KORUNA

crown

Autor: Kiera Cass

Nakladatelství: CooBoo

Žánr:  Literatura světová, Sci-fi, Dívčí romány

Rok vydání: 2017

Počet stran: 272

Když byla Eadlyn přinucena zúčastnit se Selekce, netušila, že by se mohla zamilovat do jednoho z 35 nápadníků. Ji prostě žádná pohádka nečekala! Jen počítala dny, až bude moct poslat všechny domů. Po událostech, které se odehrály v paláci, si ale uvědomuje, že nemůže být na všechno sama. A že srdce někdy překvapí i nejotrlejšího cynika. Co když ale bude muset učinit volbu, která je důležitější, než si kdy pomyslela?

Poslední díl série Selekce s názvem Koruna nás opět přivádí k Eadlyn Schreavové, dceři Maxona a Americy, krále a královny Illey. Již v předchozím díle jsme byli svědky nové Selekce, tentokrát ze strany Eadlyn, která si měla vybrat svého vyvoleného z 35 chlapců. Ovšem to se Eadlyn vůbec nezamlouvalo a jejím plánem bylo postupně všechny mladíky vyhodit, až by nezbyl vůbec nikdo. Tím by dosáhla svého plánu a zůstala opět sama, šťastná a spokojená.

Jenže po nečekaných událostech se princezna snaží postavit na vlastní nohy, učí se nebýt rozmazlenou dívkou z paláce a vést svou zemi čestně a spravedlivě. Protože právě to je teď jejím úkolem – vést svou zemi, Illeu.

eadlynI když svého otce při důležitých záležitostech velmi často sledovala, realita je mnohem těžší, než se zprvu zdálo. Eadlyn neví kam dřív skočit a do toho ještě stále probíhá Selekce. A princezna si najednou uvědomuje, že musí svůj tehdejší plán změnit.

Z místních zpráv totiž zjišťuje, že její lid ji nemá moc v lásce a že ji považuje za sobeckou a rozmazlenou královskou dcerušku, která se o svou zemi a její blahobyt nezajímá. Musí svůj lid přesvědčit o opaku a jak jinak jim to má dokázat, než poskytnutím krále, svého budoucího manžela?

Jenže její srdce stále nepociťuje ani špetku lásky k žádnému z mladíků. Bude se muset smířit s životem po boku manžela, kterého nikdy nebude milovat?

Ne všichni chtějí v paláci Eadlyn podporovat a najde se i zrádce, který bude chtít získat trůn pro sebe. Odhalí včas princezna podvodníka a zastaví jeho pletichaření, než bude příliš pozdě? Dokáže svůj lid přesvědčit, aby jí dal ještě jednu šanci?

Koruna se mi četla mnohem lépe, než její předchozí díl Dcera. V Dceři se ve skutečnosti popisovalo nesprávné chování Eadlyn a její plán, jak zmařit svou Selekci. V tomto díle jsme svědky přeměny Eadlyn z malé rozmazlené holčičky na dospělou a samostatnou ženu, která se snaží řídit svoji zemi a nastolit mír. Neptá se na názory svých rodičů ani ostatních rádců a jde si tvrdě za svým. Jako pravá královna Illey.

Dva poslední díly bych zařadila mezi oddechové čtení (nevyžadující zvláštní pozornost ani zamyšlení), protože se nemůžou absolutně vyrovnat prvním třem dílům ze série kissSelekce (Selekce, Elita, První), kde si Maxon volil mezi 35 dívkami. Ty musely plnit různé úkoly, jenže v Koruně mladíci žádné úkoly neplní a připadalo mi, že jen čekají v paláci, dokud se Eadlyn nerozhodne.

Sice by se dalo říci, že mohla autorka tyto dva díly vynechat, ale já jsem ráda, že jsem se mohla opět vrátit do světa Selekce, znovu navštívit Illeu a královskou rodinu. Knihu doporučuji převážně mladším čtenářům. Koruna je určitě sladkou tečkou za oblíbenou sérií, kterou si zamilovaly čtenářky na celém světě.

 Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví Palmknihy.cz

Péťa 🙂

HODNOCENÍ: 7/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s