VESMÍRNÝ PIRÁT MÍŘÍ DO KIN!

J1Sci-fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2015, 134 min

Režie – Ridley Scott

Předloha – Andy Weir (kniha)

Scénář – Drew Goddard

Hrají – Matt Damon, Jessica Chastain, Chiwetel Ejiofor, Jeff Daniels…

Astronaut Mark Watney (Matt Damon) během mise na Mars málem zahynul v prašné bouři. Zbytek jeho posádky planetu opustil v domnění, že je mrtvý. Ale Watney přežil a ocitne se tak omylem sám na nepřátelské planetě. Má k dispozici jen hubené zásoby a tak musí využít veškerý důvtip, invenci a technické znalosti, aby nejen přežil, ale také nalezl způsob, jak vyslat signál na Zemi, že je naživu. V okamžiku, kdy se mu to podaří, začne miliony kilometrů daleko od něj NASA a mezinárodní tým vědců neúnavně pracovat, aby dostali tohoto „Marťana“ domů. Zatímco členové jeho posádky souběžně prokazují svou odvahu na téměř nemožné záchranné misi.

Film Marťan – Jak bych ho popsala jedním slovem? ÚŽASNÝ!

Děj se nevlekl a hned na začátku Matt Damon alias Mark Watney, ztroskotal na Marsu. Kdo by ale čekal nudný děj, kdy se Mark snaží dostat se zpátky na Zem, tak ten se opravdu plete.

JOOO

Postava Marka Watneyho mi rychle přirostla k srdci. Mark je velmi chytrý botanik, čímž si zachránil život. Sám si vypěstoval brambory a vytvořil si také vodu. Zdá se, že se mu konečně začalo dařit, dokonce se spojil i s NASOU. Jenže pak ukáže svoji sílu i Mars a rázem je Mark zase na začátku.

Ale neděsme se, Mark je nejen chytrý, ale má i velký smysl pro humor, což je další důvod, proč stále zůstává na živu. Vymyslí si novou přezdívku – Vesmírný pirát – a společně s NASOU a se svojí posádkou komunikují a přicházejí na nový záchranný plán. Dokáže ale přežít s nedostatkem jídla a pití do uskutečnění jejich plánu? Dokáže se včas dostat na správné místo určení? A co když ztratí s NASOU kontakt?

Film byl napínavý od začátku do konce a tak jsem ani nedutala a doufala, že
nikdo z mého nového „týmu“ nezemře. A co ještě k postavě Marka Watneyho dodat? Matt Damon se do role ztroskotaného astronauta opravdu hodil! Film si tedy, podle mě zaslouženě, získal vysoké ohlasy (na webové stránce csfd.cz) a jsem velmi ráda, že jsem Marťana viděla. Opravdu skvělý film a všem ho vřele doporučuji!

Péťa 🙂J2

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s