DĚDIČKA OHNĚ

dědičkaAutor: Sarah J. Maas

Nakladatelství: CooBoo

Žánr: Sci-fi a Fantasy, Pro děti a mládež

Rok vydání: 2016

Počet stran: 536

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne.
Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou… pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost.
Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. K tomu, aby je Celaena porazila, musí najít sílu jak k boji s vlastními vnitřními démony, tak také sílu k boji se zlem, které bude brzy vypuštěno.

Celaena Sardothien byla králem poslána do nové země, kde má splnit pouze jediný úkol – zabít zdejší královskou rodinu. Když však uvidí prince, který projíždí náměstím za velkého a šťastného pokřiku lidí, neudělá to. Protože princ by jí mohl v budoucnosti pomoct sesadit krutého krále Adarlandu a tím tak ukončit teror v zemi.

Sama se však nemůže srovnat s démony své minulosti i přítomnosti. Stále přesně neví, kdo je ona sama, neustále přemýšlí nad vraždou svých rodičů, když byla ještě příliš malá na to, aby nějakým způsobem zasáhla. A tak svůj smutek, žal a bezmoc zapíjí na střechách kupeckých domů. Jediným společníkem je pro ni pták, který pokaždé přiletí, sedne si vedle ní a poslouchá její smutné vyprávění.

Jednoho dne na tržišti ji však osloví jakýsi muž, velmi pohledný a svalnatý, ale bez smyslu pro humor (což Celaenu velmi provokuje) a sdělí jí, že na ni čeká její teta Maeve, královna vílího národa, která by se s Celaenou chtěla setkat. Celaena si matně vzpomíná, že její matka jí kdysi řekla, ať se od své tety drží co nejdál, ale nemá na vybranou, a tak s válečníkem odchází do Maevina království.

Cesta do Mlžných skal trvá několik dní. Celaena se pokouší získat více informací, ale tento muž, který si nechává říkat princ Jeřáb, jí její snahu nijak neulehčuje.

Nakonec s Maeve vytvoří dohodu: Maeve jí řekne vše co ví o klíčích Sudby, ale jen tehdy, pokud bude s Jeřábem cvičit jak ovládat svoji magii, kterou Celaena zdědila po svém otci a také zvládnout přeměnu do vlastní vílí podoby, kterou má po matce. Protože ale magie v Adarlanu neexistuje, svou přeměnu ani magii neovládá a proto potřebuje pomoc od Jeřába.

Až Jeřáb uzná, že svou sílu plně ovládá, pozve ji Maeve do města jménem Doranelle, kde jí zodpoví veškeré její otázky, nejen o Sudbě, ale i ohledně smrti jejích rodičů.

Celaena je rozzuřená: celý svět se snaží spojit se proti krutému králi, který vraždí čím dál víc a shromažďuje armádu, a co dělá ona? Cvičí magii s nějakým princátkem, který se na ni neustále mračí, nenechává ji ani na chvíli vydechnout a neustále ji uráží, že je slaboch? Ne! I když je Jeřábův výcvik velmi drsný, až krutý, musí jeho požadavky splnit. Ale když ji napadnou jakési temné síly, které ani Jeřáb nikdy neviděl, a začnou se nacházet mrtvoly místních lidí, nemají na výběr a musejí spolupracovat. Protože přichází temná armáda, která chce jejich město zničit se zemí jednou pro vždy.

Dokáže Celaena najít cestu ke své magii? Dozví se informace o té osudné noci, kdy zavraždili její rodinu? Kdo je doopravdy Celaena Sardothien a proč je pro královnu Maeve tak důležitá? Získá první klíč ke kamenům Sudby? A co se vlastně děje v Adarlandu?

Tento třetí díl se mi velmi líbíl! Za mě se jedná rozhodně o zatím nejlepší díl ze série!!! A to doslova! Prvních pár kapitol na začátku příběhu, kdy se Celaena potuluje po městě a pozoruje zdejší obyvatelstvo, mě moc nezaujala, ale po příchodu Jeřába se příběh rozjel a já si mohla knihu vychutnat “plnými doušky“.

V této knize se nepíše pouze o příběhu Celaeny, ale také se podíváme zpět do Adarlanu, za kapitánem, který truchlí odjezdem jeho lásky, ale také za princem Dorianem, který o sobě zjišťuje jednu velmi podstatnou věc. A také ani zde se nevyhneme nové lásce. Do království přijíždí ministři, kteří jsou pod vládou krutého krále, ale kapitán s Dorianem si jen stěží mohli představit, že jeden z nich by se mohl stát jejich spojencem. Zjišťují nové informace o králi a cesty, které by mohly vést k jeho sesazení.

Kniha je velmi propracovaná od začátku dokonce, Nenajdete zde zdlouhavé pasáže, které by vás nudily. Mě nejvíce bavily kapitoly, které se soustředili na Celaenu a její výcvik s Jeřábem. Zde vám zaručuji, že se budete smát.

Na začátku knihy jsem se bála, že mě tento díl nebude moc bavit, protože Celaena už není v Adarlandu, ale opak je pravdou. Tento díl se mi zdá nejlepší ze všech tří příběhů právě proto, že Celaena nebyla v Adarlandu. Moc jsem si užila její cestování s Jeřábem, jejich boje, potyčky, urážky, při kterých se smějete, ale i tady najdeme bolest, nenávist, zášť a zradu! A snahu zachránit Mlžné skály před dobýváním armády nepřátel!

Kniha tedy slibuje plno akcí, zvratů, bojů, nových intrik, ale také bolesti a ztráty a to vše na krásných 536 stránkách :)) Objeví se zde nové informace, za které musíte zaplatit až příliš vysokou cenu! A na konci příběhu se stanou kruté věci, které byste nikdy nečekali!

Díky tomu autorka opět svým fanouškům a čtenářům přivedla další šok s otevřeným koncem, takže nezbývá nic jiného, než autorku opět pochválit a čekat na další (doufejme) stejně napínavý díl Celaeny Sardothien!

Protože já se už nemůžu dočkat!dědička 2

A všem samozřejmě vřele doporučuji!!!

Péťa 🙂

HODNOCENÍ – 10/10

 

 

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s