PLANOUCÍ HVĚZDA

PH.jpg

Autor: Moira Young

Nakladatelství: Albatros Media – CooBoo

Žánr: Pro děti a mládež

Rok vydání: 2015

Počet stran: 336

Saba je odhodlaná vzít osud pevně do svých rukou a porazit DeMala. Ten se rozhodl vybudovat Nový Eden – místo, kde mají místo jen mladí a zdraví, kteří budou věrně sloužit jeho zájmům. Zároveň místo, kde ovšem nemají místo staří, nemocní ani neposlušní. A Saba by se mohla stát spoluvládkyní Nového Edenu. A DeMalo jí nabízí dokonce ještě svůdnější nabídku, které prakticky nejde odolat. Ovšem musela by zradit své přátelé i vše, v co do teď věřila. Jak se Saba rozhodne? Dokáže změnit doslova celý svět?

Cesta nikdy nebyla nebezpečnější a zrada číhá i v těch nejméně tušených místech v dech beroucím závěru trilogie Krvavá cesta.

Třetí a zároveň poslední díl trilogie Prašné země/Dust lands.

DeMalo se rozhodl, že vybuduje Nový Eden, kde budou žít pouze mladí a zdraví lidé, kteří mu budou věrně sloužit. Saba a její přátelé se snaží bojovat proti tomuto nepříteli, samy ale mají své vlastní problémy a navíc jejich skupina čítá velmi málo členů.

I přes všechny problémy se Saba snaží být dobrou velitelkou, vést svoji skupinu k vítězství. Jenže si začíná uvědomovat, že samy to nezvládnou a co víc, snaží se získat svobodu jinou cestou, než většina jejích přátel. Pokouší se získat tajné informace o plánech DeMala bez zbytečného zabíjení a krveprolití. To se však jejím přátelům moc nelíbí, protože každý z nich touží po své vlastní pomstě.

Jejich prvním plánem je ničit mosty, které DeMalo staví, aby urychlil budování Nového Edenu. Při jednom zásahu se však akce zvrtne a všichni se rozutečou jiným směrem. Saba narazí při útěku na DeMala, který s ní chce uzavřít dohodu. Nechá její přátele naživu, pokud se stane jeho ženou. Saba má čas na rozmyšlenou do doby, než nastane Krvavý měsíc. A to je už za 7 dní.

Saba je ve třetím díle stále stejně silná a cílevědomá, jako v druhém díle, Pustina. Hlavní hrdinka se tajně schází s Jackem, který je špionem u Tontonů (vojáci DeMala). Nikdo z její skupiny neví, že Jack žije. Jejich vztah se ale postupně mění, Saba cítí, že se mezi nimi tvoří hluboká propast stejně, jako se tvoří i mezi jejími přáteli. Navíc je tu další problém – její Srdcekámen, který se zahřeje přesně v ten okamžik, kdy se ocitne v blízkosti osoby, již má ráda. Tedy v blízkosti Jacka. Ale najednou se začíná zahřívat i v blízkosti DeMala. Co se to děje? Přece nemůže něco cíti k DeMalovi, k jejímu nepříteli. Nebo snad ano?

Přicházejí do oblasti jménem Hvězdné dráhy, kde se setkávají s novou postavou – Peg Letka. Zde také Em, mladší sestra Saby, slaví své 10 – té narozeniny. Vztahy ve skupině se opět zhoršují, když zjistí, že někdo z jejich party svázal jejich ptačího ochránce, Nera, a nechal ho napospas smrti. Vypadá to, že někdo z nich je zrádcem.

Kdo by to ale mohl být a hlavně proč? Copak někdo z nich chce pomáhat zákeřnému DeMalovi? Podaří se Sabě a jejím přátelům zastavit DeMala, vysvobodit všechny otroky a nastolit svobodu? Čeká je po dlouhých bojích konečně zářná budoucnost? Ovšem i v tomto díle se neobejdeme bez ztrát a bez velkých obětí.

Konec této knihy mě nepřekvapil. Tušila jsem, co se stane, a opravdu se to tak stalo. Jsem za tento konec velmi ráda, i když autorka mohla pokračování jejich budoucnosti trošičku prodloužit, nebo aspoň lépe popsat. Když se ohlédnu za touto knihou, přijde mi, že se v celém díle prakticky nic moc nedělo a jediné, co v této knize stálo za to, bylo finále. Také zde chyběl humor, který doprovázel první a druhý díl této série. Saba mi přišla často zmatená a jsem trochu zklamaná, že se zde moc často Jack neobjevoval. Jack stále zůstává mojí oblíbenou postavou celé série.

Myslím si, že velké plus u této trilogie má prostředí, ve kterém se knihy odehrávají. Je jiné než v ostatních knihách stejného typu a to oceňuji :)) V příběhu se neustále něco děje, ať už akce samotná nebo řešení citových problémů. Kniha mě vtáhla do děje a byla čtivá.

I přes všechny nedostatky, které příběh obsahuje, nelituji času stráveného nad tímto příběhem. Kniha se příjemně četla, jsem ráda, že jsem konečně zjistila, jak celá série dopadne :))

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví eReading :))

Knihu najdete zde:

http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/10795/planouci-hvezda

Zdama ukázka knihy je dostupná zde:

http://www.ereading.cz/nakladatele/data/ebooks/10795_preview.pdf

Péťa 🙂

Hodnocení 5/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s