VRAŽEDNÁ LÉČBA

vlAutor: James Dashner

Nakladatelství: Yoli

Žánr: sci-fi a fantasy – romány

Rok vydání: 2015

Počet stran: 312

Konec řady se blíží.
ZLOSIN vzal Thomasovi vše. Ale je to konečně za nimi. Zkoušky jsou po posledním testu kompletní.
Přežijí?
Co ZLOSIN neví, je to, že Thomas si pamatuje mnohem víc, než si myslí. A je toho dost, aby věděl, že nemůže věřit ani slovu z toho, co jim říkají.
Pravda bude děsivá.
Thomas porazil bludiště. Přežil Spáleniště. A nyní bude riskovat cokoliv, aby zachránil své přátele. Ale pravdou je, že by to mohlo být to poslední, co udělá a čím všechno skončí. Čas lží je u konce .

Ve třetím a zároveň posledním dílu série Labyrint se opět setkáváme s hlavním hrdinou Thomasem. Knížka navazuje na události, které se stali ke konci druhého dílu Spáleniště: Zkouška.

Thomas a jeho přátelé jsou odvezeni do budovy, ve které sídlí skupina ZLOSIN. Každý je odveden a zavřen do pokoje, který je bez oken, celý v bílé barvě a mají zde pouze stůl a záchod. Po tři týdny je zde Thomas držen “v zajetí“ dokud si pro něj nakonec nepřijde muž jménem Krysák. Ten mu tvrdí, že ho konečně zavede k jeho přátelům. Thomas se nemůže dočkat, ale ví, že ZLOSINu nemůže v ničem věřit. Proto se rozhodne jim v jejich prosbách nevyhovět.

Thomas se přivítá se svými přáteli a největší radost má samozřejmě z Newta a Minha. Také potkává Teresu, ale snaží se od ní držet co nejdál kvůli věcem, které mu udělala na Spáleništi. Krysák jim nakonec oznámí, že se rozhodli (pro lepší výsledky průzkumu) vrátit všem jejich vymazané vzpomínky na jejich minulost. Ačkoliv si chce Thomas vzpomenou na svou minulost a zjistit, proč pomáhal ZLOSINu, rozhodne se tento zákrok nepodstoupit. Ví, že ZLOSIN je špatný, neustále jim lžou a zabili jim spoustu přátel nejen v Labyrintu, ale i ve Spáleništi. Proč by tomu mělo být jinak v tomto případě?

Krysák také vyjmenuje pár lidí, které nejsou vůči viru imunní a brzy podlehnou nemoci, která je nakonec zabije. K Thomasově zděšení vyslovil i jméno jednoho z jeho nejlepších přátel. Kromě Thomase, Newta a Minha ostatní souhlasí a chtějí navrátit své vzpomínky. Jejich tříčlennou skupinu zavřou do místnosti a nechají je tam přes noc. Druhý den se rozhodnou, že jim proti jejich vůli navrátí vzpomínky, jako jejich ostatním přátelům.

Skupinka se brání, ale nakonec dotlačí Thomase do laboratoře, kde k jejich překvapení čeká Brenda (která cestovala s Thomasem skrz Spáleniště). Brenda jim nakonec pomůže utéct z laboratoře a společně jdou najít ostatní přátele. Nemůžou je však najít a tak si vezmou zbraně a jdou k bengům (vznášedla). Jeho nemocný přítel mu dá dopis, který si má přečíst, až přijde ta správná chvíle. Cestou je napadne stráž, ale povede se jim uniknout s pomocí Jorgeho, který umí pilotovat.

Rozhodnou se, že poletí do Denveru, kam se zřejmě vydali i ostatní přátelé. Chtějí zde navštívit speciálního doktora. Ten jim může vyndat z mozku zařízení, díky kterému je může ZLOSIN ovládat. Ve městě jim předá neznámý muž vzkaz, který je dovede ke skupině Pravá ruka. Ta chce zničit ZLOSIN a chtějí, aby se k nim Thomas a ostatní přidali.

Nakonec doktora najdou a v tu chvíli se ZLOSIN pokusí Thomase ovládnout. Naštěstí mu doktor vyndá zařízení a utíká do bezpečí. Společně se vydávají zpátky k nemocnému příteli, který musel zůstat v bengu. Zjišťují však, že ho někdo unesl do Paláce raplů.

Thomas a ostatní se vydávají do paláce, aby svého přítele vysvobodili. Zjišťují však nepříjemnou pravdu a cestou zpět jsou uneseni skupinkou ozbrojených mužů. V jejich vězení se setkávají s Teresou a ostatními. Musejí se odtamtud dostat pryč, ale najednou na ně zaútočí velká skupina raplů. A ti se nezastaví před ničím.

Také zjistili, že někdo unáší imunní lidi a prodává je nazpět ZLOSINu, aby na nich mohli dále experimentovat. Kdo je nemocný přítel, jehož sužuje smrtelná nemoc? Dokáží ho zachránit? Je vůbec naděje, že naleznou lék? Můžou věřit skupině Pravá ruka? Nebo tajně pracují pro ZLOSIN? Populace umírá a Thomas s přáteli jsou jediní, kteří to můžou zastavit. Čas k finálnímu boji se blíží.

Kniha se mi velice líbila! Byl to poslední díl této série a já se na něj moc a moc těšila. Chtěla jsem zjistit, jak to všechno celé dopadne a z konce jsem byla velmi překvapená! Tento díl se zabýval hlavně nemocným kamarádem, který nebyl imunní vůči viru a Thomasem a jeho přáteli, kteří se s tím nehodlali smířit. Ani já jsem se s tím nechtěla smířit. Opět mě knížka bavila od začátku do konce a nenašla jsem zde žádné nudné pasáže. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla, jak to dopadlo. Zároveň jsem smutná, že to byl poslední díl. Byla jsem nadšená, že i na posledních pěti stránkách stále zuřil boj. Snad James Dashner napíše brzy další skvělé dílo :))

Za poskytnutí výtisku děkuji nakladatelství Yoli.

Péťa

HODNOCENÍ – 10/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s