ZEMĚ PŘÍBĚHŮ

země příběhů

Autor: Chris Colfer

Nakladatelství: Fragment

Žánr: Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Rok vydání: 2016

Počet stran: 340

Zazvonil zvonec a pohádky je konec… Ale jak to vlastně bylo dál? Když kouzelná kniha přenese dvojčata Alex a Connera na záhadné místo, netuší, že se jim právě splnil sen všech dětí. Ocitli se v zemi pohádkových příběhů! Brána do světa lidí se ale uzavřela a vypadá to, že není cesty zpět. Čeká je neuvěřitelné dobrodružství plné překvapení, kouzel a setkání s postavami, které znají z pohádek. Nepůjde však jen o setkání milá a příjemná. Boj dobra se zlem totiž nikdy neskončil…

Příběh nám začíná příchodem královny Sněhurky do vězení, kde vězní svoji macechu, Zlou královnu. Ta ji kdysi chtěla zabít, ale naštěstí se jí plány nevydařily. Mladá dívka má však příliš velké srdce, a proto se chce zeptat na jednu prostou otázku – proč na ni byla Zlá královna tak krutá? Co jí Sněhurka kdy udělala? A tak se dá Zlá královna do vyprávění.

Kniha vypráví o dvou sourozencích, Alex a Connerovi Baileyových. Již od dětství jim tatínek s babičkou neustále vyprávěli a četli dávné pohádky, které si děti okamžitě zamilovaly. Alex je vzorná studentka, která je vždy připravena na každou hodinu. To se ale nedá říct o jejím bratrovi, který většinu školních hodin prospí.

Obě děti však vyrůstají pouze s maminkou. Jejich tatínek zemřel při autonehodě, a tak se museli všichni tři přestěhovat do menšího domku a maminka si musí brát neustále přesčasy. A tak je tomu i v den jejich dvanáctých narozenin. Ale k jejich překvapení za nimi přijede jejich babička a uspořádají si báječnou oslavu. Děti od ní dokonce dostanou její nejoblíbenější knihu pohádek s názvem Země příběhů. A právě od této chvíle se začnou dít podivné věci.

Kniha začne nečekaně zářit a obě děti to vtáhne přímo do jejích příběhů. Ocitnou se v zemi pohádek, kde Popelka, Sněhurka, Červená karkulka nebo Mášenka nejsou pouze vymyšlené postavy, ale skutečné osoby. Děti čeká velmi těžký úkol – aby se vrátili domů, musí najít všechny ingredience a přísady na vytvoření Kouzla přání. Toto kouzlo se může použít pouze dvakrát a poté už nebude nikdy fungovat. A tak se děti vydávají na strastiplnou a nebezpečnou cestu za kouzelným střevíčkem Popelky, košíkem Červené Karkulky a mnoho dalších přísad, o kterých vůbec netuší, kde je najít.

Nebude to vůbec lehké, protože se na stejnou cestu vydává ještě jiná tajemná osoba, která chce dvojčata předběhnout. Začíná napínavá honička za Kouzlem přání.

lend

Knihu jsem si velmi užila. Nejen, že jsem si zopakovala tradiční pohádky, ale mohla jsem nahlédnout i do současného života pohádkových postav a zjistit co všechno se odehrálo po jejich Šťastně až navěky. I dvojčata byla ohromená, když se mohla dozvědět, co všechno se po šťastných koncích pohádkových hrdinů, odehrávalo. A zjišťují, že ne každá pohádka má šťastné pokračování.

Nejvíce mě bavily rozhovory s pohádkovými postavami, jako jsou Popelka či Šípková Růženka. Zjistíme, jak je to doopravdy s cestováním skrz knihu a dozvíme se i jedno nemalé překvapení na závěr knihy.

Země příběhů je sice pohádka pro menší děti, ale je velmi chytlavá, vtipná a napínavá a nebrání tak ani dospělým, aby se vrátili do dětských let a opět prožily známé pohádkové příběhy a dozvěděli se o nich i něco navíc :)) Já si tento výlet do Země příběhů opravdu moc užila a určitě si přečtu další pokračování!

mapa

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knikupectví palmknihy.cz

Ukázka:

“Jak se mohl pro cizí lidi tak obětovat?“ Nechápala to Alex. “Možná si říkal, že vyměnit svou svobodu za tu naši je jediný poctivý obchod, který kdy udělal,“ napadlo Connera.

Péťa 🙂

HODNOCENÍ 10/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s