VENDETA

v.jpg

Autor: Catherine Doyle

Nakladatelství: Baronet

Žánr: Romány, Pro ženy, Thrillery

Rok vydání: 2017

Počet stran: 352

Pro Sofii to mělo být jen další léto v Cedar Hill, kde pracuje v rodinném bistru a vídá se s kamarádkou Millie. Jenže potom se do opuštěného sídla nastěhuje italská rodina s pěti přitažlivými bratry. Jednomu z nich Sofie nedokáže odolat – a varovných znamení si nevšímá. Proč má Nicoli pořád odřené klouby na rukou? Proč s sebou všude nosí vystřelovací nůž s vyřezávanou rukojetí? A proč jí jeho arogantní a nesnesitelný bratr Luca nechce dovolit, aby se s ním vídala? Brzy začnou tajemství rodiny vycházet na světlo a Sofie tak nedobrovolně odhalí i palčivou pravdu o vlastní rodině. Náhle se ocitá ve válce dvou dynastií a brzy si bude muset vybrat, zda dá přednost loajalitě, nebo lásce. A až se tak stane, nic nebude jako dřív – protože v tomhle temném světě je čest to jediné, co stojí mezi životem a smrtí.

Sofia Gracewellová žije v malém městečku Cedar Hill, kde se po celý její život nic neděje, a tak jej všichni obyvatelé považují za nudné místo k životu. Dokud se ovšem její otec nedopustí velmi závažného zločinu a musí svou rodinu opustit. Od té doby je Sofia terčem posměchu od svých vrstevníků a sklízí nepřátelské pohledy obyvatel.

Sofia pracuje v Gracewellově bistru se svým strýcem Jackem a nejlepší kamarádkou Millie. Život v Cedar Hill plyne poklidně, dokud se do zchátralého a dlouho opuštěného domu nenastěhuje nová rodina s pěti syny. Všichni jsou samozřejmě dosti přitažliví, Sofii však nejvíc zaujme záhadný Nico.

I když jí instinkty a ostatní obyvatelé radí, aby se od něj držela dál, Sofia cítí, že je pro ni Nico určený. Oba jsou si jistí vzájemnou přitažlivostí a záleží jim na tom druhém. Jenže když už si Sofia myslí, že může být konečně šťastná, Nicova rodina ji přesvědčí o opaku. Jakmile se totiž dozvědí její příjmení, okamžitě s ní Nico přeruší všechny kontakty, vyhýbá se jí a je k ní chladný.

Sofia neví, co se mohlo stát. Začíná pátrat po odpovědích a zjišťuje děsivou pravdu o své rodině a svém otci. Co jí všechno otec tají? Kdo je vlastně záhadná Nicova rodina a proč se jich všichni ve městě bojí? Proč jí kdosi zanechal sklenici medu s černým šátkem a jaký vzkaz jí tím chtěl poslat? Sofia se snaží najít veškeré odpovědi na své otázky a tím se dostává do mnohem většího nebezpečí, než si kdy uměla představit. Protože pomsta na sebe nenechá dlouho čekat.

NÁZOR:

Příběh se četl stejně dobře, jako většina románů pro ženy a thrillery. Oddechové čtení, které není složité na pochopení a u kterého budete zároveň napjatí příběhem a překvapeni jejím koncem.

Kniha je určitě plná intrik, lží a tajemství, která autorka během knihy postupně odhaluje. Ne na všechny otázky získáme odpovědi, ty však na nás čekají v dalších dvou dílech série, Inferno a Mafiosa.

Co se týče postav, tak zde autorka nezacházela do přílišných detailů a zbytečných popisů. Díky tomu tak všech pět bratrů působilo více tajemně, záhadně a nebezpečně. U Nica se však pozastavým. Myslela jsem si, že bude vykreslený stejně, jako jeho bratři – odtažitý, chladný a právě proto pro Sofii tolik přitažlivý. Ale opak byl pravdou.

Na to, z jaké zvláštní rodiny pocházel, byl Nico až příliš hodný, laskavý a milý kluk. Jakoby snad zapomněl, co všechno „nevšedního“ jeho rodina dělá. Spíše jsem čekala, že právě on bude tím „bad boyem“, ale tím byl ve skutečnosti někdo úplně jiný. A ani v tomto příběhu se tedy nevyhneme milostnému trojúhelníku :))

Sofia mi někdy přišla velmi naivní a až příliš ze sebe dělala velkou chudinku. Ale možná to byl záměr autorky, aby Sofie byla v našich očích brána jako křehká a nevinná dívka.

Co musím ocenit je italská mluva, díky které byl příběh obohacen a předával ději exotický nádech. Velmi se mi tento nápad líbil a čtenář se tak mohl naučit pár základních slovíček.

Knihu celkově hodnotím pozitivně, příjemné čtení s otevřeným koncem, které přímo láká k dalšímu dílu, Inferno :)) Uvidíme, co dalšího zajímavého se dočteme a jaká nová tajemství vyplynou na povrch.

maf            inf.jpg

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví eReading.cz

Péťa 🙂

HODNOCENÍ: 7/10

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s