ŠŤASTNĚ AŽ NAVĚKY

šťastně.jpg

Autor: Kiera Cass

Nakladatelství: CooBoo

Žánr:  Povídky, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Rok vydání: 2016

Počet stran: 368

Kniha povídek ze světa Selekce. Než se America přihlásila do Selekce, jiná žena musela projít touto soutěží, aby se stala královnou. Aspen nikdy nevěřil, že se vymaní z chudoby, která provázela všechny příslušníky jeho kasty. Avšak poté, co se stane strážcem, dokáže, že kasty nemusí určovat lidskou budoucnost. Marlee Tamesová se přihlásila do Selekce a prince Maxona zbožňovala, ale nikdy by si nepřipustila, že se může zamilovat i do někoho jiného. Princ si nikdy nemohl vybrat, co bude dělat – o všem rozhodoval jeho otec, ale nyní nastal okamžik, kdy vše musí vzít pevně do svých rukou.

Sbírka povídek ze světa Selekce, v níž se hlavními postavami stávají princ Maxon, strážce Aspen, účastnice selekce Marlee nebo současná královna. Titul navíc obsahuje bonusové scény, epilog, mapy a ilustrace.

Šťastně až navěky je sbírka několika povídek, kterými chtěla autorka obohatit a doplnit úspěšnou sérii Selekce. Jsou zde příběhy, které se do série nevešly, ale odpovídají na důležité otázky.

Podíváme se do soukromí mladého prince Maxona, budeme svědky neutichající lásky a přátelství strážce Aspena, ale také jeho nového poznání, že láska k Americe není zdaleka tou jedinou v jeho životě. Nezapomeneme se podívat na krále Clarksona a jeho vyvolenou Amberly a na spoustu dalších postav, které se v této sérii objevili.

Protože je zde více povídek, ráda bych se soustředila jen na některé a to na povídku Královna a Miláček, protože tyto dvě povídky se mi líbili nejvíce :))

KRÁLOVNA:

Povídka Královna vypráví o dívce jménem Amberly, která byla vybraná do Selekce. Už od malička byla zamilovaná do prince Clarksona což dokazoval fakt, že každý večer na dobrou noc políbila plakát s princovou podobiznou. V povídce se sice nepodíváme k Amberly domů, zato se dovídáme všechny podrobnosti o jejich vztahu.

Amberly trpí záchvaty nevolnosti, protože pochází z velmi zamořené oblasti. A tak se jednoho dne stane, že ji princ Clarkson zachytí, když nečekaně omdlí.

Díky této situaci se o jejích zdravotních problémech Clarkson dozvídá více informací a dělá si o ni starosti. Proto se pokaždé Amberly ptá, zda-li je v pořádku a jestli nepotřebuje s něčím pomoct. Začínají se scházet častěji a jak to tak bývá, zamilují se.

I přes princův šarm a obětavost je Clarkson uzavřeným člověkem. Pokaždé, když ho Amberly vidí, se neusmívá. Má kamennou tvář, nesměje se a vtipy pronese jen zřídka a to z nutnosti. A proto si dá Amberly za úkol tuto skutečnost změnit a přinutit prince se usmát. Jenže tehdejší královna Abby je velmi zlá a krutá žena, která dívkám ztěžuje jejich soutěž.

Nechce, aby ji některá z dívek zastoupila a stala se královnou a pro dívky je pokračování v soutěži velmi komplikované. Dokáží dojít až do konce bez fyzických a psychických šrámů? Jenže to není jediný problém, se kterým se Amberly potýká: její zdravotní stav se zhoršuje a stejně tak i budoucnost s Clarksonem. A co se stane v paláci, když z nenadání přichází útok od rebelů?

MILÁČEK:

Tato povídka se mi líbila asi nejvíce, protože zde šlo o královského strážce Cartera a dívku Marlee. Když byla Marlee vybrána do Selekce, byla opravdu velmi šťastná! Nemohla se dočkat, až potká prince Maxona, sblíží se s ním a on bude vědět, že Marlee je ta pravá dívka, která by mu stála po boku po celý jeho život.

Žila by v přepychovém paláci, stala by se královnou a měla by milujícího manžela. Nikdy by už nemusela okusit chudobu. Takovou budoucnost si Marlee vysnila, když se vydávala na cestu do paláce. Jakým pro ni bylo překvapením, když zjistila, že si ji Maxon tak úplně nevšímá.

Ano, vzal ji párkrát na procházku po paláci, ale nebylo to tak časté, jako třeba s dívkou Americou nebo i Celestou. Marlee si začíná uvědomovat, že zrovna ona asi nebude tou vyvolenou pro prince. Ale naštěstí nemusí smutnit dlouho. Její vyvolený muž se záhy ukáže být za rohem. Nebo spíš pod schodama.

Když totiž Marlee schází na vysokých podpatcích po schodech, zakopne a padá dolů. Narazí si bok, ale není to nic vážného. Najednou k ní přispěchá velmi mladý strážce, který ji v náruči vezme do nemocničního křídla. Od té doby se jí neustále vyptává na její poraněnou nohu a bok a Marlee je z této nečekané pozornosti v rozpacích. Jednoho dne dokonce tento strážce jménem Carter přijde do její komnaty.

Nechá zde pro ni kytice a pozve ji na společnou procházku. Oba dva se do sebe zamilují, ale jejich vztah je brzy prozrazen a oni jsou odsouzeni k trestu 15 ran bičem. A to na veřejnosti. Nad čím přemýšlí Marlee v cele, kde čeká na svůj trest? Lituje něčeho ve svém životě? Jak dopadl pro Marlee výprask a co se dělo poté? Kam je odvedli, kde žili, co se stalo s její vysněnou budoucností?

V této povídce se mi líbilo, jak autorka vystihla velkou lásku Cartera k Marlee. Jak ji chránil, utěšoval, neustále se na ni usmíval a miloval ji navzdory všemu, co je v budoucnosti bude čekat. Slíbil, že se o ni postará, i kdyby skončili v nejnižší kastě a neměli co jíst. Snažil se jí dodat odvahu, když byli připoutáni ke kůlu a čekali na rány bičem. Všechny tyto a jiné emoce autorka bravurně vystihla a proto se mi tato povídka líbila nejvíce.

Samozřejmě nesmím zapomenout na nádherné ilustrace, které autorka zahrnula do povídek! Jsou jednoduché a překrásné zároveň. Dokáží vystihnout lásku a štěstí zobrazené dvojice a dokonce se Vám může povést si je podobně nakreslit. Zkoušela jsem to a díky jejich jednoduchosti se Vám opravdu můžou povést :)) Já z nich mám velkou radost!

Šťastně až navěky je příjemným doplněním k hlavnímu příběhu o Americe a Maxonovi.  Musím přiznat, že povídka o Aspenovi mi přišla trošičku zbytečná a nudná. Neustále popisoval, jak moc je do Ameriky zamilovaný a bude o ni bojovat až do konce svého života. I tak ale byla příjemná novinka vžít se do jeho situace a zažít z jeho pohledu život v paláci a další zajímavé situace.

Překvapení na Vás čeká i na konci knihy, kde zjistíte osudy zbývajících postav Elity :))

Co dodat nakonec? Tuto knížku by si neměl nechat ujít žádný milovník série Selekce! :))

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví eReading.cz

Ukázka zde :))

http://www.ereading.cz/nakladatele/data/ebooks/18015_preview.pdf

Péťa :))

HODNOCENÍ 09/10

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s