DVŮR MLHY A HNĚVU

dvůrAutor: Sarah J. Maas

Nakladatelství: CooBoo

Žánr:  Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány

Rok vydání: 2017

Počet stran: 664

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále…

Sarah J. Maasová se vrací s pokračováním úspěšného bestselleru Dvůr trnů a růží. Druhý díl nám přináší větší dávku nebezpečí, akce, napětí a ani o lásku zde nebude nouze. Pokusíme se s Feyre řešit mimo jiné i politické spory a budeme se snažit jakkoliv zabránit budoucí válce. Jste připraveni na další dobrodružství ze světa víl?

Víla s lidským srdcem

Už jsou tomu tři měsíce, co se Feyre vrátila z kraje pod Horou jako vítěz v boji s  Amaranthou. Zachránila tak Tamlinův lid a celý Prythian.  Ale i když se snaží, aby před ostatními vypadala šťastně, uvnitř trpí. Má noční můry a neustále se vrací k tomu, jakých hrozných věcí se dopustila pro dobro celé říše.

Feyre se snaží zvyknout na fakt, že je teď vílou s lidským srdcem. Není to však jednoduché. Její schopnosti se teprve rozvíjejí a zdá se, že její moc je neobvykle velká. A proto hrozí, že by se Feyre mohla stát cílem ostatních dvorů.

Noční dvůr – peklo, nebo nový domov?

Feyre je na tom ve všech směrech špatně a hrozí, že se psychicky zhroutí. Nepomáhá jí ani dohoda uzavřená s Rhysandem, vládcem Nočního dvora, se kterým (podle dohody) musí Feyre strávit jeden týden v měsíci. Zprvu se to Feyre nelíbí, ale po příchodu na Noční dvůr se začíná cítit nejlépe od boje s Amaranthou. A začíná si čím dál víc uvědomovat Rhysandovu přitažlivost.

Další válka na obzoru!

Feyre se dozvídá, že bude hrát velmi důležitou roli při pokusu o odvrácení hrozící války. Jen ona může získat prostředky pro odvrácení války a pro eliminaci nepřítelovi mocné síly. Podaří se jí ale získat vše, co k tomu potřebují? Ne všichni totiž chtějí spolupracovat a Feyre zjišťuje, že má daleko víc nepřátel, než si myslela. Jaké schopnosti, o kterých neví, ještě v sobě najde? A pro koho se rozhodne její srdce?

Názor

Příběh byl už od začátku velmi zajímavý a dokáže ihned vtáhnout do děje. Nenechá Vás vydechnout, dokud nedočtete poslední stránku. Druhý díl odpovídá na mnohé otázky, na které jsme všichni toužili znát odpověď. Další tajemství nám však ještě chvíli zůstanou skryta.

Propracovanější postavy.

Sarah se v tomto díle více soustředí na propracované popisy míst a pocitů lidí, které však čtenáře nikdy nenudí. Dozvídáme se mnohem více informací o Rhysově bolestné minulosti a o tom, co všechno musel, během krutovlády Amaranthy, obětovat. Zjišťujeme, jaký ve skutečnosti je a že jeho častá arogance či kamenný výraz jsou jen pouhou maskou.

 Velmi mě zaujaly nové postavy jako například Cassian, Mor, Amren a  Azriel. Každý z nich má složitou povahu i bolestnou minulost a díky nim byl příběh velmi obohacen.  Jejich vzájemné popichování jsem si zamilovala a obdivovala jejich výborný vztah, který mezi nimi dokázala Sarah vytvořit.

Nechybí smysl pro humor!

I tato kniha vás nejednou rozesměje. Můžou Vás zaujmout vtipné monology mezi Rhysandem a Feyre, kteří se neustále pošťuchují a dělají si naschvály. Díky Sarah můžeme přihlížet celkové proměny Feyre z vystrašené a slabé dívky v silnou a sebevědomou vílu. Dvůr mlhy a hněvu všechno v příběhu změní – pohled na postavy, na příběh, lásku a přátelství.

 

Další výhodou příběhu Dvůr mlhy a hněvu může být úctyhodných 664 stránek doprovázených mlhou tajemna, magie a temnoty. Nechybí napětí, zvraty, spád a samozřejmě gradace příběhu. Myslím si, že Dvůr mlhy a hněvu je asi tím nejlepším, co Sarah zatím napsala.

„Vydala jsem se do ložnice a našla tam připravený illyrijský bojový oblek s opaskem opatřeným illyrijskými noži. A tak jsem se opět oblékla do bitvy!“

 Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví knihydobrovsky.cz

Péťa 🙂

HODNOCENÍ: 10/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s