VZDEJ SE MI

vzdej.jpgAutor: J. Lynn

Nakladatelství: Baronet

Žánr:  Literatura světová, Romány, Pro ženy

Rok vydání: 2015

Počet stran: 374

Neobyčejná servírka se zvláštním vkusem na trička Roxy a policejní důstojník Reece Anders spolu před jedenácti měsíci strávili noc. Ona je do něj zamilovaná už od patnácti a on si přeje, aby k té společné noci nikdy nedošlo. Roxy se ho jednou provždy vzdala, ale minulost a budoucnost se střetnou a ona je nucena spolehnout se na muže, který jí už dvakrát zlomil srdce.
Charlie, její nejlepší kamarád z dětství, tráví jako oběť násilného zločinu už několik let v léčebně a člověk, který ho tam dostal, byl propuštěn z vězení a chce svůj skutek odčinit. Roxy si není jistá, jestli je schopná odpuštění, a když začne dostávat děsivé vzkazy a stane se terčem narůstajícího násilí, myslí si, že ví, kdo za to může. Ten, kdo už jeden život zničil.
Reece však o tom tak přesvědčený není. Výhrůžky se mu zdají příliš osobní. Přestože mu Roxy nevěří, není ochoten dovolit, aby jí někdo ublížil. Ani on sám. Už to s Roxy víc než jednou pokazil a netouží po tom, aby se historie opakovala.

Kniha je 4 pokračováním série Počkám na tebe od autorky J. Lynn (Jennifer L. Armentrout). Abyste pochopili občasné narážky hlavních postav a také význam různých míst, kde se příběh odehrává, pomůže Vám k tomu znalost předešlých 3.dílů této série :))

Tento příběh vypráví o dívce jménem Roxanne Arková, která pracuje jako barmanka v hospodě U Mony. I když se to někomu nemusí zdát jako práce snů, Roxy (jak jí její přátelé přezdívají) je zde spokojená. Tuto práci vyloženě miluje a hodlá zde zůstat jak nejdéle to půjde.

Co dalšího bychom měli o této zvláštní dívce vědět je, že miluje malování. Je to opravdu talentovaná dívka, která si ze svého domečku udělala jedno velké malovací studio plné nových pomalovaných pláten. Protože se však bojí své budoucnosti především kvůli financím, chodí na vysokou školu, i když ji ve skutečnosti nenávidí a nejradši by odešla pryč.

Co musím dodat k její práci je fakt, že poslední dobou neustále maluje pouze jeden obličej – a to obličej místního policisty Reece Anderse.

Reece Anders byl kdysi nejlepším kamarádem Roxy. Už odmalička si spolu hrávali na zahradě, až do té osudové noci. Reece strávil jednu opileckou noc s Roxy a ráno si z ní vůbec nic nepamatoval. S velkými výčitkami se od Roxy odpoutal, vyhýbal se jí a to Roxy zlomilo srdce. Protože se do něj hluboce zamilovala.roxy.jpg

I přestože chce Reece po delší době jejich přátelství obnovit, Roxy tuto možnost odmítá. Nechce bolest v budoucnu znova pocítit .

Osud tomu však chtěl jinak, když se oba dva v pátek setkají před místní nemocnicí. Roxy přišla navštívit svého kamaráda Charlieho, který tráví už několik let v léčebně po násilném činu jednoho nešťastného večera. Chránil Roxy před hrubiánem a tvrdě za to zaplatil.

Když jí Reece přišel říct, že muž, který tento zločin udělal, je propuštěn na svobodu, nemůže tomu Roxy uvěřit.

Zároveň ji přišel varovat před nebezpečným mužem, který po okolí unáší mladé dívky, znásilní je a poté jejich mrtvoly odhodí někam, kde už je nikdo nenajde.

Roxanne přichází domů a začíná si všímat podivných věcí. Tak například určitě nedala televizní ovladač do ledničky. Při odchodu na sto procent nenechala zaplou myčku! Ráno se sama od sebe zapnula pračka a po večerech neustále vídá tmavé siluety na své zahradě!

Roxy by nikdy nenapadlo, že by se mohla stát obětí tohoto násilného vraha a proto si jednoduše myslí, že v jejím domě straší.

Jaké je však její překvapení, když se jednoho večera objeví násilník uprostřed jejího obývacího pokoje. Reece trvá na tom, aby u něj Roxy bydlela. Jenže pokud si násilník vybral za oběť Roxy, nic ho před jeho cílem nezastaví. A když je jednoho dne Roxy sama…!

NÁZOR:

Kniha se mi velmi líbila stejně, jako předešlé 3 díly této série. Sice jsem se při prvních dvou kapitolách nedokázala tak rychle začíst, protože byla neustále u Charlieho a to mi přišlo trošičku nudné, nezajímavé. Poté se však setkala s Reecem a příběh se rozjel.

Byla jsem taky ráda, že autorka zahrnula do tohoto příběhu i postavy z minulých dílů, například Avery a Cama, Callu a Jaxe, Terezu a Jase. Jsem ráda, když se celá jejich parta opět sejde a zjišťujete i další novinky z jejich životů.

Příběh byl díky záporné postavě usilující o Roxyin život napínavější a zajímavější. Co dodat, autorka opět nezklamala a příběh mi trošičku připomínal díl Zůstaň se mnou. Asi proto mým nejoblíbenějším dílem stále zůstává Calla s Jaxem – Zůstaň se mnou! :))

 Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví Palmknihy :))fall.jpg

Péťa :))

HODNOCENÍ 8/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s