SKLENĚNÝ TRŮN

kniha

Autor: Sarah J. Maas

Nakladatelství: Albatros Media – CooBoo

Žánr: Sci – fi a fantasy, pro děti a mládež

Rok vydání: 2015

Počet stran: 392

 

 

 

Celaene je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ovšem během výcviku se pokusí o útěk a je odsouzena k trestu smrti. Nemilosrdný král vládnoucí železnou rukou jí nabídne poslední šanci – stane se královským šampionem a nastoupí do hry o přežití. Jestliže porazí dalších 23 šampionů, získá svobodu. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen se soupeři, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.

Celaena má sklony k tomu stát se největším zabijákem v celé zemi. Měla skvělého učitele a ničeho se nebojí. Jednou je však chycena a odvedena, aby pracovala v dolech, kde nikdo nepřežije ani tři dny. Celaena tam přežila rok. A velmi ji to poznamenalo.

Nyní má možnost si zachránit svůj život a stát se královou bojovnicí. Král totiž vyhlásil soutěž, kde se střetne 23 různých zabijáků, vrahů a zlodějů. Kdo zvítězí, ten se stane hlavním královým bojovníkem a bude pro něj pracovat. Celaenu si vybral princ Dorian, který věří, že tuto soutěž vyhraje. Netuší však, jak je Celaena nebezpečná.

Nejenom princ se jí obává, ale i kapitán stráží, Chaol, ji neustále hlídá, aby nikomu neublížila nebo se nepokusila o útěk. Celaena má velmi temnou minulost a jen při vyslovení jejího jména se všichni ostatní třesou strachy. Aby nevzbudila podezření, musí si změnit jméno a chovat se až do konce soutěže nenápadně. Poté už stačí jen porazit posledního soutěžícího a Celaena má vyhráno. Jenže to nebude tak jednoduché, jak se zdá.

Někdo totiž náhodně vraždí soutěžící. A vypadá to, že vrahem není člověk, ale jakési zvíře. U každé vraždy se na zdi objeví znamení Sudby a Celaena se snaží zjistit, co tyto značky znamenají. Mezitím soutěží proplouvá s úspěchem a daří se jí nevzbudit moc pozornosti. Jenže jeden soupeř, Cain, si ji neustále měří a sleduje ji. Ví snad něco, co by neměl?

I když si na ni Dorian a Chaol ze začátku dávali velký pozor, postupem času zjistili její pravé já a stali se z nich přátelé na život a na smrt. To se ovšem nedá říci o samotném králi, který jí podráží nohy na každém kroku. Chce snad konkrétního vítěze tak moc, že by sabotoval soutěž? Najednou ji zaplaví vlna strachu. Je snad ona na řadě? Půjde teď nestvůra po ní? Nesmí zemřít dřív, než skončí soutěž. Musí se stát královou bojovnicí. Protože až se jí stane, konečně pak získá svobodu, po které tolik toužila.

Dokáže se probojovat až do finálního kola? Zjistí, kdo zabíjí soupeře a co představují znamení Sudby? Čí srdce si získá Celaeninu přízeň? A co má král tak strašného v plánu?

Kniha se mi VELMI líbila. Nikdy jsem se při čtení nenudila a děj byl napínavý (i zábavný) od začátku do konce. Nejdřív jsem při výběru této knihy malinko váhala, ale udělala jsem dobře, že jsem si ji přečetla. Bála jsem se, že díky 392 stránkám bych se mohla občas u příběhu nudit, ale opak je pravdou. Je zde spousta zvratů, které bych nečekala a samozřejmě, že fandíte svým vyvoleným až do konce knihy, kterou jsem přečetla jedním dechem. Závěr nebyl až tak překvapivý, ale skončilo to hezky otevřeně a já se už nemůžu dočkat na další díl 🙂

Péťa

HODNOCENÍ – 10/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s