WICCA

wicAutor: Cate Tiernan

Nakladatelství: CooBoo

Žánr:  Romány, Sci-fi a fantasy

Rok vydání: 2013

Počet stran: 464

Šestnáctiletá americká středoškolačka Morgan Rowlandsová si o sobě odjakživa myslí, že je naprosto obyčejná, nepříliš hezká dívka. Když se ale do města, kde žije, přestěhuje a na její školu nastoupí o rok starší Cal Blaire, který zrychluje tep nejen jí, ale taky všem jejím spolužačkám, zjistí něco, co jí od základů změní život. Je čarodějka a pochází z prastarého, mocného čarodějnického rodu – stejně jako Cal. A její moc je skutečně obrovská, tak obrovská, že se ji potřebuje naučit ovládat. A Cal se ochotně nabídne, že jí s tím pomůže. Jenže Cal se líbí i její nejlepší kamarádce Bree, navíc její rodina vůbec nemá radost z toho, co o sobě zjistila. Jak si s tím vším Morgan poradí? A bude Cal opětovat její city?

Morgan Rowlandsová právě nastupuje do třetího ročníku střední školy v městečku Widow’s Vale. Setkává se se svými přáteli a hlavně se svojí nejlepší kamarádkou Bree Warrenovou. Obě by pro tu druhou udělaly prakticky cokoliv, tak silné je jejich přátelské pouto. V ten den se ale ve škole objeví nový kluk, jménem Cal Blaire.
Nejenom že je až nadpřirozeně krásný, ale zdá se, že okouzlil prakticky každého člověka ve škole. Neustále se na všechny usmívá, povídá si se všemi spolužáky, zve je na párty k sobě domů. A především se líbí snad každé holce ve škole. Dokonce i Bree, která se svěří Morgan, že udělá všechno pro to, aby ho dostala. To se samozřejmě Morgan vůbec nelíbí, protože od první chvíle, co uviděla Cala cítí, že mají mezi sebou jakési zvláštní pouto. Věří, že je jí Cal souzený a ona jemu. Ale copak může ona zvítězit nad Bree, která je tak krásná?

I Morgan je pozvaná ke Calovi domů na párty, kde se dozvídají, že se dnes slaví Mabon, podzimní rovnodennost. Když se v kruhu všichni drží za ruce a odříkávají různé věty, udělá se Morgan špatně. Najednou vidí vše mnohem jasněji a zřetelněji.
Protože je Morgan velmi zvědavá, půjčí si v knihovně příběhy o wicce. A zjišťuje, že ji wicca velmi zajímá. Chce se dozvědět více, chce ji studovat, prozkoumat, věnovat se tomu.

Na další schůzce kruhu se jí udělá opět špatně a od té doby ji Cal neustále pozoruje. Co když tuší, že se mění? Že má lepší zrak, cítí v sobě jakousi sílu a dokonce že začíná věřit v čarodějnictví?
Aby se přesvědčila, že vše není jen její výplod fantazie, vyzkouší zaklínadlo pro svého kamaráda Robbieho. A světe div se! To kouzlo opravdu fungovalo a Robbiemu zmizelo akné.

Protože se Cal nabídne vyučovat Morgan v jejích kouzlech, začínají se s Bree odcizovat. A když se do města dostaví i záhadná Sky a Hunter, vše nabírá nový spád. Proč ji Hunter neustále pozoruje? Co má Sky v plánu s Bree? Kdo je záhadná Maeve Riordanová a proč matka Cala před ní tají důležité informace? Co když vše, co jí přátelé a rodina řekli, je jen lež? Hrozí jí nebezpečí? Nic totiž není tak, jak se zprvu zdálo.

NÁZOR:

Líbilo se mi, jakým způsobem začínaly nové kapitoly. V každé nové kapitole máme možnost nahlédnout do deníku Cala nebo Morgan. Vždy nás na úvod čeká pár vět, kterými popisují své pocity o uplynulých událostech. Dále zde můžeme objevit kratší citáty ze starých knih.
Autorka zde velmi zajímavě popisuje různé informace o wiccanských rituálech, způsob jejich provedení, jejich přípravu pomocí bylinek a především sepjetí s přírodou. Dále mě zaujala historie o sedmi wiccanských klanech a příběhy o honech na čarodějnice.

Wicca obsahuje tři knihy, které na sebe hladce navazují. První nese název Kniha stínů, druhá Coven a třetí Pokrevní čarodějnice. Autorka se zaměřuje na existenci čarodějnic v našem světě – příslušníci sedmi starých čarodějnických kmenů a následující náboženství Wicca.

Příběh je plný napínavých scén, magie, záhad, tajemství a lží. Kniha je vyprávěna v ich-formě z pohledu Morgan. Charakter je dobře propracovaný a nabízí pestrou škálu postav, mezi které patří například zlomyslná Bree, Robbie, Tamara nebo Raven. Cala jsem si oblíbila hlavně díky tomu, jak dokázal zajímavě vyprávět o Wicce a dalších čarodějnických kmenech.

Příběh se mi četl příjemně, spíše takové oddechové čtení. Nenáročné, ani ne moc dlouhé, zkrátka tak akorát. I když jsem čekala trochu více akce nebo napětí, příběh byl i tak celkem slušný.

Za zaslání recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví eReading.cz

Péťa 🙂

HODNOCENÍ 6/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s