TANEČNÍK

tanečník

Autor: Jeffery Deaver

Nakladatelství: Domino

Žánr: Literatura světová – horory

Rok vydání: 2008

Počet stran: 402

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka.

Lincoln Rhyme má před sebou velmi těžký úkol- ochránit tři svědky, kteří se stali nepohodlnými pro vraha se speciálním jménem, Tanečník. Tito svědci mají svědčit za pětačtyřicet hodin v soudním procesu proti obchodníkovi se zbraněmi. Lincoln moc dobře ví, že by neměl svého protivníka podceňovat. Tanečník je mimořádně silný soupeř a dokonale umí zahlazovat stopy. Takže není divu, že Tanečník dává Lincolnovi pořádně zabrat. Souboj dvou geniálních mozků právě začíná!

Po Sběrateli kostí se zde opět setkáváme s ochrnutým, avšak geniálním kriminalistou Lincolnem Rhymem a jeho elegantní a krásnou spolupracovnicí Amélií Sachsovou. V této knize se začíná rozvíjet vztah mezi naším detektivem a Amélií a po celou dobu mého čtení jsem jim přála, aby se už dali konečně dohromady. Podobně jako ve Sběrateli kostí se děj točí mezi pátráním v Lincolnově bytě a událostmi v New Yorku a okolí.

Jeffery zde dokázal opět zajímavě popsat charaktery postav. Občas při čtení nevíte, co si o té dané postavě máte myslet. Zatímco ve Sběrateli kostí to byl agent Dellray, zde toto místo zaujala jedna ze svědků, žena Percey. Během čtení jsem k ní pociťovala jak lhostejnost a smutek, tak obdiv i sympatie. Obávala jsem se druhého dílu ze série Lincolna Rhyma, ale opravdu jsem nemusela. Zatím se mi tato kniha líbila ze všeho nejvíce.

Jeffery Deaver je známý svými dějovými zvraty, kterých se dočkáme i v této (pro mě dokonalé) knize. Knížka se blížila ke konci a já se už smířila s tím, jak to asi dopadne. Jenže konec najednou nabral na obrátkách a všechno se změnilo. Tak takový zvrat jsem opravdu nečekala! Možná tam ke konci knihy bylo až moc zvratů a dalo by se říct, že to bylo trošku překombinované, ale to se dá u takového autora, jakým je Jeffery Deaver, čekat. Dokázal udržet mou pozornost až do konce knihy a za to jsem mu vděčná, protože u tohoto příběhu se rozhodně nudit nebudete a budete chtít pouze číst, dokud se nedostanete až na samý konec příběhu.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví Palmknihy.

Péťa

HODNOCENÍ – 10/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s