CRESS

CressAutor: Marissa Meyer

Nakladatelství: Egmont

Žánr: Sci-fi a fantasy – Romány

Rok vydání: 2014

Počet stran: 616

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má.

Knížka je pokračování Měsíční kroniky a zároveň je jejím třetím dílem.

Cinder, Scarlet, Vlk a Thorne- to je náš nový tým, který má porazit královnu Levanu a zachránit tak nejen Zemi, ale i obyvatele Měsíce. Levana se stále snaží donutit císaře Kaie ke sňatku, aby tak mohla získat moc nad obyvateli Země. Správně Kai tuší, že pokud si ji vezme, tak ho královna při první příležitosti nechá zabít.

Cinder s Vlkem cvičí na palubě Zvonečníku její měsíční dar a také boj tváří v tvář. Vlk ji nijak nešetří a Cinder mu je za to vděčná, protože ví, že bude potřeba více síly, než její měsíční dar, aby Levanu porazila. Později se ze zpráv všichni dozvídají, že císař Kai oznámil své zasnoubení s královnou Levanou.

Cinder je v šoku. To přece není možné! Vždyť Kai přece musí tušit, jaké má Levana plány! Až se stane jeho ženou, rozpoutá na Zemi i na Měsíci peklo. Bude vraždit nevinné lidi a zabije i Kaie. Musí tomu všemu zabránit. Ale jak má Levanu porazit, když má jen pár přátel, jednu zchátralou loď a měsíční dar, který ještě neumí tolik ovládat?

Společně s ostatními přichází na nový plán. Už dříve (v prvním díle Cinder) jí pomohla jakási dívka, která se s ní spojila přes její přenosný displej. Cinder se rozhodla znovu tuto dívku kontaktovat, zda-li nemá nějaké nové informace.

Cress je Skořápka. Jako malá byla unesena a své rodiče nikdy nepoznala. Žije uvězněná v družici, kde ji hlídá Sibyl. Ta pracuje pro královnu Levanu. Jednou za čas jí Sibyl odebere vzorky krve a pak zase na pár měsíců odletí zpátky na Zem.

Cress nikdy na Zemi nebyla. Celý svůj život bydlí v jednom pokoji, kde má svůj počítač a má za úkol hledat loď, na které se nachází Cinder a její posádka. Cress to s technikou moc dobře umí a také ví, že Levaně se nedá věřit. Proto, když najde cindeřinu loď, zamaskuje ji, aby je nikdo jiný nemohl na satelitu najít. Proto je také překvapena, když se s ní Cinder najednou spojí a žádá ji o pomoc. Chce vědět, jestli nemá nějaké důležité informace, které by mohla použít proti Levaně. Cress tyto informace má, ale nemůže jim je poskytnout, protože trčí na družici. Proto jí Cinder slíbí, že ji spolu s ostatními vysvobodí. Jenže vše se až moc zkomplikuje.Nečekaně se na družici vrací Sibyl se svými strážci a všímá si nové lodi, která se k nim přiblížila. A jak to tak dopadá- strhne se boj.

Náš tým je rozdělen. Jeden z posádky je unesen, další se v kapsli řítí smrtelnou rychlostí k Zemi, jiní jsou zranění a zbytek je ponechán na Zvonečníku, který je poškozen a hrozí mu záhuba. Jediným kladným bodem na této situaci je nový přírůstek do týmu – měsíční strážce Jacin. Jenže je opravdu Jacin na jejich straně? Co když jen předstírá, že jim chce pomoct zničit královnu Levanu a přitom s ní tajně spolupracuje?

Navíc se připravuje královská svatba a už nezbývá moc času na to, aby tam náš tým vtrhl, vše překazil a uskutečnil ještě jeden DŮLEŽITÝ plán! A možná taky i jejich poslední. Protože nic není horšího, než rozzuřená královna Levana. Letumóza se šíří velmi rychle a přítel našich hrdinů, doktor Erland, přišel na důležitý, ale zároveň strašlivý objev.

Dokáží naši hrdinové porazit Levanu, zachránit Kaie i Zemi s Měsícem? Připravte se na jízdu, protože válka právě začíná…

Tento díl mě velmi bavil. Knížka byla plná akce, stále se zde něco dělo a ani kousek romantiky zde nechyběl. Konečně se v tomto díle setkala Cinder s Kaiem a za to jsem autorce moc vděčná :))

Nejvíce jsem si v této knize oblíbila postavu Thorna. V temných chvílích mi vždycky zvednul náladu a já se mu musela zasmát. Bavila mě i Cress, protože mi svou délkou vlasů připomínala Lociku z pohádky Na vlásku :DD Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, protože jsem opravdu HODNĚ zvědavá, jak Cinder, Scarlet a Cress porazí Levanu.

Dávám o jeden bod méně za trochu zdlouhavé popisování situací na svatebním obřadu.

Péťa

HODNOCENÍ – 9/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s