ARKÁDIE – PÁD

arkádie.jpgAutor: Kai Meyer

Nakladatelství: Fragment

Žánr: Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež

Rok vydání: 2016

Počet stran: 344

Alcantarové a Carnevarové – dvě znepřátelené rodiny, dva mafiánské klany. Tajemno, napětí, zločin i láska. Rosa s Alessandrem již nechtějí své city skrývat. Poštvou tím proti sobě celé klany arkádských dynastií a hrozí jim smrt. Prchají přes celou Sicílii a postupně poznávají, kdo za tímto spiknutím stojí: Hladový muž, který se vrátil po mnohaletém uvěznění na svobodu a chystá se opět nastolit prastarý, krutý řád. Vychází najevo pravda o TABULE, o Rosině otci a mnoha dalších záhadách. Podaří se jim zastavit nevyhnutelný pád a přežít? Závěrečný díl mafiánské fantasy trilogie Arkádie.

Dostáváme se k třetímu a zároveň poslednímu dílu trilogie Arkádie od německého autora Kai Meyer.

Rosa Alcantarová a Alessandro Carnevar. To jsou naši hlavní hrdinové, kteří nás doprovázejí již třetím příběhem. V této chvíli jsou oba Capi svých klanů – jejich “šéfové“.

Jak už víme z předchozích dvou dílů Procitnutí a Vzpoura, oba dva se do sebe zamilovali. A to je ten největší problém. Jejich rodiny jsou totiž znepřátelené a jim po celou dobu nezbývalo nic jiného, než se tajně scházet a skrývat. Jenže tomu je teď konec. O jejich vztahu se dozvěděli i ostatní klany a Rosa s Alessandrem jsou odteď lovnou zvěří. Musejí utéct a společně nacházet důkazy, které by mohly potopit TABULI navždy.

Příběh nám začíná pohřbem Fundlinga, jejich přítele, který byl zabit na konci druhé knihy Vzpoura. V tuto dobu ještě hrozící nebezpečí Rosa ani Alessandro nebrali tak moc vážně. Jenže když na pohřbu uvidí policii a další podivné muže v černém, vědí, že jsou v nebezpečí a musejí utéct.

Jediným spojencem z minulých knih jim je Quattriny – soudkyně, která jim pomáhá shánět nové informace o TABULE a Hladovém muži, který se po několika letech ve vězení dostává ven. Všechny klany se ho obávají a ze strachu se k přidávají na jeho stranu.

Návštěva se však zvrtne a při útěku je napadnou Harpyje. Dochází k úmrtí a Rosa s Alessandrem jsou pronásledováni policií pro vraždu.

Oba dva se nemůžou spolehnout na svoji rodinu, protože to oni stojí za všemi útoky, mířenými na ně. Jedinými přáteli, na kterých jim oběma záleží, jsou Iole, Cristina a pes Sarcasmo, kteří žijí na Alessandrově ostrově v bezpečí. Nebo to si alespoň myslí. Po tomto útoku už vědí, že Alcantarové a Carnevarové se proti nim spikli a udělají vše pro to, aby je dopadli.

Rose je tedy jasné, že teď dorazí jedna z rodin na ostrov, aby tam Iole a ostatní zajali. Proto se s Alessandrem vydávají na jeho loď Gaia, která je ovšem hlídána policií, ale i jednou z jejich rodin. Dochází zde k boji a jejich plány jsou zmařeny.

Mezitím zjišťují, že Fundling jim neříkal celou pravdu. A proto jdou hledat informace do hotelu Paradiso. Proč právě tam? Co má Fundling společného s tímto hotelem, co zjistil a v čem všem jim ještě lhal?

Také zjišťují, co má Hladový muž v plánu. Jeho plán je velmi krutý a zahrnuje oba dva jako hlavní aktéry. Problém je, že pokud jeho plán nesplní, už se zároveň nikdy nemusí naskytnout lepší šance na zničení Hladového muže a jeho velké moci. Jak se s tím Rosa s Alessandrem vypořádají? A co dalšího ještě Rosa zjistí o svém otci a své minulosti? Jak celá trilogie nakonec dopadne?

NÁZOR:

Tento závěrečný díl jsem si opravdu užila! Nejdříve jsem váhala s přečtením posledního dílu, ale podle velmi kladných recenzí na databazeknih.cz jsem se nakonec rozhodla, že tuto knihu přečtu a konečně zjistím, jak to celé dopadne.

Opravdu jsem nečekala, že to bude velmi napínavá, zajímavá jízda plná akce a nečekaných zvratů. V každé kapitole se něco stalo, něco, co jsme nečekali, ať už útěk před pronásledovateli, či boj s jejich nepřáteli.

Byla jsem ráda, že skoro po celou dobu čtení byla Rosa s Alessandrem spolu. Jejich tým je sehraný a velmi zábavný. Jejich občasné pošťuchování mě nejednou při čtení knihy rozesmálo.

Kniha se příjemně četla také díky krátkým kapitolám, takže se zde také vyvarujete i zdlouhavým popisům. Konec byl velmi napínavý, i když jsem od něj čekala trošičku více.

Osobně jsem si autora Kai Meyer oblíbila nejen kvůli sérii Piráti z Karibiku: Běžci po vlnách, ale teď se mi jeho sbírka knih rozšířila o další skvělou sérii, Arkádie.

Jsem moc ráda, jak knížka dopadla a také jsem ráda, že jsem se k tomuto příběhu dostala :))

Co tedy dodat? Knížku bych opravdu všem vřele doporučovala!

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví eReading.cz

Knihu naleznete zde:

http://www.ereading.cz/cs/eknihy/14617/arkadie–pad

Ukázka zde:

http://www.ereading.cz/nakladatele/data/ebooks/14617_preview.pdf

Péťa 🙂

HODNOCENÍ 9/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s