ARKÁDIE – VZPOURA

arkádieAutor: Kai Meyer

Nakladatelství: Fragment

Žánr: Pro děti a mládež – Sci-fi a fantasy

Rok vydání: 2015

Počet stran: 320

Láska a nenávist, intriky a loajalita, něha a násilí. Mafiánská fantasy trilogie pokračuje. 

Alcantarové a Carnevarové – dvě znepřátelené rodiny, dva mafiánské klany. Láska a nenávist, intriky a loajalita, něha a násilí.
Po násilném úmrtí své sestry a tety se Rosa Alcantarová takřka přes noc stává hlavou klanu. I když je jí pouhých osmnáct let, nehodlá být pouze pasivní loutkou. Zasahuje do všech záležitostí, což vyvolává u jejích chladnokrevných příbuzných značnou nevoli. Stejně tak jako vztah s hlavou nenáviděného klanu Carnevarů Alessandrem.
Rosa nepřestává hledat informace o arkádských dynastiích. Při svém pátrání se dostává do nebezpečné pasti Carnevarů, ale uniká. A nevzdává se. Ještě naléhavěji potřebuje vědět, co před ní Alessandro skrývá. A nejen on…
Co je zač tajemná organizace TABULA? Jaké hry hraje rodinný advokát Alcantarů? A kým byl ve skutečnosti její otec?

Napínavé pátrání po minulosti blízké i velmi, velmi vzdálené pokračuje. Druhý díl mafiánské fantasy trilogie Arkádie.

Arkádie – Vzpoura je druhý díl trilogie od autora Kai Meyer.

V prvním díle se Rosa Alcantara o sobě dozvěděla, že se umí převtělit v hada. Také se zamilovala do svého úhlavního nepřítele – Alessandra Carnevara. Po smrti její tety a také sestry Zoe, se Rosa stává hlavou klanu Alcantarů. Dokáže ale tuto pozici ustát?

Rosa se stává ze dne na den hlavou klanu Alcantara. Jenže zdlouhavé papírování a řešení situací, o které se nikdy nemusela starat, ji vyčerpává. Proto se rozhodne odjet zpátky do New Yorku, kde se chce setkat se svoji matkou. Jenže tato návštěva má i další účel – chce se dozvědět více informací o svém otci, který je kdysi dávno opustil a poté zemřel.

Když se však Rosa dostává do New Yorku, není schopna se setkat se svoji matkou – ne potom, co jí kdysi udělala. A tak se potuluje po svých oblíbených místech z dětství, když tu jí zazvoní mobil. Volá jí právník Trevini, který jí posílá video z noci, na kterou by Rosa nejraději zapomněla. K jejímu překvapení se na videu objevil i Alessandro.

Trevini ji sděluje, že toto video natočila její bývalá kamarádka Valerie, a tak se ji Rosa snaží najít v jednom baru, kde kdysi dávno pracovala. Bohužel naráží na nebezpečnou osobu, která prokoukla její tajné úmysly a unáší ji spolu s dalšími arkáďany.

Rosa se v této knize dozvídá další šokující pravdu nejen o své rodině, ale také o historii Arkádie. Kdo je Hladový muž, kterého se všechny klany tak moc bojí? Kdo vraždí členy klanu Carnevarů a proč si nechává Alessandra až na konec? Pokud to video nelhalo, co dělal Alessandro v tu osudnou noc ve stejném baru, jako ona? Zdá se, že i on má temná tajemství, se kterými se Rose nesvěřil. Může mu věřit? A co její otec? Byl vůbec tím, za koho se vydával? Nic není tak, jak se zdá. A Rosa je na to úplně sama. Čeká ji rozhodující bitva v jejím vlastním domě, protože někdo se vloupal dovnitř a její osobní stráž není k nalezení. Co se to děje?

Musím říct, že první díl Arkádie – Procitnutí se mi líbil o trochu více, než druhý díl. U druhého dílu mi děj přišel trochu zpomalený a moc se tam toho nedělo. Hlavním tématem byly nově nalezené informace, které odhalovaly další a další tajemství, na které nikdo neznal odpověď. Kniha se rozjela až někdy před koncem a za to jsem byla vděčná. Určitě si třetí díl (a zároveň poslední) přečtu. Nemůžu se dočkat, až zjistím, jak to všechno dopadne 🙂

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Megaknihy.

Knížku můžete koupit zde 🙂

http://www.megaknihy.cz/fantasy/233734-arkadie-vzpoura.html

Péťa

HODNOCENÍ – 9/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s