BOHOVÉ OLYMPU – KREV POLOBOHŮ

bohovéAutor: Rick Riordan

Nakladatelství: Fragment

Žánr: Fantasy, sci-fi, akční, dobrodružný

Rok vydání: 2015

Počet stran: 468

Sedm polobohů včele s Percym čeká poslední a nejtěžší boj. Giganti, obludní pomocníci bohyně Gaiy, jsou připraveni zničit hrdiny z Velkého proroctví a s nimi i celý svět.Tábor polokrevných je obklíčen římskými jednotkami a hordami nestvůr. Nutně potřebuje pomoc, ale ta je až na druhém konci světa. Obří socha Athény Parthenonské by mohla válku mezi Řeky a Římany zastavit a polokrevné usmířit. Míří ale kamenný kolos na správné místo, a hlavně, bude tam včas? Zbývá jen pár dnů. Pomstychtivá matka země Gaia se probírá z dlouhého spánku a k probuzení jí chybí jediné – krev dvou polobohů, krev Olympu!

Když se Annabeth a Percy dostali ven z Tartaru, setkali se se svými kamarády Piper, Leem, Hazel, Frankem, Jasonem a trenérem Hedgem a začali plánovat, jak dostat sochu Athény Parthenónské bezpečně na kopec Tábora Polokrevných. Přidali se k nim Reyna, prétorka z Tábora Jupiter, a Nico di Angelo, Hádův syn. Sedm statečných polobohů má čtrnáct dní na to, než se bohyně země,Gaia, probudí a zničí celý svět. Podle proroctví se však probudí jen díky krvi dvou polobohů, Percyho a Annabeth. Její povstání se má uskutečnit v Athénách, kde má dojít k rozhodujícímu boji mezi polobohy a Giganty.

Jenže Oktavián, který převzal místo po Reynině odchodu, chce zaútočit na Tábor polokrevných, aby získal větší moc. A tak se i se svými legiemi vydává k jejich táboru.Proto je třeba dopravit Athénu Parthenónskou do Tábora polokrevných, aby zajistili mír mezi Řeky a Římany.Naše skupina se tedy musí rozdělit a splnit úkoly, které se od nich očekávají. Reyna, Nico a Hedge musí dopravit sochu do Tábora Polokrevných dřív, než Oktavián dorazí a rozpoutá válku. A sedm polobohů se musí vypravit do Athén a přerušit rituál, kterým Giganti probouzí Gaiu.

Naši hrdinové vědí, že tuto válku jeden z nich nemusí přežít, a tak, na své cestě do Athén, získávají informaci o doktorově medicíně, která může vyléčit i smrtelné zranění. Skládá se z Pyloské máty, která představuje jistou smrt, dále Prokletí Delosu-ukotvuje to, co se ukotvit nedá a Tlukot srdce boha v řetězech-chaos, násilí, strach ze smrtelnosti. Jednotlivé přísady chrání různé druhy nestvůr a proto musí každou z nich zabít jiný polobůh. Zde se naši hrdinové opět rozdělují, aby získali vše potřebné pro medicínu. Jenže to není vůbec lehké, jak se zpočátku zdá. Proroctví se začíná pomalu naplňovat a je jisté, že jeden ze sedmi tuto bitvu nepřežije. Kdo to ale bude?

Ani Reyna s Nicem a Hedgem to nemají lehké. Musejí používat mlhu k zakrytí obří sochy a na každé cestě je napadají příšery. Díky Nicovi putují celkem rychle, protože ovládá cestování pomocí svých stínů. Jenže Reyna má svá tajemství z minulosti, které si ji na této cestě najdou. Orion, velmi schopný lukostřelec a silný bojovník, jim je v patách a nemá v plánu se zastavit, dokud Reyna, s její skupinou, nebudou mrtví. Proto se rozhodnou přidat se k Lovkyním, ale ani ony nevědí, jak moc nebezpečný Orion je. Napadne je v jejich vlastním sídle a Reyna je nucena utéct. Jenže není konec. Orion si ji nakonec najde a dochází mezi nima k souboji. Oktavián se dostává do Tábora polokrevných a začínal útočit. Reyna ani polobohové se ještě ze svých výprav nevrátili. Stává se to, čeho se všichni nejvíce obávají. V Athénách byla prolita krev dvou polobohů a Gaia se probudila. Kdo zachrání svět a Tábor polokrevných od války?

Poslední díl série Bohové Olympu mě nadchl. Velmi dobře se mi tato kniha četla, už jen proto, že byla napsaná mým oblíbeným spisovatelem, Rickem Riordanem. V každé kapitole se stalo něco, co jsem vůbec nepředvídala a samozřejmě zde nebyly dlouhé popisy prostředí. Kniha byla vtipná a za to jsem Rickovi moc vděčná. Po celou dobu čtení mě autor držel v napětí, kdo ze sedmi polobohů zemře a jsem ráda za poslední kapitolu této knihy (čtenáři, kteří tuto knihu už dočetli, vědí o čem mluvím) :)) Rick nemohl tuto sérii zakončit lépe a jsem ráda, že jsem tohoto autora našla. Doufám, že od něj budu v budoucnu číst stejně dobré knížky, jako byla série Percyho Jacksona a Bohové Olympu.

Za poskytnutí výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

Péťa

HODNOCENÍ – 10/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s