KRÁLOVNA STÍNŮ

kss.jpgAutor: S.J.Maas

Nakladatelství: CooBoo

Žánr: Dobrodružné, Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež

Rok vydání: 2016

Počet stran: 656

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje.

Aelin Ashryver Galathynius, dědička ohně, oblíbenkyně Maly, nositelky světla, a právoplatná královna Terrasenu se vrací ze svého výcviku ve Wendlynu zpět do Zlomuvalu. Její výcvik trval až příliš dlouho a v době její nepřítomnosti se ve Zlomuvalu staly ty nejhorší věci, jaké si kdy uměla představit.

Aelin však po svém příjezdu netuší, co se zde stalo a tak se vydává do Krypty, proslulé hospody, kde se snaží získat co nejvíce informací. Kde je kapitán stráží, Chaol, jehož kdysi milovala, ale který ji zklamal? A kam se poděl princ Dorian se svým smyslem pro humor a tendencí vždy každého v pravý čas zachránit? Proč se lidé neustále schovávají a vše je opuštěné? A kdo jsou záhadní noví královi strážci? Jakoby se po všech jejích přátelích slehla zem.

Díky svému bývalému mistrovi Arobynnovi se dozvídá šokující pravdu. O tom, že Dorian už není tím, kým kdysi býval, o tom, že se kapitán stráží úplně změnil a o chystané popravě dalšího velmi důležitého člověka.

Aby je všechny zachránila (včetně sebe) musí jednat s mužem, kterého už nikdy nechtěla vidět. Ten jí však nenabízí jen svoji pomoc, ale také odpovědi na otázky, které ji sužují celý její život.

Království je ohroženo temnou magií, přesněji řečeno valgaly, se kterými jsme se mohli setkat již v druhém díle. Podle Aelin existují jen dvě možnosti, jak je zničit. Je to ale všechno pravda? Co když se i statečná Aelin plete?

Právoplatná dědička Terrasenu musí shromáždit všechny své síly a spojence, které má, aby se postavila nejnebezpečnějšímu a nejkrutějšímu člověku na světě – bude to ale stačit?

Stala se vířícím oblakem smrti, královnou stínů a tito muži byli už předem mrtví.

Názor:

Z čeho jsem nejvíce (po dočtení této knihy) nadšená, je návrat jedné mojí nejoblíbenější postavy! A protože Vám nechci více prozrazovat, tak se k tomuto tématu nemůžu více  vyjádřit (což bych opravdu strašně moc ráda). Z tohoto vývoje událostí jsem opravdu nadšená a už se těším na další díl, jak se asi vše vyvrbí :))

Tento díl byl také skvělý díky novým spojenectvím a postavám. Jsem ráda, že se z bývalých nepřátel stali nakonec přátelé, protože ne nadarmo se říká, že “společný nepřítel sjednotí i staré nepřátele.“

Co mě překvapilo v této knize byla změna jména hlavní hrdinky. Až do třetího dílu, Dědička ohně, ji neustále představovala pod jménem Celaena. Tak tomu ovšem v Královně stínů není – zde naši hrdinku potkáváme pod jejím pravým jménem, Aelin Ashryver. Je to příjemná změna a musím uznat, že mi to v příběhu vůbec nevadilo.

I když dřímá v princi Dorianovi temný valgal, autorka i tak na jeho dobrou stránku nezapomněla. Velmi si zde pohrála s popisováním Dorianových vnitřních myšlenek, kdy se snaží dostat se ze zajetí pryč. Všechno vidí a cítí, ale nemůže s tím nic udělat. Je velmi zajímavé sledovat tuto novou stránku prince Adarlanu, kterou autorka bravurně popsala.

Čtvrtý díl Skleněného trůnu mohu s čistým svědomím doporučit všem milovníkům sci-fi a fantasy a samozřejmě fanouškům jak začínající série Dvůr trnů a růží, tak i fanouškům Skleněného trůnu. Tento příběh je neuvěřitelně čtivý a napínavý. Je to snad jediná kniha, kterou jsem vydržela číst prakticky nepřetržitě a u které jsem nikdy nebyla schopná předvídat další běh událostí.

Tento příběh Vás chytí už od první věty a nepustí až do konce poslední stránky. A upřímně řečeno, jak často najdete knihu, u které nepřeskakujete ani jeden jediný řádek či jedno jediné slovo?

“Byla dědičkou ohně.

Byla ohněm, světlem, popelem a uhlíky. Byla Aelin Ohnivé srdce a neskláněla se před nikým a ničím, vyjma koruny, kterou si nárokovala krví, životem a vítězstvím. Narovnala se a vklouzla mezi šlechtice ozdobené záplavou šperků.“ 

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví Palmknihy.

Péťa 🙂

HODNOCENÍ 10/10

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s