PAPÍROVÁ PRINCEZNA

ooo.jpg

Autor: Erin Watt

Nakladatelství: Baronet

Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy

Rok vydání: 2017

Počet stran: 376

Ella Harperová se v prvé řadě snaží přežít. Spolu se svou přelétavou matkou se celý život stěhovala od města k městu, bojovala o přežití a věřila, že se na ni jednoho dne usměje štěstí. Po smrti matky ale Ella zůstala sama…
Dokud se neobjevil Callum Royal. Vytrhl Ellu z chudoby a odvezl ji do svého sídla, za pěti syny, kteří ji nenávidí. Bratři Royalové jsou jeden přitažlivější než druhý, ale nikdo ji nepřitahuje tak jako Reed Royal, jenž je však odhodlaný poslat ji zpátky do slumů, ze kterých vzešla.
Reed o ni nestojí. Prohlašuje, že Ella mezi Royaly nepatří.
Možná má pravdu.
Bohatství a luxus. Intriky a lži. Nic podobného Ella ještě nepoznala, a jestli má v paláci Royalových přežít, bude se muset naučit, jak být jednou z nich – a zůstat přitom sama sebou.

These Royals will ruin you.

Ella Harperová nemá jednoduchý život. Se svojí matkou se neustále stěhovaly kvůli práci a kvůli potřebným penězům, protože jich opravdu mnoho neměly. Ella o svém otci ví jen málo informací – to, že se jmenoval Steve, byl námořník a jediné, co jí po něm zbylo, jsou hodinky.

Když její matka onemocní, musí shánět Ella peníze sama – jakým nejrychlejším způsobem se dají vydělat? Dívka nemá na vybranou a musí po večerech tancovat u tyče. I přes veškerou snahu jí matka umírá a Ella se musí protloukat životem sama. Dokud nepřijde ten osudný den, kdy do její školy přijde Callum Royal, velmi bohatý muž. A neoznámí ji, že je jejím opatrovníkem.

„V čem je háček?“ Ruce mě svědí, jak moc chci ty prachy popadnout, najít padák a zdrhnout ze spárů Calluma Royala dřív, než by řekl akcie.

Ella je tak vržena do života plného luxusu a přepychu, který nikdy nepoznala. Ocitne se ve světě plném drahých šatů, nejlepších večírků a především ve světě Royalů – pěti až nepřirozeně sexy bratrům. Ani jeden z nich však není přítomností Elly nadšený. Neustále jí dělají naschvály, ztrapňují ji, nadávají její matce a až bolestně jí připomínají temnou minulost u tyče. Nejvíce ji však nenávidí Reed. Zdá se, že by klidně udělal všechno proto, aby ji dostal z domu pryč.

„Připoutej se,“ vyštěkne.
„Sotva jsem nasedla, vydrž.“ Protočím panenky a v duchu se pomodlím za trpělivost. Reed nevyjede, dokud se nepřipoutám.
„To máš chlapeckou verzi premenstruačního syndromu, nebo máš tu mizernou náladu nonstop?“
Neodpoví.

Jenže Ella je tvrdohlavá a tak se společně s její jedinou kamarádkou, Valerií, snaží proti Royalovým (a proti všem lidem ze školy) obrnit. Protože Royalovic bratři vládnou všude, dokonce i jejich škole a spolužákům. Co řeknou, to platí.

Aniž by to Ella chtěla, tak si začíná až příliš uvědomovat Reedovu přitažlivost a touží po něm čím dál víc. Jenže urážky stále nepřestávají a Ella ví, že Reed k ní svůj nepřátelský přístup nezmění. Nebo snad ano?

Zjišťuje, že ani Royalovi nemají jednoduchý život díky penězům – něco totiž tají. Kam se Reed spolu s dalším bratrem pokaždé tajně v noci vydávají? A odkud se berou ty neustálé modřiny? Proč si Reed nechce k sobě nikoho pustit? Jediný způsob, jak přijít na jejich tajemství, je sledovat Royalovic bratry na každém kroku a také se dostat na večírek k Worthingtonovým, který jí však zakázali. Ale proč? Hra začíná!

„Spadla jsem z oblohy a nevím, jestli dokážu vstát.“
„Tentokrát už možná ne.“

1.jpg

NÁZOR:
Erin Watt, která napsala světově známou sérii Off-Campus, přichází s novou (a myslím, že velmi úspěšnou) sérií Royalové. Kniha se četla úplně sama. Už první stránka mě zaujala a do příběhu jsem se tolik začetla, až jsem se od něj nemohla odtrhnout. Až příliš rychle jsem tento příběh přečetla, protože to byla pro mě vyloženě závislost! Tento příběh si prostě nejde neužít a nevychutnat si perfektně napsaný, dramatický, napínavý a vtipný příběh.

Styl autorčina psaní je opravdu obdivuhodný. U žádné její knihy, kterou jsem dosud četla, jsem se nenudila. Měla jsem tušení, že tato kniha by mohla být dobrá, ale že bude až TAK moc dobrá, to jsem opravdu nečekala. Konec je samozřejmě otevřený, protože nás čekají další dva díly, ale závěr je opravdu parádně zarážející a už se dalšího dílu nemůžu dočkat!

Pravda, vulgarismů je tu dostatek, ale to prostě k prostředí, ve kterém Ella vyrůstala, patřilo. Co musím dále pochválit, je autorčina tvorba postav. Dokonale vykreslila temné, drsné chování všech Royalovic bratrů a jejich postupný vývoj.
Co dodat na závěr? Asi jen to, že Papírová princezna opravdu nasadila laťku velmi vysoko. Vřele všem doporučuji, skvělé čtení!

2

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví Palmknihy.cz

Péťa 🙂

HODNOCENÍ: 10/10

 

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s