KDYŽ PADNE NOC

když padne nocAutor:Jenny Milchman

Nakladatelství: Mystery Press

Žánr: Literatura světová, Thrillery

Rok vydání: 2016

Počet stran: 336

Jedna rodina. Dva muži zbrocení krví. A noc, která všechno změní…

Při pohledu do zšeřelých lesů Adirondackých hor by Sandy Tremontovou nenapadlo, že se právě dnes její život navždy změní. Z podzimního nebe obtěžkaného sněhem se vytrácejí poslední sluneční paprsky a stejně neklidná nálada panuje i v rodině Tremontových.

V tu samou chvíli se ubývajícím světlem ženou dva zoufalí muži v oblečení potřísněném krví. Téměř dvě desítky let spolu sdíleli vězeňskou celu a za tu dobu se z nich stal smrtelně výkonný tým: Harlan představuje hrubou sílu, Nick mozek a vůli. Jak se blíží k osaměle stojícímu domu, Nick instinktivně ví, že zde najde to, co hledá – než navždy zmizí v divočině na severu.

Když rozrazí dveře domu Tremontových, přináší s sebou odkaz dlouholeté hrůzy. Sandy teď musí bojovat za záchranu rodiny, kterou miluje, i když ji děsivé tajemství hrozí stáhnout do temnoty. Sandy Tremontová je psychoterapeutka v místní nemocnici. Dříve měla výborný vztah se svojí dospívající dcerou Ivy, to se ovšem změnilo, když se odstěhovali do velkého, luxusního domu v horách poblíž kanadských hranic.

Její dceři je 15 let, věk, kdy Ivy dělá vše možné pro to, aby nemusela uposlechnout své rodiče. Boj proti autoritě, dalo by se říct. Od té doby se Ivy neustále hádá se svojí matkou, aniž by přesně věděla, co jí na matce vadí. Sandy nemá tušení, jak se udobřit se svojí dcerou a v tomto problému jí nepomáhá ani její manžel Ben, který přijíždí každý den z práce až v pozdních hodinách.

V onen večer se Ivy opět pohádá s matkou a tak spolu večeří pouze Sandy a Ben. V tu chvíli se však rozrazí vchodové dveře a vstoupí dovnitř dva muži, potříštění krví. Harlan je veliký muž, dalo by se říci obr, který obstarává vše kolem síly, zatímco druhý z nich, Nick, je mozkem a velitelem celé jejich mise.

Sandy s Benem se pokouší bojovat za svoje bezpečí, jenže proti Harlanovi, velké hroudě svalů, nemají prakticky žádnou šanci. Ben je ošklivě zraněný, zatímco Sandy se snaží vyjednávat se zločinci. Její jedinou nadějí je myšlenka, že trestanci nevědí o Ivy. To se však postupem času změní, když se Ivy pokouší utéct. Nick používá Ivy jako “páku“ proti Sandy, která musí uposlechnou všechny jeho příkazy. Všechny zůčastněné zaráží Nickovy narážky na Sandyinu minulost, jakoby se někdy potkali. Je to ale možné? Sandy se tváří, že ho nikdy v životě neviděla. Mohla by mít Iviina matka velké tajemství, které před ní tolik let ukrývala?

Nick s Harlenem si chtěli vzít pouze pár věcí na další cestu, jenže přichází na scénu nečekaná sněhová bouře, která jim znemožní vydat se na další výpravu. Proto musejí v domě Sandy a Bena počkat dalších pár dní, než se bouře přežene. Mají opravdu v úmyslu odejít, aniž by někomu z obyvatel domu ublížili? A pokud ano, kdo je zastaví na další cestě plné krveprolití a vražd?

Vše nabere nečekaný spád, když si pro Ivy k večeru přijíždí její kamarád Cory. Dokáže Ivy najít zpět cestu ke své matce a opět jí důvěřovat? Zdá se, že každý v této rodině má spoustu tajemství, které nikdy v životě nechtěl prozradit.

Kniha se četla velmi svižně. Ze začátku knihy vám zde sice chybí trocha té akce, ale po útěku dvou vězňů se kniha rozjíždí. Tento příběh je rozdělený na dvě části, do dvou časových linií. První část se týká přítomnosti – odehrává se v domě Tremontových a je vyprávěn z pohledu Sandy a její dcery Ivy. Ve druhé linii se dozvídáme o Nickově dětství, jeho rodině a událostí, které vedli k jeho kriminálnímu životu.

I přes zajímavý nápad autorky musím této knize pár drobných věcí vytknout. Knížka se místy vlekla, občas byl příběh zmatený a hádky mezi dcerou a matkou byly nesmyslné. I tak jsem ale ráda, že jsem si knihu přečetla.

Tato kniha nabízí zajímavý příběh, okořeněný o psychologické prvky, které dodávají příběhu na dramatičnosti. Nevyhneme se ani dějovým zvratům, nebo překvapivým odhalením, které vás zavedou až do hluboké minulosti. Knížku bych doporučila všem milovníkům psychologických a mrazivých thrillerů, u kterých Vás příběh pohltí a nepustí až do poslední stránky.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví Palmknihy.

Péťa 🙂

HODNOCENÍ 6/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s