STAČÍ JEN CHTÍT

need1.jpg

Autor: Joelle Charbonneau

Nakladatelství: Fragment

Žánr: Thrillery, Sci-fi, Pro děti a mládež

Rok vydání: 2017

Počet stran: 335

Městem Nottawa se jako lavina šíří nový fenomén. Sociální síť s názvem NEED nabízí svým uživatelům vše, co chtějí mít. Chceš nový iPhone nebo lístky na koncert se vstupem do zákulisí? Výměnou za drobný úkol ti NEED tvé přání splní.
Kaylee Dunhamová ví, co chce. Potřebuje získat novou ledvinu pro nemocného bratra. Nevěří, že by jí nějaká sociální síť mohla pomoci, ale rozhodne se, že to zkusí.
Až po té, co zadá svůj požadavek, si uvědomuje, jak vysokou cenu bude muset zaplatit. Úkoly, které síť za splnění jednotlivých přání vyžaduje, totiž s přibývajícím počtem uživatelů nabírají na nebezpečnosti.
Dokáže Kaylee odhalit, kdo NEED stvořil, a zastavit ho dřív, než zničí celé město?
Dokonalý thriller od autorky bestsellerové série Univerzita Výjimečných.

Ocitáme se v malém městečku jménem Nottawa, kde naší hlavní hrdinkou je dívka jménem Kaylee. Ta však nevede bezstarostný život, jako její vrstevníci, ale naopak. Její bratr DJ je nemocný a potřebuje co nejdříve novou ledvinu. Bohužel nikdo z jejich rodiny není vhodným dárcem.

I přesto se snaží pobízet ostatní lidi, aby chodili na testy dárcovství. Neustále se ptá na sociálních sítích, dokonce udělala i pár nelegálních věcí. Její jedinou nadějí je najít svého otce, který od nich kdysi odešel. Co když on je potencionálním dárcem?

Spolu s Natem se dozvídají o nové sociální síti s názvem NEED. Vše vypadá jednoduše-požádáš si o své přání a NEED ti za jeho splnění zadá prostý úkol. A co si Kaylee přeje ze všeho nejvíc? Novou ledvinu pro svého bratra. Do této nebezpečné hry se zaplétají i její přátelé ze školy – Hanna, Sydney, Gina, Ethan, Bryan a spousta dalších středoškoláků.

„Co potřebujete?“ ptala se ho stránka. Potřebuju pistoli. Enter.

Ze začátku se jedná o obyčejné úkoly – Podstrčit vzkaz svým sousedům pod dveře, vyzvednout balík sušenek a nechat jej před dveřmi jedné spolužačky, vyfotit pár dokumentů svého otce, dopsat falešnou objednávku v pekařství. Tyto úkoly přece nejsou nebezpečné, tak proč je jednoduše nesplnit? Jenže v tom se všichni uživatelé NEEDu mýlí. Mají tyto prosté úkoly mezi sebou nějakou spojitost? A co se stane, když úkoly začnou být na životech nebezpečné?

POČET ČLENŮ SÍTĚ – 683
PŘÁNÍ ČEKAJÍCÍ NA SPLNĚNÍ – 681
SPLNĚNÁ PŘÁNÍ – 223

Jak je možné, že se mezi spolužáky najdou tací, kteří chtějí tyto nebezpečné úkoly plnit, aniž by za to žádali přání? Protože i některým jedincům může pohled na krev a násilí dělat dobře.
Když tyto tragédie začnou ohrožovat Kayleeninu rodinu a jejího nejlepšího přítele, rozhodne se udělat všechno proto, aby zjistila, kdo za NEEDem stojí. A ukončit to jednou provždy!

need3.jpg

NÁZOR:
Autorka bestsellerové série s názvem Univerzita výjimečných se vrací tentokrát s novým thrillerem NEED!

Celá kniha je napsána v er-formě, tedy popisuje, co se kde děje a kdo co říká. O příběhu se dozvídáme hned z 11 úhlů, kdy se ve vyprávění střídají středoškolští studenti – Kaylee, Hanna, Sydney, Nate, Gina, Ethan, Bryan, Lynn, Yvonne, Samina a Amanda. Nejvíce se však zaměřujeme na Kaylee a její snahu odvrátit blížící se katastrofu, za což jsem opravdu ráda, protože její kapitoly byly těmi nejzajímavějšími.
Abych pravdu řekla, tato kniha mi velmi připomínala film Nerve: Hra o život, kde jde prakticky o to samé.

Musím říct, že jsem měla na začátku knihy potíže se ve všem zorientovat, protože autorka Vás přímo vhodí do víru příběhu a díky neustálému střídání vypravěčů je hodně těžké se orientovat, když si stěží zapamatujete všechna jejich jména. Kniha tak může působit trochu chaoticky.
Určitě se mi líbí nápad s thrillerem o sociálních sítích, který vypráví kam až může tato závislost dospět a díky tomu přináší i jisté poučení.

Autorčin styl psaní je čtivý a určitě napínavý. Ani zde nebude nouze o otevřený konec, který určitě překvapí. Je to ale příjemně otevřený konec a tak se autorka může v klidu rozhodnout, zda bude či nebude příběh pokračovat. Stačí jen chtít bych doporučila všem, kteří hledají napínavý a mrazivý thriller :))

 

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví eReading.cz

Péťa 🙂

HODNOCENÍ 7/10

 

 

 

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s