SLZA

SLZAAutor: Lauren Kate

Nakladatelství: Yoli

Žánr: Sci-fi a fantasy – romány

Rok vydání: 2015

Počet stran: 336

Nikdy nesmíš plakat…
Sedmnáctiletá Eureka od své milované matky ví, že její slzy mají sílu obnovit dávno ztracený kontinent Atlantidu. Nesmí nikdy uronit ani slzu! Při podivné nehodě její matka nečekaně umírá a Eureka pomalu ztrácí chuť do života. Potkává Andera, chlapce jehož oči jsou tyrkysové jako hlubiny oceánu, a který jí varuje před hrozícím smrtelným nebezpečím. Následně Eureka odhaluje starověký a děsivý příběh nešťastné dívky…
Strhující milostná epická sága plná ničivých tajemství a temné magie… ve světě, kde vlny potopy mohou každou chvíli spláchnout všechno, co je nám drahé.

Kniha začíná tragickou událostí dívky jménem Eureka. Se svou matkou Dianou projížděly autem přes most, ale zničehonic se zvedla obrovská vlna a smetla jejich auto do vody. Diana zemřela, ale Eureku vytáhl z vody neznámý mladík, který ihned poté zmizel. Eureka neměla tušení, že ji někdo zachránil, protože se probudila až v nemocnici. Po nehodě Eureka neslyšela na jedno ucho, ale jinak neměla jiná fyzická zranění. Bohužel se to nedalo říct o jejím psychickém stavu.

Eureka si byla s Dianou velmi blízká a proto její smrt nesla velmi špatně. Vystřídala spoustu terapeutů a když si její otec našel novou ženu (a její nevlastní matku), vše se ještě více zhoršilo. Také získala nové a mladší sourozence. I přesto byla zamlklá a bez života. Naštěstí ale měla pár kamarádů. Její nejlepší kamarádkou je Cat a nejlepším kamarádem Brooks, který Eureku tajně miluje.

Eureka se snaží vrátit se zpět do reality, chodit do školy a pokračovat v běžeckém kroužku. Před nehodou totiž byla kapitánkou školního běžeckého týmu. Když se v den závodů rozhodne přidat se k týmu, narazí do jejího auta jiné auto, které řídí kluk jménem Ander. Ten se jí omluví, ale Eureka nemá dobrou náladu a ještě k tomu má zničené auto. Po tváři jí stéká slza, ale Ander je vmžiku u ní a slzu jí setře svým prstem. Ander ji sveze na závody a Eureka zjišťuje, že dnes soutěží v běhu proti sobě. Ander totiž také závodně běhá. Bohužel se kvůli dešti závody zruší a Cat odveze Eureku domů.

Doma na Eureku čeká Brooks, který si s ní přišel popovídat a najednou se zde objeví Ander. Přinesl Eurece peněženku, kterou si zapomněla u něj v autě. Když ale vidí, jak Brooks drží Eureku kolem ramen, rozzuří se a chytne Brookse za košili. Výhružně se na něj zadívá, pak ho ale pustí, omluví se a odjede pryč. Eureka se další den schází s právníkem, kvůli dědictví Diany. Odkázala Eurece náhrdelník, kámen a starou knihu v neznámém jazyce. Eureka se nakonec jede podívat na trénink běžeckého týmu, kam chodí Ander, jenže tam ho nikdo nezná. Co před ní Ander tají?

Eureka ukáže knihu Brooksovi, ale jeho kniha nezajímá a po chvíli Eureku políbí. Když mu však ze srandy řekne, že už bylo načase, Brooks se s ní pohádá a odejde. Eureka chce knihu rozluštit a tak se setkává s věštkyní, která jí posílá přeložené stránky do emailu. Knížka vypráví smutný příběh jedné velké lásky a Eureka se z příběhu dozvídá mnohem více, než by předpokládala. Souvisí nějak tento příběh s ní? Chce se dozvědět více, ale věštkyni nachází mrtvou a kniha zmizela.

Ander Eureku varuje před Brooksem. Řekne jí, že ho někdo ovládá a je pro ni nebezpečný. Eureka tomu nevěří, ale když se k ní na jedné akci chová Brooks zle a surově, začne Eureka přemýšlet, jestli nemá Ander pravdu. Co je to s Brooksem? Proč se chová tak divně? Může snad Eurece ublížit? Už to totiž není ten samý Brooks, jakého znala.

Eureka bere své sourozence na výlet plachetnicí, která patří Brooksovi. Postihne je však bouřka a všechny nakonec spláchne vlna do moře. Eurece se pomocí medailonku povede vytvořit vzdušnou bublinu a své sourozence zachrání. Kde je ale Brooks? Co před ní Ander tají? A kdo vlastně je? Kdo zabil věštkyni a ukradl knihu? Jak kniha souvisí s Eurekou a kvůli čemu jsou její slzy tak vzácné? Proč její rodiče nikdy nechtěli, aby plakala? Eureku neustále pronásledují neznámí lidé, až jednoho dne…

Tato kniha se mi líbila. Je to zajímavý příběh a také nová myšlenka, podobnou knížku jsem ještě nečetla. I když mě občas nebavily zdlouhavé pasáže, příběh byl napínavý a vy jste až do konce knihy nevěděli, kdo zabil věštkyni a jaká další tajemství vyplavala na povrch.

Za zaslání knižního výtisku děkuji nakladatelství Yoli.

Péťa

HODNOCENÍ – 7/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s