STÍNOVÁ KRÁLOVNA

st.jpgAutor: C. J. Redwine

Nakladatelství: Baronet

Žánr: Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež

Rok vydání: 2016

Počet stran: 360

Po matčině smrti se život korunní princezny Lorelei dramaticky změní. V zájmu posílení odvěkého spojenectví její rodné Havraní říše a sousedního Morcantu se Lorelein otec znovu ožení, a sice se sestrou zesnulé královny, Irinou.

Zpočátku se zdá, že je všechno v nejlepším pořádku: panovník Havraní říše i jeho dvě děti jsou konečně šťastní. Irina však pomocí temné magie postupně ovládne celý zámek včetně krále, jenž se stává pouhou loutkou, závislou na vůli své manželky. Lorelei, která po své matce zdědila magické schopnosti, poznává v mocichtivé maceše silnou soupeřku. Poté, co Irina krále zabije a zmocní se trůnu, Lorelei a jejímu bratrovi nezbývá než utéct a žít ve vyhnanství. Postupně získává na svou stranu nejen vesničany sužované Irininou krutovládou, ale i mladého krále Kola, vládce Eldru, obývaného Dračím lidem.

Lorelei ví, že proti Irině může bojovat jen jedinými zbraněmi – a to kouzly a černou magií. Musí však být rychlejší, důvtipnější a silnější než Irina a v boji o trůn Havraní říše je ochotná obětovat i to nejcennější – svůj vlastní život.

Příběh vypráví o dívce jménem Lorelei Diederich, korunní princezně Havraní říše a jejím bratrovi, Leovi.

Bylo nebylo, dávno tomu, Havraní říši vládl král s královnou, kteří měli dvě zdravé a šťastné děti, Lorelei a Lea. Tato rodina byla velmi šťastná, spravedlivě vládla a lid je miloval. Jak to tak v pohádkách bývá, štěstí zanedlouho vystřídal smutek a temnota.

Královna zemřela a král nedokázal překonat svůj žal. I dětství prince a princezny bylo navždy poznamenáno smutkem a žalem. Princezna si přála, aby se do zdí paláce opět vrátil smích a radost. Jak se ale říká : Dej si pozor, co si přeješ!

Princezně se opravdu její sen splnil, ale tak trochu jinak, než si sama představovala. Král se oženil se sestrou své zesnulé manželky, Irin. Zdálo se, že království opět ožilo, vše bylo hned jasnější, lidé se smáli a dokonce i princ s princeznou si opět začali uvědomovat, že jsou kompletní rodina a brali svou novou královnu za matku.

Jenže po určité době princezna zpozorovala, že služebnictvo a dokonce i její otec, jsou jí naprosto oddáni. Zemřeli by jen pro to, aby splnili její příkaz. Nikdo jí neodporoval a z dříve tak milé a dobrosrdečné královny se stala krutá a bezcitná žena.

Lorelei zdědila po své matce magickou sílu, kterou vládla shodou okolností i Iren. Díky této moci zrušila princezna kouzlo, kterým královna držela všechny v paláci v zajetí. Jenže při tomto pokusu ztratila i některé své nejbližší.

Při útěku z paláce si ji i jejího bratra vzal pod ochranná křídla její palácový strážce, Gabril.

Od té doby Lorelei procvičuje svoji magickou moc a čeká na den, kdy bude schopna zlou královnu zničit a opět dosednout na právoplatný trůn.

Na druhé straně, v říši Elder, žije velmi mladý a nezkušený, sedmnáctiletý král Kol a jeho sestra Brig. Neustále bojují proti obrům a mají velké ztráty. Proto Kol požádá o pomoc královnu Irin. Netuší však nic o této ženě ani o tom, jak je krutá. Ta mu dá na vybranou. Ona mu pomůže magií porazit obry a on na oplátku přinese srdce Lorelei, právoplatné dědičky Havraní říše.

Tento úkol se králi příčí, ale má snad jinou možnost? Co znamená jedna oběť proti záchraně celé jeho říše? Jenže situace se změní, když potká princeznu. Vše totiž není tak jednoduché, jak se zprvu zdálo.

NÁZOR:

Tato kniha se mi opravdu dobře četla. Když jsem si přečetla anotaci, myslela jsem si, že to bude příběh plný zdlouhavých popisů prostředí, okolí a situací, ale místo toho zde bylo vše popsáno s mírou. Mnoho akcí se dočkáte hned na první straně knihy a nepustí vás až do posledního slova.

Příběh se netáhl, byl rozdělený do dvou linií. Jedna se soustřeďovala na princeznu Lorelei – její život po smrti matky, útěk z paláce a následné cvičení a plánování, jak zničit Irin. Druhá linie se zajímala o Kola – díky jakým událostem se z tak mladého prince stává král, boje s obry, jeho tajemství a samozřejmě cestování a ochraňování princezny Lorelei.

Velmi jsem si oblíbila tento příběh, zasazený do dob, kdy žili králové na svých skvostných zámcích. Neskutečně ráda jsem byla hlavně proto, že se od poloviny knihy příběh soustředil pouze na cestování Kola a Lorelei. Sice zde byla další linie, soustřeďující se na královnu Irin, ale to bylo opravdu výjimečně.

Tento příběh je napínavý, plný akce a zvratů. Už od začátku příběhu mi kniha připomínala film Sněhurka a lovec, kde se lovcem stává náš král Kol. Mnoho situací je zde podobných přesně tak, jak se to stalo i ve filmu. Ale to není nic negativního, naopak.

Z přečtení této knihy mám opravdu dobrý pocit a mohu jen vřele doporučit :))

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví Palmknihy :))

Péťa

HODNOCENÍ 10/10

Reklamy

6 Comments

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s