POSEDLOST

PPPAutor: James Patterson

Nakladatelství: Alpress

Žánr: Literatura světová – Thrillery

Rok vydání: 2014

Počet stran: 312

Nejprve se najde zavražděná krásná žena se surově vytrženými vlasy, pak další mrtvá, která visí z okna s brutální řeznou ránou na břiše, do třetice ještě jedno zohavené tělo. Alex Cross je při vyšetřování vražd pod mimořádným tlakem a ani si nevšimne, že někdo si vzal na mušku i jeho, někdo tak posedlý a vyšinutý, že udělá cokoliv, jen aby dosáhl vytoužené pomsty.

Příběh začíná večírkem, na kterém se nachází Elijah Creeme, který je plastický chirurg a Joshua Bergman. Ten je majitel modelingové agentury o které se povídalo, že má prsty v obchodě s bílým masem. Ve skutečnosti to jsou ale vrazi. Elijah má zálibu v mladých blonďatých slečnách, zatím co Joshua si potrpí na mladíky.

Večírek se rozjíždí a všude je alkohol a drogy. Dokonce se zde natáčí i porno a tak na večírek doráží i policie. Zde zatknou mimo jiné i Elijaha a Joshua, poté je však propouští, ale vyšetřují je na svobodě. To stačí k tomu, aby tento incident zničil kariéru Elijahovi. S prací jako plastický chirurg skončil a aby toho nebylo málo, opouští ho jeho manželka a dcera. Elijah jim slibuje pomstu, a proto si hledá ženy, které jsou podobné jeho manželce a dceři.

Oba vrazi mezi sebou navzájem soutěží a tím pádem se nachází více a více těl nevinných obětí. Vrazi začínají být čím dál více posedlí a je to znát i na mrtvých tělech. Na scénu vstupuje nová postava Ron Guidice, který má temný život. Má spadeno na hlavního vyšetřovatele Alexe Crosse.

Ronova manželka byla těhotná a také byla jeho jedinou ženou, kterou kdy miloval. Jednoho dne se ale dozví, že někdo zavraždil ji i nenarozené dítě. A stalo se to právě při Alexově službě. Přikládá vinu Alexovi a je pevně rozhodnutý se mu pomstít. Nechce ho však najít a rovnou zabít. Chce, aby trpěl stejně, jako trpěl on sám. A proto se zaměří i na jeho rodinu.

Alex tomu nejdříve nevěnuje žádnou pozornost, protože je zapálený do nových vražd a dvou vrahů, které zatím nemůže najít. Ron začíná jeho rodinu sledovat, ale tím to nekončí. Dělá Alexovi různé naschvály, které ho přivádí do velkých potíží a Alex se začíná bát o bezpečí své rodiny. Co ale proti tomu může dělat, když neví, proti komu vlastně stojí?

Poté přichází pro Alexe velká rána. Ronovi se povede Alexovi injekcí zavést drogu do těla a nakonec ho nahlásí, že je zdrogovaný. Alexově kariéře to vůbec neprospívá a poté zjišťuje, že není jediný, komu takto fyzicky ublížil.

Elijah je čím dál více posedlý svou manželkou a dcerami a nemůže se smířit s tím, že ho opustili. Nakonec se rozhodne pro uskutečnění své pomsty. Rozhodne se zabít svou manželku i dcery. Dokáže Alex vystopovat Rona, muže, který ho sleduje, než se mu povede ublížit jeho rodině? A i kdyby ano, dokáže včas najít dva šílené vrahy a zastavit krveprolití, než dojde k dalším vraždám? Zabije nakonec Elijah svou manželku a dcery?

Tato knížka se mi líbila. Děj ubíhá rychle, protože jsou zde krátké kapitoly. Kniha mě vtáhla do děje už od první stránky a nepustila mě, až do konce. Kniha byla velmi čtivá a hlavně napínavá. Samozřejmě mým nejoblíbenějším hrdinou byl Alex. Zdá se mi ale, že autorovy knihy jsou občas až moc jednoduché, na rozdíl třeba od Jefferyho Deavera.

Při čtení si ani neuvědomíte, že jste se najednou ocitli v půlce knihy. Musím přiznat, že byly okamžiky, kdy jsem se za sebe ohlédla a ujistila se, že za mnou žádný vrah nestojí. Cítíte s Alexem a obáváte se o jeho život i život jeho rodiny. Jste nervózní, protože ani v půlce knihy ještě Alex není na stopách těmto dvěma vrahům. Knihu Posedlost bych doporučila všem milovníkům napínavých knih, protože tato kniha mi nedala spát.

Za poskytnutí výtisku děkuji internetovému knihkupectví Palmknihy.

Péťa

HODNOCENÍ – 9/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s