CÍSAŘOVY ČEPELE

CČ.jpg

Autor: Brian Staveley

Nakladatelství: Fantom Print

Žánr:  Sci-fi, Fantasy

Rok vydání: 2016

Počet stran: 448

Kruh se uzavírá. Sázky jsou vysoko. A staré pravdy znovu ožijí… Císař byl zavražděn a ponechal císařství Annurian ve zmatku. Jeho potomci teď musí pohřbít žal a připravit se k odhalení spiknutí. Císařova syna Valyna, který prochází výcvikem pro nejvražednější bojovou sílu říše, zastihne zpráva daleko za mořem. Očekává potíže, ale po několika „nehodách“ a po varování umírajícího vojáka si uvědomí, že je v nebezpečí i jeho život. Než však může podniknout jakoukoliv akci, musí přežít žoldnéřskou brutální závěrečnou iniciaci. Mezitím císařova dcera, ministryně Adare, pronásleduje otcova vraha přímo v sídelním městě. Dvorská politika jí může být osudnou, touží však po spravedlnosti. A Kaden, dědic říše, studuje ve vzdáleném klášteře. Tam nelítostným způsobem vyučují učedníci Prázdného boha a Kaden to musí zvládnout, aby získal jejich pradávnou moc. Když dorazí císařská delegace, umí už dost, aby dokázal vycítit zlé úmysly. Bude mu to však stačit k přežití, až se dají do pohybu dlouho skryté síly?

Císařovy čepele budou bojovat dál!

Pojďme se vydat na nevšední dobrodružství sourozenců rodu Malkeenianů! Neboť tato pouť za spravedlností a přežitím nebude vůbec jednoduchá.

Tři sourozenci

Císař Annurského království byl zavražděn! Pro všechny občany je to samozřejmě velký šok, ale nejvíce tato zpráva zasáhla tři císařovy potomky, Kadena, Valyna a Adare. Sourozenci vědí, že teď už nemohou nikomu věřit. Jsou potomci slavného císaře a tím pádem i hlavním terčem. Od této chvíle se musejí mít na pozoru před svými nepřáteli ale i přáteli. Jelikož každý může zradit.

Nesmějí ztrácet čas truchlením, pokud totiž nebudou dostatečně ostražití, můžou skončit s dýkou ve svých zádech. A aby toho nebylo málo, jsou od sebe vzdáleni týdny nebo dokonce i měsíce cesty. Proto se musejí spoléhat sami na sebe a snažit se vyřešit jednu z největších záhad – najít a dopadnout vraha svého otce a odhalit další spiknutí, která jsou proti nim namířená.

Právoplatný dědic Netesaného trůnu

V příběhu se nejdříve podíváme za Kadenem, pravým dědicem Netesaného trůnu a samotného Annuru. Právě on se má stát (po smrti svého otce) novým císařem. Kaden byl před několika lety odvezen z hlavního města do kláštera Ashk ‘lan, o kterém nikdo přesně neví, kde leží. Patří mezi Shinšské mnichy a učí se meditoval, používat saama ‘an pro přesné vybavení detailů ve své mysli, rozvíjet své bytí a zaučuje se do umění Vaniate. Jeho výcvik je však přerušen, když se začne objevovat tajemná šelma, která mnichům masakruje zdejší dobytek a pomoc je v nedohledu.

Proč by ale císař svého nástupce posílal k mnichům a ne do vojenského tábora, kde by se mohl naučit opravdovému boji? Kadenův výcvik se však nakonec zdá tím nejdůležitějším faktorem při získávání svého trůnu zpět!

Kettralský bojovník

Dále se podíváme za Valynem hui ‘ Malkeenianem, který byl také odvezen z města do vojenského tábora, aby podstoupil ten nejtvrdší a nejnebezpečnější výcvik vůbec. Při snaze jej absolvovat zemřelo již mnoho kadetů, kteří se připravovali na nejdůležitější zkoušku ze všech – na Hullovu zkoušku. Pokud ji úspěšně zvládnou, stanou se z nich oficiálně kettralové, nejelitnější bojovníci v zemi.  Jenže při jedné vojenské akci Valyn nachází umírajícího bojovníka z řad císařovy gardy. Ten mu poví tajemství.

Celá jednotka vojáků byla vyslána, aby Valyna a jeho bratra Kadena odvedli do bezpečí. Někdo je však zradil. A Valyn začíná této historce věřit, neboť když se později zřítí taverna, ze které zrovna Valyn odešel, ví, že měl muž pravdu. Jde jim všem o život. A nikdo jim nepřijde na pomoc!

Císařova dcera

Adare je po smrti svého otce povýšena na ministra financí. Ani ona se však nenachází v jednoduchém postavení. Ostatní ministři se totiž nemohou spokojit s faktem, že byla povýšena na tak důležitou pozici právě žena. Mimo jiné má na starosti odsouzení otcova vraha, který si je až příliš jistý tím, že bude brzy svobodný. Co jiného jí však zbývá, než čekat, až se právoplatný dědic Netesaného trůnu vrátí a vše zachrání? Nebo se plete a nikdo už nepřijede?

1.jpg

Císařovy čepele byla jedna velká a nebezpečná jízda. Na začátku Vás autor vtáhne do víru nového a nebezpečného světa a jeho bohaté historie. Zjišťujeme důležité informace o sourozencích, jejich minulosti a o jejich současném stavu. Kniha už od začátku nabírá obrátky a čtenář se nejednou přistihne, že zadržuje napětím dech a nedokáže se od příběhu odtrhnout.

Poté, co se podíváme do všech zákoutí onoho světa, se kniha začíná více soustředit na Kadena s Valynem, kteří v tomto příběhu mají opravdu významnou roli. Díky tomu se o  Adare dozvídáme jen v malém množství kapitol. Pokud si čtenáři císařovu dceru oblíbili, nezbývá jim nic jiného, než si počkat na rozsáhlejší odhalení jejího příběhu v dalším díle s názvem Prozřetelnost ohně.

Na závěr

Ve všech třech dějových liniích se nám dostává různých druhů podezření, intrik, záhad a nebezpečí života, která se neustále stupňují, a i když si čtenář myslí, že už vyřešil tuto záhadu, nakonec je velmi překvapen.

S velkým množstvím akce a napětí můžeme vše sečíst, podtrhnout = a vznikne nám skvělý a strhující první díl fantasy série Kroniky Netesaného trůnu. Takže pokud máte čas a chuť na nebezpečný svět a pořádnou akci, pak jsou pro Vás Císařovy čepele tou pravou volbou :))

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji  internetovému knihkupectví knihydobrovsky.cz

Péťa 🙂

HODNOCENÍ 9/10

 

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s