KŘIŠŤÁLOVÝ MEČ

mec-2Autor: Victoria Aveyard

Nakladatelství: CooBoo

Žánr:  Literatura světová, Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež

Rok vydání: 2016

Počet stran: 416

 

Krev Mare Barrowové je rudá jako většiny obyčejných lidí. Má ale nadpřirozené schopnosti jako Stříbrná, dovede ovládat blesky, což je zbraň, kterou chce královský dvůr získat pod svou kontrolu. Sice ji obvinili, že to vše jen předstírá a je prachsprostá podvodnice, ale jí se podaří uprchnout od Mavena, prince a přítele, který ji zradil. A Mare zjistí něco vskutku překvapivého – není jediná Rudá, kdo má podobné schopnosti.

Pronásledovaná Mavenem, z nějž se nyní stal pomstychtivý král, vyráží pátrat po rudostříbrných bojovnících, aby je vyzvala k souboji s jejich utlačovateli. Ale nehrozí snad Mare nebezpečí, že se z ní stane přesně taková zrůda, které se pokouší porazit? Nezlomí ji váha životů, jež je nutné položit ve jménu revoluce?

Křišťálový meč je druhým dílem skvělé série Rudá královna.

Mare Barrowová se na konci prvního dílu postavila svým nepřátelům a společně s princem Calem utíkají před zákeřným a krutým, nyní již králem, Mavenem. Jejím novým posláním je hledat obyvatele, kteří mají stejné schopnosti, jako ona sama. Mají rudou krev, ale přesto ovládají moc, která až do této chvíle příslušela pouze Stříbrným.

Mare získává velmi důležitý seznam od jejího přítele Juliana, ve kterém jsou napsána všechna jména těchto zvláštních obyvatel. Začínají jim říkat novokrevní.

Jenže s Mavenem a jeho armádou za zády to není vůbec jednoduché. Nový král chce Mare zabránit v jejím úkolu stůj co stůj. I kdyby to znamenalo zavraždit nespočet nevinných obyvatel.

Začátek knihy nám navazuje na poslední dění v první knize, kdy Mare a Cale utíkají společně se Šarlatovou hlídkou a jejím rudostříbrným bratrem Shadem skrz podzemí. Maven je samozřejmě sleduje a naše skupina je napadena speciálními stíhačkami.

Farley, kapitánka Šarlatové hlídky, vydává rozkaz zaútočit na blížící se armádu vojáků. Jaké je ale jejich překvapení, když místo vojáků přicházejí obyčejní lidé v okovech.

V tuto chvíli si Mare opět uvědomí, že před ní už nestojí její Maven, princ, ke kterému opravdu něco cítí, ani ten mladík, který se během pár dnů stal jejím nejlepším přítelem. Stojí před ní krutý, nemilosrdný král, který ji zradil a rozdrtil její srdce na milion drobných kousíčků.

Nakonec se od Mavena a jeho stíhaček dostávají do bezpečí pomocí jí, bohyni blesků, a Cala, který vládne ohni. Jenže než odejdou do bezpečí, Maven slíbí Mare, že si ji vždycky najde. A že ji zachrání!

Společně se Šarlatovou hlídkou odjíždějí v ponorce na utajený ostrov Tuck, kde se mají setkat s Plukovníkem, velitelem ostrova a ozbrojených sil. Mare se snaží ostatní přesvědčit, že Cal není jejich nepřítelem, ale naopak.

Vždyť jí v aréně zachránil život a Šarlatové hlídce před stíhačkami také! Ale nikdo ji neposlouchá, protože Cal je Stříbrný. A Stříbrní jsou jejich nepřátelé! Proto je Cal od této doby neustále v poutech a je s ním zacházeno, jako s vězněm.

Dostávají se na ostrov a Mare zjišťuje, že v Plukovníkovi bude mít velmi nebezpečného a silného soupeře. Odvedou Cala v řetězech a odmítají Mare říct, kam ho odvedli. Bohužel i zde, mezi přáteli a svojí rodinou platí Julianova slova.Ta, která kdysi dávno řekl Mare v paláci, než se vše zhroutilo.

„Každý může zradit.mec

A nebude tomu jinak ani zde, na ostrově. Komu ale Mare nesmí uvěřit? Kdo nakonec zradí?

Mare nakonec spolu se svojí malou skupinou přátel utíkají z ostrova a s pomocí letadla Černá vdova odlétají hledat obyvatele, kteří jsou napsaní v Julianově seznamu. Není to však tak lehké, jak se na první pohled zdá.

Ve skupině panuje napětí, protože někteří nesouhlasí s výběrem posádky. Jaké je ale jejich překvapení, když po pár dnech najdou dva občany ze seznamu mrtvé. A u nich vzkaz od Mavena.

Zjištění, že Maven ví o seznamu novokrevných, přiměje skupinu zrychlit své hledání a stále více se maskovat. Jenže v jedné z vesniček stanou tváří v tvář samotnému králi Mavenovi. A nevidí se naposledy.

Mare si z jejich setkání odnáší bolestné jizvy, jak na těle tak i na duši. Kam až tohle všechno povede? A když jednoho dne potkají Jona, muže který vidí budoucnost, dokáže Mare přijmout to, co je všechny čeká?

„Pokud jsem skutečně meč, jsem meč z křišťálu. A začínám se tříštit!“

mec3

NÁZOR:

Knížka se mi velmi líbila!!! Troufám si i říct, že mě bavila mnohem více, než první díl, Rudá královna. Tohle čtení byla opravdu jízda!

Každá kapitola byla nabitá akcí a napětím, bojem a zvraty! Knihu jsem přečetla během dvou dnů a hltala jsem stránku po stránce, jako nějaký stroj. Nemohla jsem se dočkat, až si přečtu další kapitolu a až konečně zjistím, jak to vše nakonec dopadne.

V této knize se dozvídáme více o Mare a její ztrápené duši. Ona sama stále neví, koho doopravdy miluje. Ano, má ráda Cala, ale na Mavena a na to, jakým kdysi býval, také nemůže zapomenout. Neví, komu má věřit a proto raději nikomu nedůvěřuje. Jenže touto cestou od sebe odhání své jediné přátele.

Křišťálový meč je příběh plný temnoty a strachu a i když zde chybí palác, který byl plný intrik, tak hlavní postavy se neustále potýkají se zradou, manipulací a lží.

Byla jsem ráda, že i v této knize se autorka zaměřila na Mavena, i když zde moc často nevystupoval. Podtrhla jeho krutost a vraždění a ukázala nám Jeho Výsost v pravém světle.

Otřásla jsem se znechucením, když Maven nechával vraždit malá nemluvňata, jen aby Mare přesvědčil, že se k němu má vrátit. Autorka z Mavena udělala vraha a krutého vládce celé říše, který naši skupinu během knihy neustále pronásleduje a nechává Mare na mrtvých tělech tajné vzkazy.

Konec byl stejně srdcervoucí jako byl v Rudé královně. Nejhorší na něm bylo, že netušíte, co přijde příště. Už se nemůžu dočkat třetího dílu a doufám, že bude stejně dobrý a napínavý, jako byl Křišťálový meč!mec4

UKÁZKA:

„Své srdce jsem pro něj musela nechat neprostupně zamrzlé, ačkoli byl jediný, kdo trval na tom, že ho rozpálí.“

„Pusť,“ řekl klidně a neústupně. „Dýchej, nosem dovnitř, ústy ven. Pusť to, co držíš.“

Prosím, pusť mě. Prosím, pusť mě. Začínal mi docházet dech.

„Pusť ji, Cameron.“

Cítila jsem se, jako by mi na prsou ležel nějaký balvan a pomalu mě drtil.

„Pusť ji.“

„Já se snažím!“

„Klid.“

„Snažím se.“ Zopakovala tišeji, klidněji. „Já se snažím.“

Cal povzbudivě přikývl. „To je ono. To je ono.“

Otočil se ke mně a pohlédl mi do očí. „To je ono.“

meee.jpg

 

Ukázku knihy si můžete přečíst zde :))

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví eReading.cz

Péťa :))

HODNOCENÍ 10/10 !!!

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s