NEJKRÁSNĚJŠÍ

nej.jpgAutor: Marissa Meyer

Nakladatelství: Egmont

Žánr: Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež

Rok vydání: 2015

Počet stran: 192

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud. Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti.

Předtím, než kyborg Cinder, servírka Scarlet a hackerka Cress, zkřížily cestu královně Levaně, vyrůstala tato dívka v celkem šťastné královské rodině. Žila se svými rodiči a sestrou Channary, která byla prvorozená a tím pádem jako jediná měla nárok na královský trůn. Channary se měla celý svůj mladý život připravovat na roli budoucí královny, jenže tato dívka, a její velké ego, jí to neumožňovalo. Channary se zajímá pouze o svoji krásu a především o to, s kým se dnešní večer odebere na lože. Aby podtrhla svoji krásu, každý den se dívá na svůj odraz do zrcadla a přesvědčuje samu sebe, že je nejkrásnější ženou v celém vesmíru.

Po atentátu na jejich královské rodiče se ocitají Levana s Channary samy. Jsou už ale dospělé, a tak se může Channara připravovat na svou novou roli. Roli královny. Nesnaží se ani předstírat smutek a žal ze smrti svých rodičů na pohřbu pro veřejnost. Když k Levaně přijde královský strážce, Evret Hayle, vyjádřit upřímnou soustrast, Levaně se rozbuší srdce. Tato dívka se totiž bláznivě zamilovala do svého strážce a každý den sní o jejich společné budoucnosti. Jenže pak přijde šok – on je vdaný! A jeho manželka dokonce čeká i dítě!

Levana má jeden zvláštní dar: dokáže na sebe brát podobu jiného člověka. Celý život mění svoji podobu, ale nikdy nikomu neukázala svou pravou tvář. Co ji k tomu vedlo? Její jizvy a znetvořená tvář i celé tělo. To všechno získala při tragické nehodě v dětství. Byla to však nehoda?

Protože žila už od dětství ve stínu své sestry, nikdo si ji během jejího mladého života nevšímal. Levana je osamělá, přehlížená a urážená nejen služebnictvem, ale především svojí starší sestrou. A když přijde den jejích 16 narozenin a jediný Evret jí dá dárek, její láska ke strážci se jen prohloubí. A proto Levana vymyslí plán, jak si strážce pro sebe získat, aniž by brala ohled na jeho manželku.

Channary se stala královnou a je velmi krutá, nemilosrdná a samozřejmě se vůbec nestará o blaho svého měsíčního lidu. Od této části příběhu se dozvídáme spoustu (pro nás velmi důležitých) informací a událostí. Odkud se vzala dívka jménem Winter? Co se stalo s princeznou Selene? Jak se nakonec z Levany stala královna Měsíce? Byl nakonec Evret s Levanou šťastní, nebo od ní odešel?

NÁZOR:

Podle mě je to velmi silný příběh. Příběh plný bolesti a ztráty, utrpení a neopětované lásky. Po dočtení této knihy jsem ještě dlouho poté přemýšlela nad jejím příběhem a musím říct, že ve mně zanechal různé, navzájem se překrývající pocity.

Jsem ráda, že jsem zjistila, co vedlo královnu Levanu k tomu, aby se stala tou bezcitnou, zlou a nebezpečnou osobou, která nezná slitování. Její smutný příběh mě zarmoutil, během čtení jsem ji litovala a i když jsem tento konec čekala, přesto mě zasáhl. Přesně tak, jak to u těchto typů knih bývá.

Kniha se mi četla velmi svižně, hlavně díky tomu, že příběh byl opravdu velmi zajímavý a i napínavý (nemyslím ve smyslu akce, ale co se pocitů, emocí a milostných vztahů týče). Důkazem je fakt, že jsem knihu přečetla za jediný den :))fa.jpg

Péťa 🙂

Hodnocení 10/10

Reklamy

2 Comments

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s