DCERY SVĚTLA A TEMNOTY – DÉMON STÍNŮ

dcery.jpg

Autor: Lenka Dostálová

Nakladatelství: Fragment

Žánr: Literatura česká, Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež

Rok vydání: 2016

Počet stran: 288

Lea a Sára jsou sestry – dvojčata. Celý život táhly za jeden provaz a nikdy by je nenapadlo, že jejich pouto dokáže někdo přetrhnout. Když se Sára dozví, že má čarodějnické schopnosti a že je součástí magického světa, o jehož existenci neměla dosud potuchy, rozhodne se, že před ním svoji sestru uchrání.
Pod vedením svého nového učitele, strážce Lukáše, se začne učit používat kouzelnou moc. Dřív, než své nadání ovládne dokonale, však zasáhne zlo. Její sestru napadnou démoni a dívky jsou vtaženy do víru boje mezi světlem a temnotou. Do světa plného stínů, tajemství a zla, ze kterého nikdo nedokáže odejít bez šrámů na duši…

Příběh nám vypráví o dvou dívkách jménem Lea a Sára. Nejenže jsou tyto dívky dvojčata, ale zároveň i nejlepší kamarádky. Od malička se od sebe navzájem nehnuly ani na krok a vše dělaly spolu. Svět je pro ně takový, jaký má být. Až doteď!

Obě sestry žijí v dětském domově. Jejich matka totiž zemřela při požáru a svého otce nikdy nepotkaly. A v ten den, kdy se začínají Lee zdát podivné noční můry, se všechno změní. Zdají se jí sny o tmavých stínech, které k ní promlouvají a tvrdí, že je pouze jejich. Že patří k nim.

Nakonec ji stíny pohltí a v tu chvíli se Lea probouzí. Dívka začíná mít strach, protože noční můry se neustále vracejí. A k jejímu klidu nepřidává ani fakt, že si její sestru někdo adoptoval.

Sára je nadšená. Konečně se dostane pryč z dětského domova a bude volná! Paní Dosenová vypadá jako velmi milá dáma a určitě jí u ní bude dobře. Jenže její nadšení okamžitě vystřídá strach a smutek.

Co bude s Leou? Celý život žily spolu a teď se mají odloučit? A na tak daleko? Nakonec však přijímá svoji novou rodinu a odjíždí do svého domova.

Sára se pokouší zabydlet a proto neodolá procházce po zahradě. Zde potkává mladíka Lukáše, který se jí představí jako zdejší zahradník. Zdá se však, že o ní ví až příliš mnoho věcí. Jakoby ji už dávno znal. Kdo je tento záhadný mladík?

Ani Sáře se nevyhnuly noční můry, ve kterých potkává i svou sestru. Zdá se, jakoby tyto sny byly její vzpomínky z dětství. Proč si ale nepamatuje, že by něco takového kdy zažila?

Sáře se obrátí svět vzhůru nohama, když ji jednoho dne ze školy napadnou démoni. Díky Lukášovi zjišťuje, že je čarodějkou. Od své matky zdědila velmi silnou magii, po které prahne Démon stínů. Jaké je však její překvapení, když zjistí, že Lea magií neoplývá. Tak proč tedy napadli i Leu? Co můžou Démoni chtít zrovna po ní?

Čas se zastaví, když jsou Sára s Leou napadeni ve svém pokoji. Kvůli zásahu Sáry a Démona stínů se otevřel portál, který je všechny vtáhl do jiné země, jiného času, jiné doby. Do minulosti!portál.gif

Sára s Leou před sebou mají nelehkou misi. Musejí najít sídlo Démona stínů, ukrást tajemnou skříňku, která je zdrojem jeho síly, a zničit ji. Protože když včas neuspějí, Démon dokončí svůj úkol a tím změní i minulost.

Lea se Sárou se nikdy nemusí narodit a stejně tak nespočet dalších lidí. Bude Země po zásahu Démona stínů ještě vůbec existovat? A pokud ano, jak bude vypadat?

Dvojčata se přidávají k táboru povstalců, kteří už nějaký čas bojují proti armádě Démona stínů. Nikdo jim však příliš nedůvěřuje, a protože Lea porušila jejich zákon, musí podstoupit zkoušku v boji na život a na smrt. A musí se utkat s tím nejhezčím mladíkem, jakého kdy Lea spatřila.

Dokážou dívky překonat svůj strach, pasti Démona stínů a jeho posluhovačů a ustát i zradu? Jak nakonec dopadne jejich beznadějná mise? Mají vůbec naději všechno napravit a vrátit čas zpět? Černé mraky se stahují k sobě a schyluje se k válce…! A vítěz může být jen jeden.

démon stínů.jpg

NÁZOR:

 Tato kniha byla první, kterou jsem od této autorky četla. A musím říct, že mě příjemně překvapila.

Kniha se mi četla velmi dobře a svižně. Nebyly zde dlouhé popisy prostředí nebo situací, což značně urychlilo čtení příběhu a dodávalo na gradaci díla. Autorka dokáže svým nevšedním stylem upoutat čtenářovu pozornost a nepustí ji až do poslední stránky.

I zde se dočkáme různých ztrát při kterých nám pláče čtenářské srdce, ale musíme společně s hrdinkami postupovat dál, až do samého konce. Finále bylo napínavé a kniha skončila otevřeným (a velmi zajímavým) koncem, který dokáže navnadit čtenáře na další díl.

Co se týče postav – zde si autorka dala velmi pečlivě záležet. Dokázala velmi barvitě popsat pocity hrdinek v nepříjemných situací, kterým dívky čelily. Více se ovšem zaměřila na jejich citové vazby ke dvěma mladíkům (velmi jsem si užívala společné chvíle Ley a její spřízněné duše) a na sesterské pouto, které je (podle nich) nezlomitelné.

Kniha byla obohacena vtipy, které si ani jedna ze sester nedokázala odpustit. Lea byla divočejší, než její sestra a proto se dočkáme nejvíce vtipů (ale i neohroženosti) právě od ní.

Byla jsem velmi ráda, že se příběh odsunul z naší Země do úplně jiného světa. Světa kouzel a magie, světa fantazie, království, rytířů a soudobého oblečení :))

Tento výlet do minulosti a do nové magické země jsem si opravdu užila! Doufám, že v dalším díle potkám své nové a velmi dobré přátele a že se opět podíváme na další zajímavá místa. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu! Doufám, že bude stejně tak dobrý a napínavý, jako byl Démon stínů :))

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví Dobreknihy.cz

Péťa 🙂

HODNOCENÍ 9/10

kniha

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s