MRAZIVÝ OHEŇ

mo

Autor: Amanda Hocking

Nakladatelství: CooBoo

Žánr:  Literatura světová, Romány, Dívčí romány

Rok vydání: 2016

Počet stran: 272

Bryn Avenová mezi Kaniny nikdy tak úplně nezapadala. Díky svým blond vlasům a modrým očím se vždy cítila jako outsider s nečistou krví neschopná si získat respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které miluje. Jejím snem je stát se členkou elitní královské gardy
a nic jí nesmí stát v cestě… ani city, které chová ke svému šéfovi, Ridleymu Dresdenovi. Jakýkoli vztah mezi nimi je naprosto vyloučený, ale Bryn si nemůže pomoct. A začíná
mít pocit, že i on k ní něco cítí. Mezitím na království někdo zaútočí, to prověří Bryninu sílu jako nikdy předtím. Konečně má příležitost konfrontovat Konstantina Blacka, zrádce, který se před pěti lety pokusil zavraždit krále. Jen Bryn ho může zastavit, ale riskne vše, jen aby ochránila království, které ji není ochotno přijmout takovou, jaká ve skutečnosti je?

Mrazivý oheň je prvním dílem Kroniky Kaninu (Příběhy ze světa Tryllů).

Příběh vypráví o dívce jménem Bryn Avenová, která se od malička toužila dostat do Högdragenu – elitní královské stráži, kam patří pouze ti nejlepší z nejlepších. Aby se tam dostala, musela nastoupit do výcviku stopařů. Co vlastně mají stopaři za práci? Každý z nich je jednou za čas vyslán na tajnou misi – musejí najít určité podvržence, povědět jim pravdu o jejich pravém kaninském původu a bezpečně je dopravit domů, do hlavního města Doldastam. Zde se vrátí ke své pravé rodině a budou žít šťastný a spokojený život.

Bryn je velmi odvážná dívka, která se drží pouze pravidel a nehodlá je nikdy porušit. Až do té doby, kdy jí i jejímu otci jde o život!

I v Kaninském království může někdo zradit. A pro Bryn je to přímo dvojí rána do srdce. Muž, do kterého se zamilovala, ji zradil! A v tu noc dívka přísahala zrádci pomstu. Nedojde klidu, dokud ho nenajde a jednou pro vždy ho nezničí. To ovšem nebude tak jednoduché, musí nejdřív splnit základní výcvik a teprve potom vyrazit na mise.

jj

Bryn si ale dala ještě jedno předsevzetí. Už nikdy se nenechá okouzlit jakýmkoliv mužem. Práce a bránit království za každou cenu – to je její poslání a nedovolí, aby jí city zatemněly mysl a odváděli ji od důležitých povinností.

Jenže to se snadno řekne, ale hůř udělá. A Bryn si svůj hloupý slib začíná uvědomovat pokaždé, když je v blízkosti svého nového šéfa, Ridleyho Dresdena.

Ridley je “typický playboy“ – muž, který je až příliš krásný na to, aby nebyl andělem a až plný smyslu pro humor. Sukničkář, který se otočí za každou dívkou a to včetně Bryn. Ta tomu nepřikládala moc velkou pozornost, dokud sama nezačala cítit podobné pocity.

Svými pocity se ale nemůže dlouho zabývat, protože si při další misi vzpomene na slíbenou pomstu – zabít zrádce, který se ji právě pokusil napadnout. Bryn zuří! Po tolika letech ho konečně potkává a on jí opět utekl. Ale příště to tak určitě nedopadne! Navíc se zdá, že zrádce se svým kumpánem jde pouze po podvržencích a snaží se je unášet.

Při výpravě její nejlepší kamarádky Ember dojde k dalšímu napadení podvržence a tak se král s královnou Kaninského království rozhodnou posílat strážce po dvojicích. Jaké je pro Bryn překvapení, když se do dvojice dostane s Ridleym.

Když dojde k tragédii, kdy další podvrženec zemře, Bryn už nechce čekat ani vteřinu. Hledat zrádce však dlouho nemusí – navštívil ji totiž sám v jejím pokoji. Po této schůzce je ale Bryn zmatená. Proč ji nezabil? Proč tvrdí, že s tím vším nemá nic společného? A jak je možné, že mu Bryn začíná důvěřovat? Kdo unáší podvržence a hlavně proč?

l.JPG

NÁZOR:

Tato kniha byla první, kterou jsem od autorky Amanda Hocking, četla. A musím říct, že se mi moc líbila. Pravda je, že se v knize moc akcí neudálo, takže v tomto ohledu nečekejte moc zázraků. Ale na druhou stranu to bylo příjemné oddechové čtení hlavně díky tomu, že se zde autorka zaměřovala především na citové vazby k Ridleymu a ke zrádci. Také se zde dočkáte spoustou vyprávění o historii Kaninského království a jejich tradic.

Bryn jsem si hned na začátku oblíbila. Sice mi občas vadilo, že až moc všechno řešila a hlavně přeháněla, neustále se rozčilovala a s něčím vždy nesouhlasila. Ale jinak byla velmi kurážná a nebála se říci svůj názor nahlas i když to znamenalo vyčnívat z davu. A to se opravdu cení!

Ridleyho jsem si opravdu užila, hlavně jeho smysl pro humor. Možná bych přidala trochu více jejich společných scén.

Knížka obsahuje cca 272 stránek, což mi přijde adekvátní počet vzhledem k tomu, že se zde opravdu moc akcí nedočkáte. Konec je samozřejmě otevřený a to takovým způsobem, že se opravdu nemůžu dočkat dalšího pokračování! Protože, stejně jako Bryn, se ani já nemůžu rozhodnout – co když ten zrádce přece jenom mluví v něčem pravdu? A pokud ano, co to bude pro všechny znamenat?

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví eReading :))

MOO.jpg

Péťa 🙂

HODNOCENÍ 8/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s