INFERNO

inferno.jpgAutor: Catherine Doyle

Nakladatelství: Baronet

Žánr: Romány, Pro ženy, Thrillery

Rok vydání: 2017

Počet stran: 408

Sofie si není jistá, co vlastně k Nicolimu cítí. O to víc ji to táhne k Lucovi, jenž jí podle všeho rozumí. A když Sofie odhalí tajemství vlastní rodiny, upne se právě k staršímu z bratrů. Dokáže jí ale Luca skutečně pomoct? Nebo se postaví na stranu své rodiny? Sofii se obrátil život vzhůru nohama a nyní je odhodlaná vše napravit. Jenže Nicoli Falcone, na nějž se Sofie snaží zapomenout, se jí nechce vzdát – Sofie však pro útěchu svírá nůž jeho bratra. Křehký mír brzy naruší příchod dalšího mafiánského klanu a Sofie, již její srdce táhne jinam než její krev, se propadá stále hlouběji do temnoty podsvětí…

Myslela si, že o svojí rodině ví už všechna tajemství. To se ale spletla!

Sofie Gracewellová zjistila krutou pravdu o svém otci a strýci, kvůli které byla terčem pro mafiánskou rodinu Falconeových. I když se opravdu snažila, nemohla si pomoct a nechala se očarovat okouzlujícím Nicem Falconeem. Jenže poté, co se jeho rodina snažila ji i strýce Jacka zabít, se od nich snaží nadobro distancovat. Po nečekaných a krvavých událostech ve skladišti však nedokáže zapomenout na Luca, bratra Nica, kterému zachránila život.

Zdá se totiž, že Luca jí rozumí mnohem více, než Nico. I když se většinu času chová chladně, dokáže mu Sofie vykouzlit i ten nepatrný úsměv na tváři. Jenže pomsta mafiánských klanů nespí. Falconeovi stále hledají strýce Jacka a zdá se, že jim na záda dýchá jejich dávný nepřítel – mafiánská rodina Marinových.

Co má ale Sofie společného s Marinovými? Proč ji tato rodina neustále sleduje a z jakého důvodu žádá otec Sofii, aby i s matkou co nejdříve odjeli mimo město? Kde se schovává strýc Jack a proč ho chtějí Falconeovi zabít?

Sofie se snaží rozmotat všechna tajemství, ale než se naděje, oba mafiánské klany se obrátí proti ní a její rodině. Dokáže Sofie zastavit blížící se pohromu, než bude příliš pozdě?

NÁZOR:

Druhý díl série Krev za krev se mi líbil mnohem více, než Vendeta. Příběh byl více napínavý, lépe propracovaný a nikde se nevlekl. Každá kapitola s sebou nesla nová tajemství a překvapení a to nemluvím o nečekaném zvratu, který jsem ani já vůbec nečekala! To byla pecka!

Byla jsem ráda, že se příběh nemotal jen okolo mafiánských vendet, ale že se zde krásně prolínal i milostný trojúhelník (který mi kupodivu, díky Lucovi, nevadil).

K Sofii jsem svůj postoj nezměnila – sice je statečná, ale někdy mi přišla opravdu hloupá. Pokaždé totiž vyzradila to, co neměla a ani si to neuvědomila. Ale jinak se mi líbila její tvrdohlavost a houževnatost :))

Infernu jsem byla opravdu moc ráda, že se zde autorka více soustředila na Luca, který byl pro mě mnohem více tajemnější a záhadnější postavou, než byl sám Nico. Z Nica se teď stala vedlejší postava a za to jsem byla ráda. Jakmile jsem začínala poznávat Lucu, více jsem se na něj v příběhu těšila a dokonce se z něj stala moje nejoblíbenější postava. Bavil mě jeho smysl pro humor, ale i vážnost, s jakou bral všechny nebezpečné a nečekané situace.

Také jsem byla ráda, že se autorka více zaměřila na nejlepší kamarádku Sofie, Millie a že i ona byla zatažena do tohoto nebezpečného a krvelačného života mafie.

Knihu tedy hodnotím opravdu pozitivně a jsem velmi zvědavá na poslední díl s názvem Mafioso, který by měl vyjít ke konci Listopadu :)) Uvidíme, jak si s velkolepým finálem autorka poradí 🙂

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví eReading.cz 

Péťa 🙂

HODNOCENÍ: 8/10

 

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s