POUŠŤ V PLAMENECH

poust.jpgAutor: Alwyn Hamilton

Nakladatelství: CooBoo

Žánr: Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Rok vydání: 2017

Počet stran: 288

Amání je neohrožená pistolnice a osud pouště jí leží v rukou. Pouštnímu národu země Mirádži vládnou smrtelníci, alev divokých, holých pustinách se pořád potulují mystická stvoření z dávných pověstí a někde prý stále čarují i samotní džinové. Na městečku Prachov ale nic mystického ani magického není a Amání se už nemůže dočkat, až z něj zmizí. Jestli zde zůstane, jejím osudem je skončit „buď provdaná, nebo mrtvá“, takže se Amání hodlá z Prachova dostat za pomoci své ostré mušky. Když se na střelecké soutěži setká s Jinem, tajemným a neskutečně přitažlivým cizincem, usoudí, že našla ideální únikovou cestu. Ale za celé roky, kdy fantazírovala o útěku z domova, se jí určitě nesnilo, že odsud uteče před vražednou sultánovou armádou s uprchlíkem hledaným za velezradu na mytickém koni. A určitě nečekala, že se do toho uprchlíka zamiluje… nebo že jí mladík pomůže odhalit mocnou pravdu o tom, kdo Amání opravdu je.

Příběh vypráví o dívce Amání, šestnáctileté pistolnici žijící v malém městečku Prachov. Po celý svůj život se snaží utéct z tohoto nudného a nezajímavého městečka do Izmánu, hlavního města Mirádži. Aby získala peníze, musí vyhrát pistolnickou soutěž ve městě Odstřel. Převlečená za chlapce se dostává mezi nejlepší střelce v soutěži. Zde potkává i záhadného cizince, Jina.

V soutěži ale dochází k boji a tak je Amání opět bez peněz. Jin na sebe nenechá dlouho čekat a opět se u Amání objevuje ve chvíli, kdy ho nejvíce potřebuje. Společně utíkají před sultánovou armádou, která dorazila do Prachova hledat zločince souzeného za velezradu. Stává se tak jeho komplicem a i ona je od této chvíle v hledáčku armády.

ree

Jenže sen dostat se pouze do Izmánu je již pro Amání tabu. Sultán hledá zbraň, která by dokázala srovnat každé město se zemí a hodlá najít i rebelské útočiště, které mu způsobuje jen samé potíže. A protože Jin není pouze obyčejný cizinec a Amání není jen dívka s revolverem, vydávají se na dlouhou a nebezpečnou cestu za rebelským princem a záchranou světa.

Může však Amání Jinovi důvěřovat? Co jí tento záhadný mladík tají? Proč po něm jde armáda? A jakou důležitou informaci o sobě tato pistolnice neví?

„Takže je to nás pět proti dvěma armádám a šílený demdží superzbrani.“

NÁZOR:

Autorčin styl psaní je originální. Kniha byla čtivá, strhující a poutavá. Byla také plná humoru a nadsázky, což se v některých akčnějších scénách opravdu hodilo. Díky autorčině vyprávění jsem cítila, jako bych se v poušti opravdu ocitla. Prožívala jsem nespočet dobrodružství, cítila písek na své tváři a vnímala spalující slunce.

Kniha je plná akce, dobrodružství a napětí. Nechybí zde zvraty a různá tajemství, která Vám autorka odhalí až v pravou chvíli a tím Vás nechává až do poslední chvíle v napětí. Postavy byly skvěle promyšlené, soucítila jsem s nimi a fandila jim už od samého začátku.

Jina a jeho tajnůstkářskou povahu spolu s jeho smyslem pro humor si prostě nejde neoblíbit. A Amání mi byla sympatická už od první věty – chytrá dívka, která je svá, ničeho se nezalekne a především má svoji hlavu a své úmysly. Je zvyklá starat se jen sama o sebe a s pistolí to umí lépe, než kdokoliv jiný.

Místa, ve kterém se příběh odehrává, jsou opravdu výjimečná – překrásná exotická prostředí, rozlehlé daleké pouště a město Mirádži, které je inspirované arabskými zeměmi.

Příběh doplnila i různými mýty a legendami a tak se můžeme v knize těšit na různá magická stvoření, jako jsou ghúlové, džinové, demdži a nebo pouštní koně búraqi.

Poušť v plamenech je kouzelným příběhem plným akčních scén, dobrodružstvích nejen na poušti, bojů s magickými prvky a také romantiky.

Poušť v plamenech je opravdu skvělá fantasy kniha s prvky divokého západu a já ji mohu všem s čistým svědomím vřele doporučit!

reb

„Nový úsvit. Nová poušť!“ Pokřik se nesl po celém Fahálí, tisíce mirádžinských hlasů znělo jako jeden. Skandovaly za svého prince, svého hrdinu, za nás za všechny.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví Palmknihy.cz

Péťa 🙂

HODNOCENÍ: 10/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s