MOŽNÁ JEDNOU

mo1.jpg

Autor: Colleen Hoover

Nakladatelství: Yoli

Žánr:  Literatura světová, Romány, Pro ženy

Rok vydání: 2017

Počet stran: 392

Sydney žila v dokonalém světě – dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…

Sydney zažila vůbec ty nejhorší narozeniny ze všech! Myslela si, že pro ni její spolubydlící (a zároveň nejlepší kamarádka) spolu s jejím přítelem chystají tajnou narozeninovou oslavu – a proto se také určitě tak často scházeli spolu tajně. Jaké pro ni bylo překvapení a šok, když se dozvěděla, že se scházeli za úplně jiným účelem!

Sydney se v  jediný den zhroutí celý její dosavadní život. Přítel ji podvádí, nemá kde bydlet a ani nemá moc peněz. Naštěstí je tady ale Ridge, nádherný kytarista, který bydlí naproti jejich domu. Každý den hrál na balkoně svoji muziku a Sydney ho večer co večer zasněně poslouchala. Dokonce si vymyslela k jeho melodii i text písní.

Ridge právě přichází o múzu a nedokáže ke svým melodiím složit text. A když zjistí, že Sydney je velmi talentovaná textařka, požádá ji o spolupráci. Může u něj bydlet a neplatit nájem, pokud mu bude pomáhat s texty písní. Sydney tedy souhlasí, ale ne vše se postupně jeví jako dobrý nápad.

„Mám ráda písně s textem, a protože už mě nebavilo čekat, až k tomu začneš zpívat, začala jsem si vymýšlet texty sama.“

Sydney miluje hudbu a zdá se, že se postupně začíná zamilovávat i do pohledného kytaristy. Jenže ten má už delší dobu skvělou přítelkyni. Přesto je nad slunce jasné, že to oba k sobě nesmírně přitahuje. Sydney se však nechce stát “rozvracečkou vztahů“, a tak se snaží ignorovat svoje city. A pak o něm zjišťuje jednu velmi důležitou a zásadní informaci.

„Před ní se skláním, před tebou padám.“

maybee

Kniha Možná jednou popisuje složitost vztahů a emocí a také se zaměřuje na téma podvádění. Po celou dobu knihy jsme svědky, jak se Sydney spolu s Ridgem usilovně snaží bojovat proti tomu, co opravdu cítí. Snaží se svoje emoce a city pohřbít, udržet na uzdě, nedávat je najevo. Snažili se tomu všemu nepoddat, i když jim srdce radilo pravý opak.

Colleen opět zvolila kapitoly podle Syndey, tak i podle Ridge, tudíž má čtenář možnost se ztotožnit s oběma hlavními postavami.

Neprožíváme pouze jejich příběh, ale také zde narazíme na dva další přátele, Warrena a Bridgitte. Tato dívka má velmi komplikovanou osobnost a snaží se pomocí narážek a ne příliš vhodného chování od sebe skoro všechny odehnat.

To se jí však nepovedlo u Warrena, který se touží k ní skrz její citovou zeď dostat. A nakonec zde máme Maggie, skvělou dívku, kterou jsem si ihned oblíbila a která do knihy přinesla to pravé pozitivum a především sílu!

Příjemným oživením příběhu jsou samozřejmě texty k písním, které spolu se Sydney Ridge skládal. Díky připomínce autorky hned na začátku knihy si je pak můžeme poslechnout a zjistit, jak doopravdy znějí písničky, okolo kterých se vlastně celá kniha točí.

Možná jednou je kniha, která se čte svižně, nejsou zde zbytečně dlouhé popisy a jak už to tak u knih Colleen Hooverové bývá, je plná citů, emocí, smutku ale i radosti a lásky!

A má dokonce svůj vlastní a dokonalý soundtrack!

https://www.youtube.com/watch?v=dSKvTlks148

maybe

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví eReading.cz

Péťa 🙂

HODNOCENÍ:  8/10

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s