ZAKÁZANÁ HRA – LOVEC

ZLAutor: L. J. Smith

Nakladatelství: Fragment

Žánr: Sci-fi a fantasy – Romány pro ženy

Rok vydání: 2015

Počet stran: 224

Když vcházela do obchodu, myslela si, že jen koupí dárek k narozeninám a zase půjde. Prodavačovy bledě modré oči ji ale zcela uhranuly. Když odcházela, v ruce nesla HRU a také mrazivou jistotu, že ten pohled neviděla naposled.
Na oslavě Tomových narozenin začne Jenny společně s ostatními novou Hru hrát. Večer plný zábavy se však změní v noc hrůzy a posedlosti láskou. Hra se totiž pro sedm přátel stane novou realitou, které vládne Julian – Princ stínů. Démonický prodavač z obchodu, nemilosrdný lovec, který se nezastaví před ničím.
Zakázaná Hra začala a kdo prohraje, zaplatí…

Knížka vypráví příběh o dívce jménem Jenny, která je známá svými narozeninovými oslavami u bazénu. Její přítel se jmenuje Tom, který má právě narozeniny. Protože je ale špatné počasí, Jenny musí oslavu u bazénu zrušit a přesunout ji k sobě domů. Kvůli tomu má velmi naspěch a nestíhá připravit ani občerstvení. Rozhodne se, že se půjde podívat do obchodů a koupí společenskou hru, která by bavila všechny zúčastněné na oslavě.

Při cestě ji začnou pronásledovat dva neznámí muži a Jenny nemá jinou možnost, než se ukrýt v jednom zapadlém obchodě. Až později zjistí, že v tomto obchodě se prodávají různé společenské hry. Všechny jsou velice zvláštní, na každé jsou nakreslené různé symboly a runy, o kterých Jenny neví, co znamenají. Když ji osloví pohledný mladík v jejím věku, Jenny pod jeho pohledem málem omdlí. Jeho oči jsou nezvykle modré a když se do nich podívá, jakoby se v tu chvíli zastavil čas. Jeho oči jsou hypnotizující a Jenny je najednou nervózní.

Mladík jí prodá krabici s názvem Hra a Jenny rychle utíká pryč z obchodu. Myslí si, že v krabici je něco zlého a nebezpečného a rozhodne se, že Hru doma ihned vyhodí do koše. Když vyjde ven před obchod, její pronásledovatelé jsou stále tam. Jenny se už chystá k útěku, když v tom se pronásledovatelé zničehonic leknou a utíkají pryč.

Když Jenny přijde domů, najde zde její dvě nejlepší kamarádky Audrey a Dee. Společně připraví občerstvení a později přichází i Michael, Zach a Tom. Všichni se skvěle baví, ale Jenny stále nepřestává myslet na zvláštního prodavače a na Hru. Krabice si všimnou i ostatní a rozhodnou se, že ji rozbalí. V krabici je model domečku pro panenky s popiskem, jak ho mají složit.

Poté má každý na kartičku nakreslit svoji nejhorší noční můru a vložit do domečku. Následně mají složit přísahu, že budou tuto Hru hrát dobrovolně. Všichni souhlasí a Jenny otočí první kartičku, na které je napsáno, že znenadání uslyší kroky na půdě. Ostatní se tomu zasmějí, protože tento dům půdu nemá. Jenže najednou se ze shora opravdu ozvou kroky. Další kartička se také splní – vchodové dveře nejdou otevřít a okna jsou zaseklá. Po přečtení následující kartičky všichni upadají do bezvědomí.

Když se všichni probudí, zjišťují, že se ocitli v domečku pro panenky. Přesně v tom domečku, který si vyrobili. Všichni začínají propadat panice a najednou se objeví muž, kterého Jenny potkala v obchodu. Prozradí, že se jmenuje Julian a jejich Hra právě začíná.

Najednou všichni zmizí a Jenny zůstává s Julianem sama. Ten jí vysvětlí, že každý z jejích přátel je v jiné místnosti a tam čelí svým nočním můrám. Jenny je musí najít a společně překonat všechny hrůzy, které na ně číhají. Pokud to stihnou do šesti hodin do rána, pak zvítězili a můžou jít domů. Pokud ne, tak její přátelé zemřou a Jenny bude patřit jemu.

Jenny ničemu z toho nevěří a pořád se dokola přesvědčuje, že je to jenom sen. Julian jí však řekne, že pokud zemřou tady, zemřou i v reálném světě. Nabídne jí, že pokud s ním Jenny teď odejde, její přátelé zůstanou naživu. Julian jí vysvětluje, že se do ní zamiloval a chce jí dát možnost volby. Jenny odmítne a jde hledat Dee do další místnosti.

Jenny svou kamarádku nakonec najde a obě čelí Deenině noční můře. Jenže není lehké z nočních můr vyváznout živí. Tohle místo je temné a čerpá noční můry z jejich myšlenek, z jejich temných představ. Najde jejich největší strach a zhmotní ho. Naši hrdinové jim musí čelit a to vše stihnout do pouhých šesti hodin do rána. Julian je však varoval, že je naprosto jasné, že někdo z nich tuto Hru nepřežije. A měl pravdu. Také zdůraznil, že tuto Hru vždycky vyhrál on, protože je Stínový muž.

Kdo tuto narozeninovou oslavu nepřežije? Co má ještě dalšího Stínový muž v plánu? Jakým nočním můrám musejí čelit? A je vůbec možné tuto Hru vyhrát, když jediným vítězem vždycky byl Julian? Hra o jejich životy začíná!

Tato knížka se četla svižně a rychle. Nebyla zas tolik napínavá, jak jsem čekala. Autorka v knize nepoužívá zdlouhavé popisy, takže příběh rychle probíhá. Od knížky jsem očekávala něco víc a i celý příběh byl takový nezáživný. Ale co bychom chtěli od tak krátké knížky, že? Jinak proti knize nic nemám.

Za poskytnutí výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

Péťa

HODNOCENÍ – 7/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s