DCERA

dcera.jpgAutor: Kiera Cass

Nakladatelství: Albatros media – CooBoo

Žánr: sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Rok vydání: 2016

Počet stran: 320

4. díl bestsellerové Selekce slibuje ještě více romantiky a napětí! Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!

Před pouhými dvaceti lety se vyhlásila Selekce pro prince Maxona, který díky ní získal lásku Ameriky. Nyní mají spolu čtyři krásné a zdravé děti a jejich rodina má mezi sebou velmi silné a vzácné pouto. Milují se nade vše a to jim nikdo nevezme.

Když se America s Maxonem vzali, jejich prvním zákrokem bylo zrušení kast. Mysleli si, že lid bude spokojený, že přestanou útoky mířené na monarchii a vše bude tak, jak má být. Jenže ne všichni lidé v království jsou s touto změnou spokojeni.

V království tedy panují nepokoje a přibývá i počet obyvatel, kteří kritizují monarchii a přejí si její zrušení. A protože chtějí tento dav nějakým způsobem uklidnit a rozptýlit jej, dostanou Maxon s Amerikou nápad. Co kdyby se opět vyhlásila Selekce, tentokrát pro princeznu Eadlyn, jejich nejstarší dceru, budoucí královnu?

Eadlyn vyhrála o sedm minut nástupnictví před svým dvojčetem Ahrenem a proto se má stát královnou. Nikdo z jejích sourozenců jí tuto roli však nezávidí, dokonce ani Ahren a proto s ním má Eadlyn nejsilnější vztah. Se vším se mu svěřuje a on jí pomáhá jak jen to jde.

Když se Eadlyn dozví o své selekci, je samozřejmě proti tomu. Tato dívka je totiž příliš samostatná a hrdá na to, aby si musela z donucení vzít nějakého cizího muže, se kterým by musela žít po zbytek života a už nikdy nebýt volná. Když však na svém otci Maxonovi vidí, že je kralováním vyčerpaný a stárne, rozhodne se mu pomoci a Selekci přijme. Ale pod jednou podmínkou: Pokud si na konci Selekce nikoho nevybere, nemusí se nakonec vdávat. Maxon tedy souhlasí a začíná vybírání 35 mladíků z různých koutů království.

Eadlyn má plán. Až přijede 35 mladíků, nejdřív je příjemně přivítá. A poté jim bude dělat naschvály, škádlit je a provokovat je tak, aby se sami rozhodli dobrovolně odejít ze soutěže. Bude to ale tak jednoduché, jak se z počátku zdá? I když by se jí to povedlo, Eadlyn si časem začíná uvědomovat, že odehnat každého nápadníka není zas až tak dobrý nápad. Její otec vypadá čím dál unavenější a začínají si toho všímat i média a tím pádem i celé království. Musí mu nějak pomoci!

Hned v prvním týdnu Eadlyn nechá vyloučit 11 mladíků, protože ví, že by s nimi pouze ztrácela čas. Jenže tato dívka je neustále chladná, nepříjemná a drží si od všech lidí (kromě své rodiny) velký odstup. Toto velké vyloučení vyvolalo rozruch, když se jeden vyhozený mladík přímo na místě rozbrečel. Noviny si na princezně smlsly a začali o ní psát, jaká je chladná a krutá osoba. Eadlyn musí své chování rozhodně změnit a to velmi rychle, než o ni přestanou mít všichni nápadníci zájem.

Snaží se proto vymyslet různé společenské hry a dozvědět se o nápadnících nové informace. Jenže mezi zbývajícími mladíky jsou i tací, kteří mají násilnické sklony a velmi výbušnou povahu. Tyto vlastnosti se také projevují ve chvíli, kdy jsi vyšli s princeznou na rande a to bez doprovodu stráží. Jak se s tím princezna vypořádá? Vybere si šarmantního Halema, bystrého Kilea, vtipného Henriho nebo někoho úplně jiného?

Tato kniha je volným pokračováním série Selekce a je to její čtvrtý díl. Příběh byl rozhodně zajímavý díky mužské Selekci, byla jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet příběh o 35 mladících, bojujících o společnost a náklonnost princezny Eadlyn. Tato princezna mi však přišla velmi arogantní a namyšlená. Až moc si o sobě myslela a to se také odrazilo v jejím chování. Neustále myslela pouze na sebe a na svůj pohodlný život a tím od sebe odháněla i své nejlepší kamarády. Na mladíky byla velmi nepříjemná a odtažitá, nedivím se, že jeden z nich odešel domů dobrovolně (což vlastně byl celou dobu její plán).

Na konci první knihy můžeme s jistotou říct, jak to celé dopadne a koho si Eadlyn nakonec zvolí. Je to patrné z příběhu a to mě na knize nejvíc zklamalo. V sérii Selekce byl vyobrazený alespoň milostný trojúhelník, kdežto tady nic takového nemáte. Sice si Eadlyn vytvořila i vztah k několika mladíkům, ale je to spíš přátelský vztah, než milostný.

Když jsem dočetla knihu a přečetla si opět anotaci, musela jsem se zasmát. V anotaci totiž píšou: “Tento díl slibuje ještě více romantiky a napětí! “ Nevím jak ostatní čtenáři, ale zde jsem se nedočkala žádné romantiky ani napětí! Tuto větu slibuje pouze série Selekce (Selekce, Elita, První).

I přes tyto zápory se mi kniha četla velmi svižně a byla jsem moc ráda za pasáže o Americe a Maxonovi. Díky nim jsem si připomněla krásný příběh jejich lásky a rozhodla jsem se, že si Selekci opět znova přečtu :))

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví eReading.cz  :))

Knihu najdete zde:

http://www.ereading.cz/cs/eknihy/17193/dcera

Ukázka zde:

http://www.ereading.cz/nakladatele/data/ebooks/17193_preview.pdf

Péťa 🙂

Hodnocení 8/10

 

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s