PLÁN

 

plán.jpg

Autor: Elle Kennedy

Nakladatelství: Baronet

Žánr:  Literatura světová, Romány, Pro ženy

Rok vydání: 2017

Počet stran: 488

Sabrina Jamesová má svoji budoucnost přesně naplánovanou: nejdřív promoce, potom práva a práce v nemilosrdné advokátní kanceláři. Její útěk před ostudnou minulostí rozhodně nezahrnuje pohledného hokejistu, který věří na lásku na první pohled. Johnu Tuckerovi je ochotná věnovat jen jedinou noc vášně a nečekané něhy, jenže někdy stačí jediná noc, aby se vám změnil celý život.

Tucker věří, že být týmový hráč je stejně důležité jako být za hvězdu. Nevadí mu, že se mu nedostává tolik slávy jako jeho spoluhráčům. Jestli se má ale ve dvaadvaceti stát otcem, nehodlá se držet stranou. Neuškodí, že nastávající matka jeho dítěte je krásná, chytrá a plná překvapení. Problém je, že Sabrina má srdce na zámek a je příliš tvrdohlavá, než aby přijala jeho pomoc.

Pokud chce Tucker strávit život se ženou svých snů, bude ji muset přesvědčit, že některé plány se líp plní ve dvou.

O Sabrině Jamesové by se dalo říct, že není moc oblíbenou dívkou. Všichni o ní říkají, že je chladná, nespolečenská, zamlklá. Myslí jen sama na sebe a na studium, nebaví se se spolužáky a nepomáhá ani fakt, že měla románek s Deanem DiLaurentisem. Ten o ní totiž rozšiřuje ty nejhorší pomluvy o jejím chladném srdci.

 Tucker: Co víš o Sabrině Jamesový?

Sheena: Nesnáším ji. 

 Jenže málokdo ví, co se za jejím uzavřeným přístupem schovává – Sabrina nemá lehký život. Nejen kvůli nedostatku peněz, ale také kvůli svému nevlastnímu otci a svojí babičce. Jediným jejím cílem je dostat se pryč z Bostonu a dostat se na Harward. A proto si také shání co nejvíce brigád a na nic jiného jí nezbývá čas. Jenže i dívka, jako je Sabrina, občas potřebuje pocítit něhu a uspokojení – a to jí může nabídnout pouze John Tucker.

I když Sabrina cítí, že by Tucker mohl být tím pravým, stále odmítá jeho pozvání na rande – nechce, aby ji cokoliv rozptylovalo od plánu dostat se na Harward. Přesto jí však tento pohledný hokejista nedá v noci spát a proto se rozhodne, že jeho pozvání přijme.

Když se však zdá, že by všechno mohlo být konečně na správném místě, přijde nečekaná rána – těhotenství! Je to konec jejích snů o Harwardu? Jak si vystačí s penězi, když už nemůže chodit ani do práce? Proč se jí zdá, že všichni kolem ní jí naprosto opovrhují?

I přesto všechno Sabrina ví, že Tuckera miluje a nechce mu svým těhotenstvím zničit život – a tak se snaží od něj distancovat a nežádá po něm pomocnou ruku. Bude však dost silná, aby všechno zvládla sama? Co bude s jejich budoucností?

„Nejlepší chlap na celý týhle planetě teď zkejsnul se mnou – a navěky – a to všechno kvůli něčemu, co měla být jenom záležitost na jednu noc!“

NÁZOR:

Plán od Elle Kennedy je čtvrtým a zároveň posledním dílem série Off-Campus. Nemusíme se však bát, v poděkování nám totiž autorka prozradila, že se chystá navazující série :))

Tuckera jsem si oblíbila prakticky okamžitě, což se ale nedá říct o Sabrině. Nevím proč, ale tahle holka mi moc nesedla, přišla mi až moc arogantní, nevšímavá, chladná, i když k tomu neměla v některých chvílích žádný důvod. Když však otěhotněla, přestala mi vadit a díky rozjezdu příběhu jsem si na ni zvykla :))

Příběh se četl sám od sebe, opět žádné zbytečné popisování a odstavce, které by Vás nudili. Je čtivý, lehce nadsazený a určitě patří na prázdninové oddechové čtení. Vždycky jsem byla šťastná, když se v ději objevili i ostatní přátelé z dřívějších dílů Off-Campus, jako například Garrett, Logan a Dean.

Postavy jsou zde opět velmi dobře vykresleny, jak tomu bylo i v předchozích dílech. Sdílíme jejich strach, pocity viny, rodičovství, které pro ně nastalo příliš brzy. Díky trochu odtažitému chování Sabriny se můžeme pobavit tím, jak se Tucker všelijak snaží Sabrinu pozvat na rande.

Celá série Off-Campus mě nadchla, pobavila, zlepšila mi náladu a musím říct, že byla skvěle propracovaná. Příběhy se vždy netočili jen kolem lásky a touhy, ale také zde rozebíráme různé problémy života. Díky tomu knihy nepůsobí “přeláskovaně“ a kýčovitě.

Na těchto knížkách mě baví sledovat postupný vývoj hlavních postav a jejich školní život prolínající se večírky a jednorázovým povyražením, ze kterého se vždycky vyklube ta pravá a nečekaná láska. Mrzí mě, že série skončila, ale jak už bylo řečeno, autorka plánuje další navazující sérii a to jediné mě uklidňuje. Co dodat – hlavně, aby to netrvalo moc dlouho :))

plán2.jpg

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví Palmknihy.cz :))

Péťa 🙂

HODNOCENÍ 7/10

 

 

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s