aby se s ním setkala na útesu. Když tam však Noel dorazí, je svědkem jeho sebevraždy. Zdrcené Noel pomáhají její nejlepší kamarádky Anna a Kate. Začíná léto, ale něco je špatně. Zdejší kluci, které zná už od dětství, se začínají ztrácet a někteří jsou nalezeni i mrtví. Noel se to všechno zdá divné a spojuje to i se záhadnou sebevraždou Zecka.

Je přesvědčená, že se v ten večer stalo něco zvláštního, protože Zeck by si dobrovolně nevzal svůj život. Když se rozhodne si promluvit s jeho sestrou, stane se nehoda. Noel s ní má schůzku na útesech, jenže když tam dorazí, je svědkem její sebevraždy. Noel neví, co má dělat. Zdá se, jakoby se jí někdo snažil svést na špatnou stopu. Jakoby někdo nechtěl, aby hledala pravdu, aby sháněla informace o tom, proč najednou všichni tak záhadně mizí. Ale Noel se nehodlá jen tak vzdát.

Do cesty se jí připlete Derren, mladík z Domu hrůzy, který stojí na nejvyšším kopci. Derrena se všichni v městečku bojí. Je záhadný, s nikým se nestýká, nosí černé oblečení a má u sebe dvě velké dogy. Celý dům patří jenom jemu a žádnou rodinu nemá. Derren se s ní seznámí a Noel od něj nemůže odtrhnout oči. Svým způsobem ji přitahuje, i když si to Noel nechce zpočátku přiznat. Více se sbližují a Noel mu začíná věřit. A tak se mu svěří se svoji teorií o záhadném mizení zdejších mužů. Myslí si, že je za tím siréna. K jejímu překvapení s ní Derren souhlasí a domluví se, že budou spolupracovat a shánět informace. Když se jde jednoho večera Noel projít se svým psem, napadne ji v lese neznámý útočník s kapucí přes hlavu. Naštěstí ji zachrání Derren a odvede ji domů. Později se koná v jejich městečku pouť. K Noel přijde malý kluk a podá ji kytici. Když se ho zeptá, od koho je, kluk pouze ukáže na muže s kapucí, který se rychle ztratil v davu. Chce si promluvit s Derrenem, jenže se dostane do potyčky mezi jejím bratrem a jeho kamarády. Nakonec zasáhne Derren a hádku ukončí.

Noel zažije u Derrena další přepadení neznámým útočníkem a později, když je sama, si ji útočník vyhledá znova. Tentokrát je sama a nedokáže se ubránit. Navíc zjišťuje informace o Zeckově smrti a je si jistá, že ho ovládala siréna. Stejné příznaky se začínají objevovat i u jejího bratra a dokonce i u lidí, kteří jsou pro ni důležití. Proč ale Noel? Proč se jí chce pomstít siréna, když se s ní nikdy nesetkala? A kdo vlastně ta siréna je? Je to někdo, koho Noel zná? Zjišťuje, že ji někdo zradil a hluboce ji to zasáhlo. Derren se snaží držet se od Noel co nejdál, ale jeho city mu to nedovolují. Začíná k ní něco cítit, ale co Larissa? Zapomněl snad na ni? V této knize se dozvídáme odpovědi na otázky, které jsme si kladli v prvním dílu.

První díl série, Prokletí, se mi líbil více, než tento druhý díl. Ale Pomsta se mi také líbila. Je to velmi čtivé, chytlavé a napínavé. Příběh se nezadrhává a nejsou zde zbytečné pasáže plné popisování. Jen jsem si nemohla zvyknout na to, že Prokletí bylo hlavně o vztahu Larissy s Derrenem a v tomto díle se najednou objeví nová hlavní hrdinka a všechno je jenom o ní. Naštěstí se tam objevila i Larissa, takže jsem spokojená. Konec mě příjemně překvapil a jsem ráda, že to dopadlo tak, jak mělo.

Za poskytnutí výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

Péťa

HODNOCENÍ – 8/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s