SCARLET

SCARLET 2Autor: Marissa Meyer

Nakladatelství: Egmont

Žánr: Sci-fi a fantasy – romány

Rok vydání: 2013

Počet stran: 456

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě.
Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku… který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly..

Tato knížka je pokračováním série Měsíční kroniky. Druhý díl Scarlet navazuje na události, které se udály v knize Cinder.

Když byla Cinder na plese zatčena a odvedena do vězení, objevilo se ve všech zprávách video z tohoto plesu. Cinder je zde zachycena, jak míří zbraní na královnu Levanu. Kvůli tomuto videu se všichni obyvatelé dozvědí, že Cinder je kyborg a stane se velmi nenáviděnou. Jediná dívka, Scarlet, která dodává zeleninu do restaurace, soucítí s Cinder. Scarlet totiž žije na farmě s babičkou a spolu pěstují ta nejlepší rajčata široko daleko. Jenže jednoho dne zmizí Scarletina babička beze stopy, její identičip zůstal na stole a proto ji nemůže vysledovat. Babiččino zmizení ohlásila na policii, ale už jsou to tři týdny a policie neudělala žádný pokrok. Když od nich obdrží zprávu, že případ uzavírají, protože si myslí, že její babička spáchala sebevraždu, Scarlet se rozzuří. Když jde do restaurace doplnit jejich zásoby zeleniny, rozhodne se, že půjde babičku vypátrat na vlastní pěst. V restauraci ji zaujme jeden mladík, který je pohledný a svalnatý, ale schovává se ve stínech a moc toho nenamluví.

Je zde v městečku nový a Scarlet chce zjistit, co tu pohledává. Začne si s ním povídat, ale najednou se v televizi objeví opět video z plesu a muži v restauraci začnou Cinder sprostě urážet. Scarlet vypojí televizi a přede všemi se dívky zastane. Muži začnou Scarlet slovně napadat a jeden se k ní nebezpečně přibližuje. V tu chvíli ji zachrání neznámý mladík a poté nabídne Scarlet, aby se zašla večer podívat na jeho zápas, muž proti muži. Scarlet mu nabídne, aby ji doprovodil domů a s překvapením zjišťuje, že mladík nezná rajčata, ani nic podobného zelenině. Z mladíka má smíšené pocity. Jakoby neznal základní věci, jakoby žil někde v divočině a v civilizaci byl poprvé.

Scarlet se se svým otcem už dlouho nevídá, nemají spolu dobré vztahy, ale když se objeví druhý den u jejích dveří a tvrdí, že ho unesli spolu s její babičkou, Scarlet ho přijme k nim domů a otec hledá po celém jejich domě nějakou věc. Tvrdí, že její babičku drží v zajetí kvůli jakési informaci a jeho propustili, aby našel jakoukoli věc, která by prozradila babiččino tajemství. Scarlet zjistí, že jeho únosce měl na ruce stejné tetování, jako má i záhadný mladík, jménem Vlk.

Rozhodne se jít za ním na zápas a zjistit, kde drží její babičku. Když na zápase uvidí jeho krvežíznivost zabíjet, začne z něj mít trochu strach. Když se ho však zeptá na babičku, Vlk odpoví, že nic neví, ale rád jí pomůže babičku najít. Scarlet mu nevěří, ale nakonec souhlasí a svou zbraň má stále připravenou.

V této knize se autorka věnuje i pokračování příběhu Cinder. Doktor Erland za dívkou přijde do vězení a řekne jí, jak se z něj dostane. Až vyjde ven, bude zde na ní čekat loď, kterou se má dostat do Afriky a tam se s ním setkat. Při útěku se Cinder seznámí s jedním uprchlíkem Thornem a vezme ho s sebou. Rozhodnou se, že poletí za babičkou Scarlet, aby zjistily informace o hledané princezně Selene (která má jako jediná moc zastavit Levanu), pak se setkat s Erlandem a naplánovat útok proti Levaně. Jenže, když přiletí na její farmu, nikoho tam nenajdou a zjišťují, že po nich nejdou jenom vojáci, které vyslal císař Kai, ale také Levana a její netvoři. Thorne a Cinder se jim snaží utéct, jenže vojáků, kteří lační po odměně, je na ně moc a jednoho dne…!

S Vlkem se Scarlet vydává na nebezpečnou cestu do Paříže, kde Vlk tvrdí, že žije smečka vlků, držící její babičku. Vlk je totiž alfa, ale kvůli svým tajemstvím musel smečku opustit a při svém útěku narazil na Scarlet. Po cestě se snaží vyhýbat se androidům, kteří na každém nástupišti kontrolují identitu cestujících a jednou jim dokonce odeberou i vzorky krve. Když se ve vlaku, ve kterém jedou, objeví člověk se smrtící nemocí, jsou Vlk se Scarlet nuceni vyskočit z vlaku. Nemají totiž čas čekat, než dorazí lékař a všechny prohlédne.

Cestují několik dní lesem, zažívají různá dobrodružství a Scarlet pomalu zjišťuje informace o Vlkovi. Jenže má stále pocit, že jí Vlk tají něco velkého, a pro Scarlet i nebezpečného. Její obavy se potvrdí, když je napadne jednoho večera omega z jeho smečky, Ran. Ten tvrdí, že je jeho bratr, ale Vlk se na něj vrhne a skončí to zápasem. Nakonec Ran uteče a Vlk se Scarlet pokračují dál.

Cestou se sbližují a v jejich vztahu se objevuje něco víc, než jen přátelství. Jenže pak Vlk zjistí o Scarlet tajemství, které ani ona sama neví, a začíná být odtažitý. Řekne dívce, že její babička kdysi pracovala pro leteckou armádu a zná tajemství, kde se skrývá ztracená princezna Selene, kterou urputně hledá královna Levana. Babička je však odolná a nehodlá nic povědět. Scarlet se o babičku bojí, ale začíná se bát i Vlka. Má mu věřit? Co před ní ještě Vlk tají? Proč se z ničeho nic objevil u jejích dveří v ten den, kdy jejího otce propustili věznitelé? Předpokládali snad, že její otec nic nenajde a poté ho zabili? Scarlet se blíží k Paříži a začínají se odhalovat všechna tajemství. A když vstoupí do sídla jejich smečky…!

Druhý díl Mesíční kroniky se mi líbil daleko víc, než Cinder. V tomto díle bylo mnohem více napětí a hlavně akce, na kterou jsem se těšila. Byla jsem ráda, že autorka pokračovala v příběhu Cinder, ale přesto jsem se více těšila na příběh Scarlet a Vlka. Opět zde nebyly žádné zdlouhavé pasáže ani nudné okamžiky. Nemohla jsem se dočkat, až se rozlousknou určitá tajemství a já konečně zjistím, jak to doopravdy bylo.

Péťa

HODNOCENÍ – 10/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s