JEDINÉ PRAVÉ LÁSKY

joo.jpg

Autor: Taylor Jenkins Reid

Nakladatelství: Mladá fronta

Žánr:  Literatura světová, Romány, Pro ženy

Rok vydání: 2017

Počet stran: 256

Autorka románu Možná v jiném životě přichází s novým strhujícím milostným příběhem o ženě, která musí nečekaně volit mezi manželem, kterého už dlouho považuje za mrtvého, a snoubencem, jenž v ní znovu probudil chuť žít.
Emma Blairová si vezme Jesse, svou lásku ze střední školy. Vybudují si společný život, na hony vzdálený představám rodičů i usedlým lidem z rodného města, a procestují spolu svět. V den prvního výročí svatby se ovšem stane nehoda a nad Tichým oceánem zmizí helikoptéra, v níž letěl Jess spolu s dalšími dvěma muži. Po čase jsou všichni prohlášeni za mrtvé.
Emma dá výpověď v práci a vrátí se domů do Ameriky, aby se pokusila překonat smutek a znovu si urovnat život. Roky plynou, až jednou Emma narazí na dávného kamaráda Sama a zjistí, že se znovu zamilovala. Když se se Samem zasnoubí, má pocit, že dostala druhou šanci být šťastná.
Tedy jen do té chvíle, než se najde Jesse. Je naživu a celé ty roky se k ní snažil vrátit. Emmu čekávelké rozhodnutí. Musí si vybrat. Manžela, nebo snoubence? Především však potřebuje poznat samu sebe a zjistit, co chce, aniž by ublížila těm, které miluje. Emma ví, že musí naslouchat svému srdci. Jen si není jistá, co říká…

Emma Blairová se v životě doopravdy zamilovala dvakrát – do svého zesnulého manžela Jesseho a do svého současného snoubence Sama Kempera. Právě oslavují narozeninovou oslavu jejího otce v restauraci a Emma je konečně šťastná a spokojená se svým životem. Dokud jí ovšem nezazvoní telefon, ve kterém se ozve známý hlas. Hlas jejího zesnulého Jesseho!

I když nepřestala Jesseho milovat, ví, že právě teď nastanou ty nejhorší chvíle jejího života. Protože zároveň miluje i Sama, svého snoubence.
A tak se Emma vrací ve svých myšlenkách do doby, kdy se s Jessem a Samem seznámila. Do doby, kdy spolu chodili na střední školu.

Jesse byl tenkrát kapitánem plaveckého družstva a měl před sebou zářnou kariéru. Poprvé si ho Emma všimla na plaveckých závodech a od té doby na něj nemohla přestat myslet. Věděla však, že Jesse je mimo její ligu a že má již svoji přítelkyni, Carolyn. Díky svojí dlouholeté kamarádce Olivii se z tohoto pobláznění snaží dostat. Pomáhá jí v tom i její nejlepší kamarád Sam, který začal pracovat v jejich rodinném knihkupectví.

Emma se konečně setkává tváří v tvář Jessemu na jednom večírku. I přes snahu utéct jsou chyceni a zatčeni policií. Jenže pro Emmu s Jessem to není žádná katastrofa, ba naopak – v ten okamžik totiž zjistí, že jim na tom druhém velmi záleží.
Začnou spolu plánovat budoucnost a nechají svoje rodiny za sebou. Jenže po několika letech osud zamíchá jejich životními kartami a Jesse se zřítí s helikoptérou do moře. Je prohlášen za mrtvého a Emmě se zhroutí celý život. Dokud však po delší době opět nepotkává svého nejlepšího přítele Sama.

Co se ale stane, když se vrátí její bývalá Pravá láska? Její srdce teď patří oběma mužům a Emma se musí rozhodnout, komu svěří celé své srdce po zbytek jejího života.

Můj manžel, moje jediná pravá láska…
Zmizel.

NÁZOR:

Jediné pravé lásky opravdu nejsou typickou červenou knihovnou, kde by bylo předem jasné, jak kniha skončí a s kým nakonec Emma zůstane. Až do posledních stránek jste napjatí, který z těchto dvou okouzlujících mužů nakonec získá její srdce. Někdo bude jejím výběrem překvapený a někdo ne.

Autorka skvěle popisuje všemožné pocity, které Emma prožívala, když pro svého zesnulého manžela truchlila, nebo když se opět začala vídat se Samem. Kniha je napsaná chytře a udržuje Vás v napětí po celou dobu jejího čtení. Pokud budete soucítit s Emmou stejně, jako já, pak se občas přistihnete, jak přemýšlíte, co byste na jejím místě udělali právě Vy. Líbilo se mi, že v sobě vždy našla opět sílu jít dál, i když ji to velmi bolelo.

Naštěstí se autorka nezabývá pouze milostným trojúhelníkem, ale také dává poměrně velký prostor i pro ostatní, vedlejší postavy, což je příjemným oddechnutím od hlavní dějové linie.

Jediné pravé lásky jsou romantickým i smutným čtením zároveň. Pokud hledáte romantiku, dojetí, trochu smutku, ale i radosti z nalezení opravdové lásky, pak je tento příběh ideálním řešením. Tato kniha Vás nepustí, dokud se nepročtete až k úplnému konci.

Hlas, který v telefonu slyším, bych poznala kdykoli a kdekoli – je to hlas, který ke mně mluvil den co den celé roky.

one

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví Palmknihy.cz

Péťa 🙂

HODNOCENÍ 7/10

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s