LOSING IT

loAutor: Cora Carmack

Nakladatelství: Jota

Žánr:  Literatura světová, Romány, Pro ženy

Rok vydání: 2014

Počet stran: 248

Jak to, že jsem pořád ještě panna?, ztrápeně si opakuje každý den při pohledu do zrcadla Bliss Edwardsová, na první pohled úspěšná a bezproblémová studentka herectví obklopená množstvím přátel, kteří však absolutně netuší, čím se jejich pohledná a inteligentní kamarádka užírá. Hodlá skoncovat s panenstvím – jenže ten pravý stále ne a ne přijít.

V okamžiku, kdy se její sexem protřelá kamarádka Kelsey dozví, že Bliss není ani lesbička, ani nehodlá odejít do kláštera, navleče ji do úzkých šortek a trička s tak velkým výstřihem, jaké by si samotná Bliss nikdy neoblékla. A potom ji s prohlášením konečně si vrzneš odtáhne do blízkého baru, kde ji po konzumaci několika panáků na kuráž vybízí, aby si našla kvalitního milence na jedno použití. Bliss prchá zbaběle na záchod, ale cestou narazí na zajímavého mladíka jménem Garrick, zabraného do čtení Shakespeara. Neplánovaně přeskočí jiskra a Bliss má tu noc skutečně šanci prožít pohádkový sex…, ze kterého však na poslední chvíli s mnoha nepodařenými výmluvami vycouvá.

Další den ráno, první hodinu posledního semestru, Bliss málem omdlí: zjišťuje, že Garrick, který před necelými osmi hodinami ležel nahý v její posteli, je jejím novým profesorem!

Příběh vypráví o dívce jménem Bliss Edwardsová. Této dívce je jednadvacet let a začíná studovat poslední ročník herectví. O této dívce se dá říct, že má všechno. Je krásná, má spoustu přátel a především studuje to, co ji nejvíce baví. Její sny se stávají skutečností.

I přesto je tato dívka v jedné věci nespokojená. Její špatnou náladu způsobuje fakt, že je stále panna. Naštěstí má poblíž svoji nejlepší kamarádku Kelsey, která velmi ráda navštěvuje bary a diskotéky a seznamuje se s novými muži.

Proto, když má jednoho večera Bliss opravdu velikou depresi ze své situace, rozhodne se Kelsey, že svoji kamarádku vezme do baru. Při troše štěstí si dnes večer Bliss všimne pohledný muž a už dnes večer by mohla zamávat své nešťastné situaci.

Zpočátku jde vše dobře. Barman začne s Bliss flirtovat, ale ta nakonec po pár panácích odchází na záchod. Cestou ji zaujme muž, který drží v ruce knihu od Shakespeara. Proboha, kdo čte v takovémto baru zrovna Shakespeara? A tak se s tímto záhadným mužem dá do řeči.

Samozřejmě přeskočila jiskra, slovo dalo slovu a už si ji neznámý muž odvádí do svého bytu. Když už má ale přijít na věc, Bliss zachvátí panika a s velmi směšnou výmluvou utíká pryč.

Své kamarádce samozřejmě nic nepřizná a druhý den se cítí opět v pořádku. Dorazí na svoji hodinu herectví a zjišťuje, že po celou dobu semestru je bude učit nový učitel. Jaké je pro Bliss překvapení, když tímto novým záskokem je Garrick – muž, od kterého včera večer utekla.

I přes počáteční šok, kdy zjišťuje, že ji odteď bude učit Garrick, se Bliss snaží soustředit se pouze na školu. Přesvědčuje se, že ke Garrickovi vůbec nic necítí, protože co by vlastně mohla cítit k někomu úplně cizímu? Vždyť spolu strávili jen část noci a ani se spolu nevyspali!

Jenže jí samozřejmě moc nepomáhá vidět každý den toho sexy učitele s britským přízvukem, který ji dohání k šílenství! Prostě zakázané ovoce!

Ani zde se neobejdeme bez milostného trojúhelníku. A když Bliss získá svoji vysněnou hlavní roli v divadelní hře, myslí si, že už nemůže být šťastnější. Jenže když zjistí, že jejím partnerem při hraní bude i onen mladík, který jí vyznal nečekaně lásku, cítí pouze zmatek a beznaděj. Její srdce je zmatené, neví co má dělat. Oba má ráda, ale jednoho z nich miluje lo2víc.

NÁZOR:

Kniha byla příjemnou oddechovkou. Bliss Edwardsovou jsem si na začátku knihy oblíbila a měla jsem ji celkem ráda až do konce.

Líbilo se mi, jaké byla praštěné nemehlo. Takovou výmluvu, proč najednou odejít od muže uprostřed noci, by snad nikdo jiný nevymyslel 😀 Líbilo se mi, že nebyla ufňukaná a šla vstříc svým problémům.

Musím ale říct, že mi Garrick skoro vůbec nepřirostl k srdci. Při první scéně, kdy potkal Bliss v baru, se mi celkem líbil. Jeho postoj, charakter, chování. Pak, když se ale potkávali ve škole, už se mi tak trochu příčil. Nevím, proč jsem to tak cítila, ale je to pravda.

Jednoduchý příběh, zápletka, děj. Kniha se četla svižně, je kratšího rozsahu, takže celkem slušná oddechovka. Pokud nebudete čekat něco úžasného, nebudete zklamaní.

Ukázka:

„Spiklenecky mrknul a řekl: „Dáš si mě do telefonu pod tajným zašifrovaným jménem, aby nikdo nepoznal, o koho jde, až ti budu posílat erotické esemesky?“

Vykulila jsem oči: „Ty máš v plánu psát mi erotické esemesky?“

Oči mu vesele zasvítily a na tváři se mu znovu objevil ten oslnivý úsměv: „To se nedá vyloučit.“

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví Palmknihy.

Péťa 🙂

HODNOCENÍ 8/10

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s