VYVOLENÁ BOHY – SMRTÍCÍ DOTYK

vyvAutor: Mellinda Salisbury

Nakladatelství: Fragment

Žánr: Sci-fi a fantasy – Romány

Rok vydání: 2015

Počet stran: 256

„Jsem dokonalá zbraň. Můj dotyk je smrtící.“

Twylla je dívka vyvolená bohy. Je zosobněním božské dcery a jako taková je zaslíbená princi. Za svoji výjimečnost ale draze platí: každý měsíc musí pozřít jed, a přinést tak důkaz o svém božském postavení. Její dotyk je však pro obyčejného člověka smrtící.
Twylla proto není běžným členem královského dvora. Je královninou popravčí. Každý měsíc navštěvuje vězení a přikládá své ruce na ty, kteří jsou odsouzeni k smrti.
Žije osaměle a izolovaně. Když ale nastoupí nový strážce, vše se změní. Spustí se kolotoč dvorských intrik, úkladů a vražd…
Dokáže si dívka správně zvolit mezi královským snoubencem a přitažlivým, ale obyčejným smrtelníkem? Rozhodne se pro povinnost, nebo pro lásku?

Twylla je dcerou Pojídačky hříchů. Až dosáhne patřičného věku, stane se jí dívka také. A co to obnáší? Pokaždé když někdo zemře, jejich rodina připraví velkou hostinu plnou jídla. Pak přijde její matka a musí sníst všechno připravené jídlo, které značí hříchy zesnulého. Hlavní myšlenkou je, že její matka sní hříchy zemřelého člověka a jeho duše se díky tomu odebere na onen svět. Twylla už se nemůže dočkat, až se stane Pojídačkou po své matce. Jenže jednoho dne se u nich doma staví sama královna a Twyllu si odvede na hrad. Říká, že je zosobněním božské dcery Daunen a jako taková se má později stát manželkou jejího syna, prince Mereka.

Twylla je zpočátku šťastná. Z chudoby se dostala na hrad plný přepychu a sloužících, kteří se o ni starají. Pokud bude spolupracovat s královnou, bude její rodině posílat peníze, aby měli na jídlo a oblečení. Jenže být ztělesněnou Daunen má i své nevýhody. Její dotyk zabíjí. Když se někoho dotkne, kohokoliv, během pár vteřin zemře. Jediní tři lidé se jí můžou dotknout a tím je sama královna, král a princ Merek. Díky tomu se stala nenáviděnou a lidé z ní mají strach. Chodí okolo ní až v moc velké vzdálenosti a Twylla je čím dál osamělejší. Jediným jejím kamarádem byl Tyrek a její osobní strážce Dorin.

S Tyrekem jsou velcí přátelé, ale jednoho dne ho královna nechá zatknout a Twylla je nucena použít svůj dotyk a zabít ho. Od té doby je její povinností zabíjet odsouzené vězně. Královna trvá na tom, že jí nestačí jen jeden osobní strážce, a tak jí přidělí nového, a velmi pohledného, mladíka jménem Lief.

Lief se snaží přiblížit se k Twylle, ale ona ví, že by to nedopadlo dobře. Nemůže se ho dotknout a kdyby se z nich stali přátelé, mohl by skončit stejně, jako Tyrek. Královna by na to jistě přišla a ona by ho musela popravit. Ne, to se nesmí stát. Jenže jeho přitažlivost není lehké ignorovat a tak se z nich nakonec stávají přátelé. A je možné, že i něco víc…?

Bohužel Dorin onemocní a tak ji hlídá pouze Lief. Královna je velmi krutou vládkyní a dokonce i její manžel se jí bojí. Princ Merek si má Twyllu vzít za pouhý rok a tak se s ní snaží komunikovat, aby se lépe poznali. Jenže vše nabere jiný spád. Dorin nečekaně umírá, Lief přichází na jedno velké tajemství týkající se Twylliny minulosti a princ Merek zjišťuje otřesný plán své matky. Pokud nad ní chce zvítězit, musí se za něj Twylla provdat hned příští večer. Jinak je s celým královstvím konec.

Twylla tomu všemu nechce uvěřit. Ale něco přece udělat musí. Musí zastavit tuhle krvelačnou a nebezpečnou královnu, než zničí celé království! Znamená to však obětovat to nejcennější, co kdy získala. Dokáže se rozhodnout správně a včas? A co když v tom všem hraje roli ještě něco mnohem důležitějšího?

Ze začátku jsem neměla Liefa moc ráda. Byl takový…nijaký a občas i arogantní, ale postupně jsem si na něj zvykla a pak jsem mu fandila. Dokonce se stal i mojí nejoblíbenější postavou. Abych pravdu řekla, od knížky jsem čekala něco trochu jiného. Čekala jsem více akce, napětí ale také jiné prostředí. Ve skutečnosti se celý příběh odehrával jenom na hradě, kde Twylla po celou dobu žila. Jinak se mi ale příběh líbil, kniha byla svižně napsaná a příběh mi rychle utekl. Jsem zvědavá na další pokračování (pokud nějaké bude).

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

Péťa

HODNOCENÍ – 8/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s