ARKÁDIE – PROCITNUTÍ

AKAutor: Kai Meyer

Nakladatelství: Fragment

Žánr: Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež

Rok vydání: 2015

Počet stran: 344

Alcantarové a Carnevarové – dva mafiánské klany, které proti sobě bojují po celé generace.
Rosa Alcantarová přilétá na Sicílii ke své rodině, aby tam začala nový život. V letadle se seznamuje s Alessandrem Carnevarem. Jeho chladný půvab a animální elegance Rosu fascinují a zároveň zneklidňují.
Rosa se učí nemilosrdné zákony mafie, ke které její rodina patří. Dozvídá se šokující pravdu, která se týká nejen Alessandra, ale i jí samotné. Neuvěřitelnou skutečnost o arkádských dynastiích, jež mají počátek ve starých antických bájích…
Překoná zakázaná láska staletou nenávist?

Tento příběh vypráví o dvou mafiánských klanech: Alcantarové a Carnevarové. Obě rodiny jsou znepřátelené a jediným důvodem, proč se ještě navzájem nevyvraždili, je konkordát. Tato mírová smlouva jim zakazuje ublížit jakkoliv členům druhého klanu. Vše se ale změní, když na Sicílii přijíždí Rosa Alcantarová.

Rosa Alcantarová chce utéct před svojí minulostí, a tak přijme pozvání své sestry Zoe a vydá se na dovolenou do Sicílie. V letadle potká záhadného mladíka, Alessandra Carnevara. Díky její bouřlivé a trochu i drzé povaze si ji Alessandro ihned oblíbí. Na letišti v Sicílii ji má čekat Zoe, jenže ta není nikde k vidění, a tak Alessandro nabídne Rose odvoz. Rosa je v pokušení jeho nabídku přijmout, ale zkušenost z minulosti jí v tom zabrání. Nakonec se spolu rozloučí a Rosa čeká na Zoe.

Ta po chvíli přijíždí a odváží ji do jejich rodinné vily. Zde ji uvítá její teta Florinda a oznámí jí, že se další den zúčastní pohřbu muže, který vedl klan Carnevarů. Je to tradice a Florinda Rosu ujišťuje, že díky konkordátu by se jim nemělo nic stát. Přesto na pohřbu všechny tři dívky sklízejí vražedné pohledy ostatních Carnevarů. Na pohřbu potkává Rosa opět Alessandra.

Oba vědí, že kvůli nepřátelství mezi klany by se spolu neměli vídat, natož spolu mluvit. Jenže je to oba k sobě přitahuje a tak si spolu začnou povídat. Rosa zjistí, že muž, který zemřel, byl otec Alessandra. Tím pádem se Alessandro má stát budoucím “vládcem“ jejich klanu. To je ovšem problém, protože strýc Alessandra, Cesar, touží po této moci a tajně plánuje smrt Alessandra. Ten o tom ví, ale kdyby proti němu veřejně vystoupil, jejich rodina by se dostala do války, bratr proti bratrovi. A to Alessandro nemůže dopustit.

Alessandro dává na pohřbu Rose knížku Ezopovy bajky a poté ji pozve na výlet jachtou na jeden vzdálený ostrov. Rosa nakonec souhlasí a další den spolu s Alessandrem a Tanem (Cesarův syn) odjíždí. Poznává nepřátelské pohledy mezi mladíky a po vylodění na ostrově ji Alessandro odvádí do jediné vily na ostrově. Tam jí vypráví část svých tajemství ze své temné minulosti, ale Rosa ví, že je toho daleko víc. Poté se Alessandro přizná, proč ji sem doopravdy zavedl. Chce zde objevit důkazy, kým byla jeho matka zavražděna a proč to jeho otec dopustil. Zjišťují i další hrůzná tajemství a Alessandro se dostává do rvačky s Tanem. Než tomu však Rosa stačí zabránit, přilétá pro ni helikoptéra a odváží ji zpět do vily.

Zoe s Florindou ji neustále přesvědčují, že Carnevarova rodina je nebezpečná. Jsou to vrazi a Rosa se k Alessandrovi už dál nesmí přiblížit. Jenže Rosa je tvrdohlavá a opět se s Alessandrem setkává. Postupně spolu rozluští nejedno tajemství, ale kvůli tomu se také dostávají do stále většího nebezpečí.

Od Alessandra se dozví jednu šokující pravdu o svém původu. Nazývají to Arkádská dynastie. To znamená, že tito lidé se dokáží proměnit ve zvíře. Například Alessandro se proměňuje v černého pantera a Rosa v hada. Rosa zažívá svoji první proměnu, ale ještě své emoce neumí ovládat.

Jednoho večera se jde Rosa projít a napadne ji lev. Naštěstí na lva zaútočí had a oba poté spadnou ze skály. Rosa po jejich zápase omdlí a další den zjišťuje, kdo za člověka se proměnil ve lva a kdo za hada. Když se znovu vrací s Alessandrem na ostrov pro více důkazů, jsou někým zrazeni a napadeni zvířaty. Zde se Rosa opět přeměňuje, ale nakonec ji Alessandro zachrání a Rosa se boje nezúčastní.

Bohužel se vše zvrtne a Alessandro s Rosou musejí bojovat o život. Poznají zradu, která pochází nejen ze strany jejich rodin, a přežití pro ně nebylo nikdy těžší. Můžou si vůbec navzájem důvěřovat? Protože za každým rohem číhá zrada.

Postava Rosy Alcantarové se mi líbila. V nebezpečných situacích většinou udělala to, co bych udělala i já. Co bych k postavě vytkla byla její drzost. Nelíbilo se mi, že je urážlivá a až moc hrubá na lidi, kteří ji mají rádi-třeba na Alessandra. Jinak mi ale nevadila.

Postava Alessandra Carnevara se mi moc líbila. Byl vtipný a vždycky se objevil, když jsem ho v příběhu nejvíce potřebovala. Vždy tu byl pro Rosu, ale občas mi ho bylo líto, když na něj byla protivná. V této knize je to moje nejoblíbenější postava :))

Tato kniha se mi moc líbila. Popsat ji jedním slovem? BÁJEČNÁ!!! Od první věty až po poslední jsem se od knihy nemohla odtrhnout, děj byl napínavý a když jste si mysleli, že už Vás nic nemůže překvapit, tak nabral obrátky. Najednou se zde objevila akce, zrada, nová tajemství a nejednou jsem u čtení knihy měla údivem otevřenou pusu dokořán. Opravdu skvěle napsaná kniha a už se moc těším na další díly.

Za poskytnutí výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

Péťa

HODNOCENÍ – 10/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s