ELEMENTUM

eleAutor: Jiří Dittrich

Nakladatelství: Epocha

Žánr:  Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež

Rok vydání: 2016

Počet stran: 520

Největším problémem Alexandra Summerse byla blížící se maturita. Nebo aspoň do doby, než se mu život obrátil naruby. Vše začne příchodem neznámého cizince. Alex se dozví, že je potomkem jedné z nejstarších, dávno zaniklých civilizací, jež vládla nejen politickou, ale také magickou mocí. Přesněji všemi silami přírody. Tato civilizace ale ve skutečnosti nezmizela. Už po tisíce let se skrývá mimo zraky lidstva a nyní se nachází ve velké krizi.

Alex je nucen chopit se svých povinností a nově objevenou říši ochránit. Jenže s tajemstvím jeho minulosti odhalí i zdrcující pravdu o vlastní rodině. Jeho rodiče jsou už dávno mrtví a úhlavním nepřítelem se stává jeho vlastní bratr, kterého musí porazit

Knížka vypráví o mladíkovi jménem Alexander Summers a o jeho zatajeném původu. Bohužel až do svých zhruba osmnácti let neměl o svojí pravé rodině ani zdání. Věděl, že je adoptovaný, protože byl již jako nemluvně odložený na práh svých adoptivních rodičů. A tak si žil dál, spokojeně svůj svobodný život. Našel si nejbližší přátele Tylera, Jessie a Alici a  blíží se mu (pro něj tedy bohužel) maturita.

Poslední dobou má však Alex pocit, že ho sleduje jakýsi neznámý muž! A když se konečně ocitnou tváří v tvář, zjišťuje Alex pravdu o svém původu. O tom, že pochází z rodu Mioryvců, vládnoucí čtyřem elementům – vodě, ohni, zemi a vzduchu. A právě on má být následníkem trůnu!

Zprvu se zdá, že je to vlastně dobrá zpráva – Alex zjevně vládne magii a má se stát budoucím králem říše Miora. Jenže když se dozvídá, že jeho praví rodiče již nežijí a jeho největším nepřítelem je jeho vlastní bratr Zek, už se Alexovi návrat do rodné země nezdá jako dobrý nápad.

Musí však myslet na obyvatele tohoto království a především na jejich bezpečnost, protože Zek se chystá jejich říši napadnout a navždy ji ovládnout. Byl by tak nepřemožitelný a vládl by tou největší mocí! A právě proto byl v tuto chvíli povolán Alex zpět. Aby se naučil ovládat postupně všechny elementy a mohl tak porazit v konečné bitvě svého zákeřného bratra.

Jenže na vše je tak málo času! Za pouhé tři dny se musí Alex dostat do své říše, naučit se ovládat všechny elementy a připravit se k boji proti zlu.

Stihne se Alex naučit ovládat svoji magii včas? Co když Zek přijde dříve? A jak bude vůbec reagovat až uvidí Alexe? Proč tehdy po svém narození byl Alex poslán na náš svět a nezůstal v říši se svojí pravou rodinou? Jaká další tajemství si říše Miora na Alexe připravila?

NÁZOR:

Kniha mě nejprve zaujala svým obalem, kde můžeme vidět vlákna všech elementů. Dále mě zaujala svojí anotací a proto jsem se do ní pustila. Sice jsem čekala trochu jiný sled událostí, ale i tak jsem byla příjemně překvapena! Příběh se netáhl, nebyly zde žádné zdlouhavé popisy.

Autor zde krásně popsal novou říši, království a především vesničky rozdělené podle základních elementů. Když došlo na situaci učení a studování prvního elementu – vody – bála jsem se, že mě Alexovo učení všech elementů bude nudit. Vždyť co může být zábavného na učení se vládnout vodě? Ale i zde mě autor opět překvapil. Tyto části mě totiž bavily z celé knihy nejvíce!

Nejvíce mě asi bavilo učení elementu země – skvěle zde bylo popsáno propojení Alexovi mysli spolu se zemí a živočišnými či rostlinnými druhy. Oblíbila jsem si i jeho učitelku a její hru “Vycítit přesný počet mých prstů položených na zemi, aniž by ses díval.“

I zde se setkáváme s láskou a zároveň i bolestí, to však v žádné knize nesmí chybět. Konečný boj jsem čekala trochu…jiný, zajímavější, ale nechávám prostor (stejně jako autor) dalšímu dílu, kde bude určitě další bitva více napínavější.

Kniha se mi četla (díky příjemnému autorově stylu) svižně, rychle a byla pro mě příjemným oddychovým čtením. Jsem zvědavá na druhý díl, který si určitě přečtu :))

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví Palmknihy.

Péťa 🙂

HODNOCENÍ 8/10

 

Reklamy

1 Comment

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s